Calgary Flames
3:4 (1:3, 0:0, 2:0 - 0:0)
Boston Bruins
Sobota 15.09.2018, 08:30 • Šen-čen Universiade Sports Centre • Příprava NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (11:54:05)

Zápas Calgary proti Bostonu v čínském Šen-čenu je za námi, z vítězství 4:3 na nájezdy se nakonec raduje Boston. A to i přesto, že Calgary bylo většinu utkání aktivnějším týmem a vytvářelo si více šancí. Jenže mu nevyšly dvě minuty v první třetině, během kterých skórovali postupně Frederic, Donato a Moore. V závěru třetiny pak alespoň snížil na 1:3 Monahan. Ve druhé třetině branka nepadla a ve třetí se povedlo Calgary vyrovnat. Zasloužil se o to kapitán Mark Giordano, který překonal dvakrát Háláka, podruhé už ve hře bez brankáře a zároveň dvojnásobné přesilovce. Prodloužení následně nerozhodlo a na nájezdy uspěl Boston, vítězný nájezd si připsal Jake DeBrusk.

Jake DEBRUSK - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins.
    Autorem vítězné branky je JAKE DEBRUSK.

4. série
    1:2
    Jake DeBrusk rozhoduje o vítězství Bostonu! Uspěl střelou pod vyrážečku.

4. série
    1:1
    Ryan mířil pod vyrážečku Haláka, ale neuspěl.

3. série
    1:1
    Brad Marchand to vzal jednoduše, vystřelil a překonal Gilliese.

3. série
    1:0
    Ani Jankowski se neprosadil. Teď musí Boston dát gól.

2. série
    1:0
    David Pastrňák také neuspěl, takže je stále blíže vítězství Calgary.

2. série
    1:0
    Austin Czarnik byl sice blízko, ale kličku nedotáhl do dokonalosti a těsně minul.

1. série
    1:0
    Ryan Donato jel hodně pomalu, ale pak skoro nic nevymyslel. Gillies ho vychytal.

1. série
    1:0
    Matthew Tkachuk předvedl parádní bekhendový blafák a překonal Haláka.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, i když Boston byl po střele Pastrňáka blízko. Trefil ale jen tyč. Takže přijdou na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Gaudreau byl dlouho na puku v útočném pásmu, ale nakonec se tento šikovný útočník nedostal ke střele.

63:33
    Pastrňák mohl být hrdinou, ale jeho rychlou střelu zastavila branková konstrukce!

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 20. Monahan (Tkachuk, Lindholm), 41. Giordano (Lindholm, Gaudreau), 60. Giordano (Brodie, Gaudreau) – 14. Frederic (Bakoš, Cehlárik), 16. Donato (Forsbacka-Karlsson), 16. Moore (Cehlárik, Donato), rozh. náj. DeBrusk