Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 3:5 (kon.) | Slavia – Plzeň 3:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:5 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 9:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 3:6 (kon.)
Třinec – Zlín 3:4 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:5 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 3:4 (1:2 po s.n.) | Č. Budějovice – Salzburg 5:4 (kon.)
HC Kometa Brno
6:5 (1:3, 3:2, 2:0 - N 0:0 - 1:0)
HC Olomouc
Sobota 15.09.2018, 16:30 • DRFG arena • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

60:00
    Dodatečně je na dvě minuty za napadení vyloučen Josef Podlaha.

52:17
    Po delší době se faulu dopustili také hosté, na dvě minuty míří na trestnou Matúš Hlaváč za pozdní dohrání.

46:57
    Kometa právě vstřelila branku!
    DRFG Arena jásá, Brněnští se opět dostávají do vedení. MAREK MINÁRIK ujel do samostatného úniku. Jeho bekhendový blafák ještě neuspěl, napodruhé už ale kotouč skončil za Mokrého zády. Asistence: Martin Snášel.

46:02
    Adam Popelka se šikovně prosmýkl mezi Olomouckými a ocitl se sám před Mokrým, kterého nedokázal překonat.

44:40
    Olomoučtí si mohli svůj náskok vzít zpět, když ujeli do přečíslení tří na jednoho. Zakončující Podlaha ale minul bránu.

40:27
    A je opět vyrovnáno! Po vyhraném buly zamířil puk na Kowalczyka, ten ho poslal dál PETROVI KREJČÍMU, který svižnou střelou kompletuje svůj hattrick. Asistence: Daniel Kowalczyk, Jakub Malý.

36:38
    Hosty čeká další početní výhoda, dvě minuty za podrážení si odpyká Oskar Hubáček.

35:57
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté opět využívají přesilovou hru a berou si své vedení zpět. S Podlahovým pokusem si ještě Micka poradil, na dorážku MARTINA PĚCHY už ale nedosáhl. Asistence: Josef Podlaha, Matúš Hlaváč.

34:20
    Adam Popelka se už podruhé v zápase ocitá na trestné lavici, opět za podrážení.

33:26
    Stanislav Svozil dokázal přesným pasem vyslat Petra Krejčího do samostatného úniku, brněnskému útočníkovi však v kompletaci hattricku zabránil vracející se obránce.

29:52
    Krátce po vypršení početní výhody Olomoučtí srovnávají. V brankovišti se dokázal nejlépe a nejrychleji zorientovat JOSHUA MÁCHA a dopravil puk za Mickova záda. Asistence: David Štefka, Adam Rutar.

28:00
    Kometa otáčí vývoj utkání ve vlastní prospěch, a to dokonce v oslabení! Ve dvou pouze na brankáře ujeli Malý s Krejčím. Malý se rozhodl vzít to na sebe a vystřelil, Mokrý jeho pokus sice chytil, ale vypadl mu do brankoviště. To postřehl PETR KREJČÍ a posunul kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jakub Malý

27:43
    Hosté budou mít šanci vzít si své vedení zpět, podrážením se provinil Erik Meluzín.

27:21
    A je srovnáno! Na tribunách teď panuje velká euforie, Brněnští dokázali ani ne během deseti minut smazat tříbrankové manko. PETR KREJČÍ si položil Mokrého a bez potíží poté zakončil do prázdné brány. Asistence: Oskar Hubáček.

22:10
    Nádhernou individuální akcí střílí kontakntní gól MAREK MINÁRIK. S pukem se vydal podél mantinelu do soupeřovy třetiny, poté si vybruslil před bránu a přesnou střelou pod horní tyč překonal Mokrého. Asistence: Adam Popelka.

19:59
    Kometě tato taktika opravdu vyšla! Snášel to zkusil hned po buly, na jeho pokus ještě Mokrý dosáhl. Zároveň se závěrečnou sirénou poté dokázal kotouč do sítě Olomouce dopravit VOJTĚCH KADLIC! Asistence: Martin Snášel, Jakub Matula.

19:58
    Puk byl vyhozen na olomouckou střídačku. Dvě vteřiny před koncem první části to Kometa zkouší bez brankáře.

14:54
    Kalač svým gólem vyhání Kašpara z brány, zde ho nahradí Marek Micka.

14:54
    Ani Popelka na trestné nezůstal do konce. DAVID KALAČ se ocitl sám před brankou a poskakující kotouč přehodil přes Kašpara do branky. Asistence: Michal Matiaško, Matúš Hlaváč.

13:51
    Je tu další vyloučení pro domácí, dvě minuty za podrážení si odsedí Adam Popelka.

13:46
    Kohouti navyšují svůj náskok. Po souhře s Bahounkem se trefuje JOSEF PODLAHA. Asistence: Petr Bahounek, David Štefka.

10:38
    Do čtyř jdou také Olomoučtí, Robin Kaplan se provinil vysokou holí.

09:00
    Olomoučtí se dostali do přečíslení dvou na jednoho, proti Jakubovi Horkému ale dokázal Filip Kašpar vytáhnout parádní zákrok betonem!

06:32
    A hosté svoji početní výhodu využívají. Po přihrávce Pěchy se k puku dostal MICHAL MATIAŠKO, který přesnou střelou překonal Kašpara. Asistence: Martin Pěcha, Matúš Hlaváč.

05:54
    První přesilová hra pro Kohouty, na dvě minuty za nedovolené bránění míří na trestnou Petr Krejčí.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 20. Kadlic (Snášel, Matula), 23. Minárik (Popelka), 28. Krejčí (Hubáček), 28. Krejčí (Malý), 41. Krejčí (Kowalczyk, Malý), 47. Minárik (Snášel) – 7. Matiaško (Pěcha, Hlaváč), 14. Podlaha (Bahounek, Štefka), 15. Kalač (Matiaško, Hlaváč), 30. Mácha (Štefka, Rutar), 36. Pěcha (Podlaha, Hlaváč)