Plzeň – Liberec 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 3:4 (kon.) | Zlín – Třinec 4:2 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 1:2 (kon.) | Olomouc – K. Vary 4:1 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 4:0 (kon.)
HC Sparta Praha
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Mountfield HK
Pátek 14.09.2018, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 1. kolo

60:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Kumstát – 2 min., držení).

52:53
    To hostům vydrželo pouhé dvě sekundy. Maris Bičevskis (HKM) dostává trest za sekání, síly se znovu srovnají na čtyři na čtyři.

51:54
    Síly na ledové ploše se vyrovnají. Petr Vrána (SPA) dostává dáreček v podobě dvou trestných minut za držení.

50:51
    Jenže ne na dlouho. Petr Zámrský (HKM) je znovu na trestné, tentokrát se provinil vysokou holí.

48:19
    Naopak půjde Sparta do přesilovky. Petr Zámorský (HKM) si odsedí trest za nedovolené bránění.

46:02
    Poté, co Hradec hrál dlouho s výhodou a nebezpečnými dorážkami před bránou ohrožoval domácí svatyni, si zahraje přesilovku. Zach Sill (SPA) u zadního mantinelu tvrdě dohrál jednoho z hostů a usedá na trestnou na dvě minuty za pozdní dohrání.

36:19
    Po souboji za sparťanskou svatyní se znovu vylučuje. Tentokrát to bude Sparta, která se bude muset bránit ve čtyřech. V uplynulé sezoně ještě královéhradecký hráč Blaž Gregorc dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

33:11
    Jenže Tomáš Vincour (HKM) dostává dvě trestné minuty za sekání a Východočeši jdou opět do oslabení.

27:24
    Tohle je nepříjemné pro Mountfield. Filip Pavlík oslabuje svůj tým faulem kolenem. Bude se hrát čtyři na tři.

25:43
    Bude se hrát čtyři na čtyři! Sébastien Piché (HKM) obdržel dvě minuty za držení hole a Petr Vrána (SPA) za hrubost.

23:29
    Sparta jde do tří! Ke svému spoluhráči usedá Jérémie Blain, jenž se provinil pozdním dohráním.

22:12
    Hned úvodem druhé třetiny jde Sparta do oslabení, dvě minuty za krosček si odpyká Steven Delisle.

20:00
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jan Berger – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Maris Bičevskis – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jiří Černoch – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Piskáček – 2 min., hrubost).

03:27
    Krátce po vyrovnání sil na hrací ploše si přesilovou hru vyzkouší i hostující celek, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jan Piskáček (SPA).

01:19
    Sparta si tlakem před bránou vybojovala faul a jako první na trestnou usedá Oskars Cibulskis (HKM) za nedovolené bránění.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 16. Jarůšek (Košťálek, P. Vrána), 27. Košťálek (Forman, Pech), 43. Delisle (Piskáček, Smejkal), 59. Kudrna (Blain, Buchtele)

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Blain, Kalina, T. Pavelka, Košťálek, Piskáček (A), Gregorc, Delisle – Černoch, Sill, Smejkal – Jarůšek, P. Vrána (C), Říčka – Forman, Pech (A), Kumstát – Kudrna, Klimek, Buchtele.
    Mountfield HK: J. Pavelka (Maxwell) – Linhart (A), Zámorský, Graňák (A), Cibulskis, Rosandić, Piché, F. Pavlík – Paulovič, Koukal (C), M. Chalupa – Vincour, Cingel, Bezúch – Berger, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, R. Pilař.

Rozhodčí: Kika, Hejduk – Gebauer, Lederer