Magnitogorsk – Čeljabinsk 5:6 (kon.) | Jaroslavl – Čerepovec 4:1 (kon.) | Viťaz – HC Slovan 6:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:6 (2:2, 2:3, 1:1)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 15.09.2018, 14:00 • Arena Metallurg • KHL

Gólová přestřelka nakonec vyšla lépe pro celek Traktoru Čeljabinsk, který bere cenné dva body. Metallurg ještě zkusil hru bez brankáře, ale Děmčenko závěrečný tlak odrazil. (16:31:36)

57:34
    Mozjakin si ukrojil příliš velký krajíc, když se snažil nabruslit mezi čtyři hráče Traktoru.

55:59
    Už se hraje čtyři minuty v kuse. Domácím se pomalu a jistě krátí čas.
    52:52 Richard GYNGE - 5:6

52:52
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    RICHARD GYNGE vzal vše na sebe a po sjetí na střed levého kruhu přesným odstřelem poslal puk do pravého víka! Velmi skvělá práce i clonících hráčů.

52:38
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Archip Několenko – 2 min., podrážení).

51:26
    Několenko nyní zblokoval dvě střely soupeře.

50:53
    Domácí opět překombinovali slibně rozjetou akci! Vše skončilo ve střední třetině.

50:26
    Icing Traktoru vrátí hru zpět před Děmčenka.

49:26
    Ellison neprošel přes útočnou modrou a musí se hodně rychle vracet. Hosté jdou do protiútoku.

48:40
    Čeljabinsk nyní uzamkl soupeře v obranném pásmu. Košečkin ale zůstává bez práce.

47:59
    Hru uklidňuje za brankou Metallurgu Antipin.

47:27
    Jazkov ještě udržel útočnou třetinu. V momentě, kdy domácí dostřídali o kotouč ale přišel.

46:58
    Kotouč po nebezpečné teči Rasmussena skončil na hrudi Děmčenka.

45:11
    Protiútok domácím moc nevyšel. Přihrávka navíc pozdržela celou akci.

43:17
    Hosté se opět snaží kombinovat v útočné třetině, ale každý pokus zatím skončil u Košečkina.

42:47
    Košečkin zaklekl ve svém brankovišti a eliminoval prudkou dělovku z hole Želďakova.
    40:18 Iiro PAKARINEN - 5:5

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 8. Pakarinen (Wolski, Rasmussen), 14. Ljubimov (Varfolomejev), 32. Běreglazov (N. Kuljomin, Mozjakin), 34. Jazkov (Varfolomejev, Běreglazov), 41. Pakarinen (Varfolomejev, Běreglazov) – 2. Stoa (Glinkin, Šinin), 7. Kravcov (Stoa, Glinkin), 22. Polygalov (Kravcov, Želdakov), 25. Szczechura (Gynge, Bergström), 37. Gynge (Bailen), 53. Gynge

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov, Běreglazov, Matuškin, Rylov, Vereščagin, Olšanskij, Timkin – Mozjakin, N. Kuljomin, Ellison – Jazkov, Varfolomejev, Ljubimov – Wolski, Rasmussen, Pakarinen – Několenko, Kaletnik, Platonov.
    Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin, Želdakov, Rjasenskij, N. Chlystov, Nikitin, A. Petrov, Šolochov – Bergström, Gynge, Szczechura – Glinkin, Stoa, Kravcov – Lapenkov, Rybakov, Kokujov – Peňkovskij, Šarov, Polygalov.