Tottenham – Liverpool 1:2 (kon.) | Bournemouth – Leicester 4:2 (kon.) | Huddersfield Town – Crystal Palace 0:1 (kon.)
Chelsea – Cardiff 4:1 (kon.) | Manchester City – Fulham 3:0 (kon.) | Newcastle – Arsenal 1:2 (kon.)
Watford – Manchester Utd. 1:2 (kon.)
Tottenham Hotspur
1:2 (0:1)
Liverpool FC
Sobota 15.09.2018, 13:30 • Wembley Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 5. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:31:20)

Dnešní utkání sledovalo 80188 diváků.

Utkání je u konce, Liverpool dokázal porazit ve Wembley Tottenham 2:1 a i po pěti kolech je stále bodově stoprocentní. První poločas se nesl ve znamení mírného tlaku Liverpoolu, který byl lepší a vytvořil si několik zajímavých šancí. Nakonec se prosadil v 39. minutě po hlavičce Georginia Wijnalduma z rohového kopu. Krátce po přestávce mohl zvýšit Mané, ale vychytal ho Salah, vzápětí pak spálil velkou šanci Lucas Moura. V 54. minutě už se Liverpool prosadil podruhé, dorážkou z bezprostřední dorážky se prosadil Roberto Firmino. Liverpool měl ještě i další šance na navýšení náskoku, ty už ale nevyužil. V závěru se o drama v koncovce zápasu postaral Érik Lamela, který se ve třetí minutě nastavení prosadil po rohovém kopu. Vyrovnat se už ale Spurs nepovedlo a ti tak prohrávají podruhé v řadě.

90+6

90+5
    Dlouhý aut přiletěl až do vápna Liveproolu. Nakonec střílel Son, ale byl při tom vyrušen. Bylo to nahraně penalty, ale ta se nepíská.

90+4
    Tottenham měl záhy další standardní situaci, ale z té se už neprosadil. Ale dál je usazen na útočné polovině hřiště, bude vhazovat.
    90+3. Érik LAMELA - 1:2

90+3
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Že by tu bylo ještě drama? Tottenham už prohrává jen o gól, protože se prosadil ze standardní situace. Rohový kop z levé strany propadl až úplně na zadní tyč, kde byl osamocený ÉRIK LAMELA. Měl dostatek času, takže si míč zpracoval a pak z úhlu propálil Alissona. Asistence: Christian Eriksen.

90+2
    Lamela odvedl ve vápně dobrou práci. Zasekl si míč a pak našel jemným obloučkem Dannyho Rose. Jeho střela byla sražena na rohová kop.

90+1
    Trippier udělal obrovskou hrubku v rozehrávce a namazal míč hráčům Liverpoolu. Naštěstí pro domácí pak Mané minul.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.

90+1
    Už v nastaveném čase se z dálky opřel do míče Saido Mané. Jeho rána byla ovšem hodně nepřesná.

90
    Salah s Milnerem rozehráli standardní situaci na krátko a snaží se držet míč co nejdéle u rohového praporku.

90
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joël Matip.

89
    Salah se sice k míči u pravé postranní čáry nedostal, ale Liverpool ještě bude vhazovat.

88
    A další faul Tottenhamu, což Liverpoolu skvěle hraje do karet. Tentokrát se provinil Kieran Trippier.

87
    Daniel Sturridge se nechal zkušeně faulovat Wanyamou v souboji dvou střídajících hráčů.

86
    K hlavičce se po centru z pravé strany dostal Harry Kane, který se jinak dnes vůbec neprosadil. Koneckonců, ani jeho nynější hlavička nebyla vůbce nebezpečná,

Petr Sumbal

Branky: 90+3. Lamela (Eriksen) – 39. Wijnaldum, 54. Firmino

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:16.
    Tottenham Hotspur: Vorm – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Winks (73. Son Hung-min), Dier (82. Wanyama), M. Dembélé (60. Lamela) – Eriksen – Lucas Moura, Kane (C).
    Náhradníci: Gazzaniga – Aurier, Davies, Lamela, D. Sánchez, Son Hung-min, Wanyama.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (90. Matip), Joe. Gomez, V. van Dijk, Robertson – Milner (C), Wijnaldum, Keïta (83. Sturridge) – M. Salah, Firmino (74. Henderson), Mané.
    Náhradníci: Mignolet – Fabinho, Henderson, Matip, A. Moreno, Shaqiri, Sturridge.

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Burt

Diváci: 80188