Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 6:2 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 4:1 (kon.) | Šumperk – Opava 3:2 (2:0 po s.n.)
SHK Hodonín – Orlová 7:3 (kon.) | Písek – Žďár n/S 3:4 (kon.) | Pelhřimov – Tábor 5:4 (po pr.)
IHC Králové Písek
3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 15.09.2018, 17:30 • Zimní stadion Písek • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 2. kolo

58:56
    Další trest pro kapitána hostů.

58:43
    Písek hraje v pěti.

56:42
    Na pořadu je ona ohraná písnička dnešního utkání – vyloučení na straně Písku.

55:34
    Obrovská šance Jana Sýbka – sám se proháčkoval, přesněji řečeno snadno proklouznul, pásmem hostů, kteří překvapivě připomínali solné sloupy, načež se dostal i k zakončení – v rozhodující okamžik však byl ale přece jen zastaven ..a povalen, vše ale proběhlo v souladu s pravidly.

54:49
    Komplikace pro hokejisty Žďáru – opět nakrátko přijdou o jednoho muže v poli.

52:51
    Písek právě vstřelil branku!
    Už to tu padlo – Petr Hučko a JAN SÝBEK dnes hrají jako jedna ruka, druhý jmenovaný prostřelil Slámu po Hučkově pasu zpoza brány a vrátil Písecké do hry. ASISTENCE: Petr Hučko

52:24
    Velká možnost hnout se stavem utkání pro domácí celek – na dvě minuty ši šel utřídit myšlenky Martin Pleva.

50:50
    Žďár právě vstřelil branku!
    První rána kapitána nabitá – v jednoduchosti je krása, řekl si na modré čáře MARTIN PLEVA, napřáhl se a Hausera svou dělovkou nekompromisně propálil. Přesilovka Žďáru dnes opravdu píše.. ASISTENCE: Josef Kolda

50:15
    Dvě minuty s přidanou dávkou fanouškovského nesouhlasu pro Davida Cibocha. Písek hraje ve čtyřech.

41:47
    S jejím dalším vývojem si už ovšem poradili podstatně lépe – puk v přesilovkové kombinaci na zhuštěném prostoru u Hauserova brankoviště zkoušela doklepnout za čáru hned trojice hostů, úspěch z nich nakonec zaznamenal pouze TOMÁŠ FRANEK, jenž ze skrumáže zakončoval do levého horního rohu. ASISTENCE: Jan Hasoň, Jakub Peslar

40:51
    Další dvouminutové prořídnutí v řadách Píseckých – na dvě minuty si odkráčel posedět Hučko za podražení.

36:30
    Osobní trest právě přiznal hlavní sudí píseckému Romanu Jabůrkovi.

34:22
    Dávat góly je jednoduché, jste-li JAN SÝBEK. Alespoň tak to teď v podání píseckého útočníka s číslem sedmnáct vypadalo. Slámu parádně vymíchal, zakončil bekhendem a srovnal skóre zápasu – mimo to také vzbudil pořádnou vlnu ovací. ASISTENCE: Petr Hučko

32:34
    To by mohl být pro domácí opravdu problém, zvlášť, udrží-li si hosté svou výkonnost z posledních minut. Celek od Otavy oslabuje na dvě minuty David Ciboch.

26:00
    Premiérová (dnešní) za řeč stojící akce pro Jana Sýbka! Střelu po jeho pohledné kličkované ale Sláma zvládl včas vyrazit.

25:07
    A záhy přišla na píseckou střídačku studená sprcha – další dvouminutový trest. Tentokrát putuje na vrub Romana Jabůrka.

23:50
    A je srovnáno! FILIP VLČEK očividně věří na druhé šance, zejména na ty své. Ve své první akci se rozhodl vzít situaci na sebe, ačkoliv mu na druhé straně více než dobře najížděl volný Ciboch. Myšlenka to nebyla špatná, potáhl puk a přinutil SLámu povyjet, pročež na něj zívala prázdná klec – gólman ale stihl zasáhnout. Podruhé to Vlček zkusil silou a důrazem a zadařilo se, propasíroval kotouč za záda žďárského brankáře. ASISTENCE: Dominik Bílek

21:22
    A je to tady, první využitá početní výhoda. Svou kombinaci zakončili hosté přihrávkou na střed modré čáry, kde čekal napřažený Lojek – jeho příklep pak před bránou šikovně ztečoval JAKUB PESLAR, načež puk skončil v horní části Hauserovy brány. Nebylo toho moc, co by písecký gólman mohl s touto situací udělat, snad jen kdyby uměl zázraky. ASISTENCE: Martin Lojek, Tomáš Franek

20:53
    Trest za příliš mnoho hráčů odchází odsedět modrožlutý Volf.

18:56
    Štěstí v neštěstí právě zahrálo do karet hostům – po nadějném tlaku Jihočeši nedokázali zachytit vyhozený kotouč, toho se tak spěšně ujal LUKÁŠ JÍCHA, jenž pak Hausera do slova a do písmene vykoupal. Ve vlastním oslabení a po rychlém úniku podél levého mantinelu, odkud si sjel přímo před bránu, zakončoval i navzdory pádu, domácí gólman však kvůli špatně přečtené situaci a pozdnímu přesunu jen bezmocně přihlížel líně se klouzajícímu kotouči, jenž nakonec skončil za brankovou čárou.

18:02
    Domácí mají možnost napravit si reputaci, vinou Plevy se hosté budou muset znovu bránit. Útočník Žďáru byl sudím přistižen při podražení soupeře.

13:58
    Na své si mohou příjít i Plameny, v náporu se nejspíš nechal unést Jakub Volf, jenž si pomohl sekáním.

12:23
    Hokejisté Žďáru jdou do tří.
    Vyloučení SKLH Ždár nad Sázavou – Marek Prokš (2 min – PDOH)

10:32
    Přichází první šance na zlomový okamžik – přesilová hra pro domácí celek. Menší trest za faul vysokou holí právě inkasoval Kolda.

10:00
    Velká příležitost i na druhé straně – Franek nastřelil levou tyč Hauserovy klece!

09:07
    O dobrý krok napřed byl teď před svými protihráči modrožlutý mladíček Adam Novák, jenž bez váhání vypálil – mířil k pravé tyči, těsně však minul.

Kateřina Němcová

Branky a nahrávky: 24. Vlček (Bílek), 35. Sýbek (Hučko), 53. Sýbek (Hučko) – 19. Jícha, 22. Peslar (Lojek, Franek), 42. Franek (Hasoň, Peslar), 51. Pleva (Kolda)

IHC Králové Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Hora, Parýzek "C", Houdek – Hanus, Hučko, Stauber, Sýbek "A", Rod, Ciboch, Polata "A, Volf, Strnad, Bílek, Jabůrek, Novák, Vlček
    SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Kulich) – Marek, Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva "C", Peslar, Kališ – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller "A", Bureš, Jícha, Hasoň, Franek, Stehlík "A"