Wisła Pł. – Miedź 2:2 (kon.) | Piast Gliwice – Arka 1:0 (kon.) | Wisla Krakov – Gdańsk 5:2 (kon.)
Wisla Krakov
5:2 (2:2)
Lechia Gdańsk
Sobota 15.09.2018, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • Polská Ekstraklasa • 8. kolo

Diváci opouštějí stadion Henryka Reymana. Dnešní Krakov bude plný emocí pravděpodobně do ranních hodin. Krakovští se vítězstvím dostali na první místo. Na kandidáta na sestup je to vynikající úspěch.

Spolu s Liborem Kokoškou se s vámi loučíme z krakovského stadionu. Pokud váháte, zda polskou Ekstraklasu navštívit, neváhejte! Děkujeme vám za pozornost a přejeme příjemný zbytek víkendu. Poslední slova z tohoto onlajnu napsal Igor Mainka. (22:39:56)

Dnešní velkolepé utkání je u konce! Mohli jsme v něm vidět 7 gólů, více než 23 tisíc zpívajících fanoušků a nespočet emocí! Vše odstartovalo v 6.minutě, kdy se prosadil hostující Lipski. Odpověď domácího krakovského celku přišla vzápětí a po sraženém míči o Ondráškovi bylo vyrovnáno.

Nerozhodný stav netrval dlouho a po kontrole videorozhodčího byla přisouzena penalta hostujícímu týmu. K té se postavil exsparťan Paixao a bez problémů míč umístil k levé tyči. Na závěr poločasu přišlo vyrovnání, kdy Bartowski musel na potvrzení své branky čekat, potvrdilo jí totiž až souhlas chytré čárové technologie.

I vstup do druhého poločasu byl stejně vášnivý. Nejdříve Kort poslal v 64.minutě domácí poprvé po vedení. Následně v 74. minutě našel chytrý centr Ondráška střídajícího Wojtkowskiho, který už jen doklepl míč do branky. Maciej Sadlok v 82. minutě neproměnil penaltu. To ho ale nemuselo trápit, protože v 84. minutě Boguski napravil jeho chybu a upravil skóre na pohledných 5:2.
    Tady v Krakově se slaví vysoké vítězství.

90+3

90+2
    Stadionem zní hymna domácího týmu. Fanoušci teď musí být náležitě hrdí na svoje hrdiny na trávníku!

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    To byla obrovská šance! Mateusz Lis jen se štěstím vychytal pokus Flávia Paixia z bezprostřední blízkosti od branky.

89
    Tribuny jásají! Wisla zůstává první v tabulce a tribuny krakovského celku si to náležitě užívají.

88
    To nevypadá příjemně! Jeden z hráčů Wisly se skácel na zem a bolestivě se chytl za stehno. Nevypadá to, že by měl dnešní zápas dohrát.

86
    Vullnet Basha odchází, nahradí ho Patryk Plewka.
    85. Mateusz Lis (WIS), Flávio Paixão (LGD)

85
    Artur Sobiech odchází, nahradí ho Jakub Arak.
    84. Rafał Boguski (WIS) - 5:2

84
    Wisła Kraków právě vstřelila branku! RAFAL BOGUSKI se po výborně zahraném rohu dostává do stoprocentní hlavičkové příležitosti, kterou bez obtíží zakončuje! Dnešní zápas už je takřka rozhodnut!

83
    Dnešní střelec Dawid Kort odchází, nahradí ho Tibor Halilovič.
    82. Maciej Sadlok (WIS)

82
    Sadlok neproměnil penaltu, kterou nešikovně umístil blízko středu branky! Naděje Lechie je už sice malá, ale stále existuje! Bude se kopat roh.

81
    Jesus Imaz si šikovně obešel jednoho z obránců Lechie, který ho nechtěně stáhl s sebou na zem. Rozhodnutí rozhodčího je jasné, bude se kopat penalta.
    80.

Igor Mainka

Libor Kokoška

Branky: 19. Ondrášek, 45. Bartkowski, 64. Kort, 74. Wojtkowski, 84. Boguski – 6. Lipski, 36. F. Paixão (pen.)

Karty:   61. Boguski (WIS), 66. Košťál (WIS) – 42. Lipski (LGD), 50. Mladenović (LGD)

Neproměněná penalta: 82. Sadlok (WIS), brankář Kuciak zneškodnil

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:11.
    Wisla Krakov: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Balleste, Basha (86. Plewka), Boguski, Kort (83. Halilović), Košťál (73. Wojtkowski) – Ondrášek.
    Náhradníci: Buchalik – Halilović, Arsenić, M. Kolar, Wojtkowski, Palčič, Plewka.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa, Vitoria, Mladenović – F. Paixão, Kubicki, Łukasik (71. Sopoćko), Lipski, Michał Mak (57. Haraslín) – Sobiech (85. Arak).
    Náhradníci: Alomerović – Nunes, Augustyn, Borysiuk, Haraslín, Sopoćko, Arak.