Orenburg – Zenit 1:2 (kon.) | Machačkala – FK Krasnodar 0:4 (kon.) | Spartak – Groznyj 1:2 (kon.)
FK Spartak Moskva
1:2 (0:1)
FK Achmat Groznyj
Neděle 16.09.2018, 18:00 • Otkrytie Arena, Moskva • Ruská Premier Liga • 7. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (20:09:03)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 9:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:15.

Spartak tedy po remíze se Zenitem nečekaně prohrál s Achmatem 1:2 a tím určitě udělal velkou radost Petrohradu, na který rázem ztrácí už pět bodů. Moskvany navíc zítra může přeskočit Rostov, jenž má k dobru zítřejší dohrávku s Uralem. Groznyj po výhře od Ufou znovu uspěl v poměru 2:1 a polepšil si na sedmé místo.

Hlavní rozhodčí určitě mohl přidat několik desítek vteřin nad rámec avizovaného nastavení, jenomže to neudělal a zápas ukončil. Spartak Moskva byl ve druhé půli ve všech směrech lepší a v 56. minutě zaslouženě vyrovnal hlavičkou Georgije Džikiji. Bezprostřední tlak Moskvané ale neproměnili v druhý gól a ten nečekaně přišel na druhé straně, když o překvapivém vítězství Achmatu rozhodl náhradník Anton Švec.

90+6

90+5
    Luiz Adriano se chtěl před pokutovým územím dostat k míči všemi možnými způsoby. Hlavní sudí ale zapískal jeho faul a s šancemi Spartaku už to začíná vypadat hodně bledě.

90+4
    Achmat hodně kouskuje hru stále častějším poleháváním. Domácí fauly uprostřed hřiště mu teď naprosto vyhovují.

90+3
    Adriano byl zády brance těsně bráněn a jeho sklepnutí Fernandova nákopu šlo jen na kopačky dotěrných obránců Grozného.

90+2
    Jevgenij Gorodov úmyslně oddaloval odkop od branky a po zásluze dostal nijak překvapivou žlutou kartu.

90+1
    Znovu to Spartak zkusil po levé straně, ale Luísovo zakončení hlavou postrádalo přesnost.

90
    Času na vyrovnání mají domácí ještě poměrně dost, nad rámec druhé půle je přidáno hned šest minut!

88
    Adriano pozdě zavíral vzdálenější tyč a další z centrů prosvištěl do zámezí. Do hry pak vstoupil i videorozhodčí, což nejprve vyděsilo hosty a pak zklamalo Spartakovce, neboť údajná hra rukou se nekonala.
    86. Anton ŠVEC - 1:2

86
    Achmat Groznyj právě vstřelil branku!
    To jsou věci, hosté se pár minut před koncem vrací do vedení! Velkou zásluhu na tom má Ucijev, který nevypustil souboj a zprava ještě přihrál do druhé vlny na střídajícího ANTONA ŠVECE, který z první vypálil z hranice vápna a balón se od břevna odrazil za brankovou čáru.

85
    Teď už se Spartak dostal k centru z levého konce hřiště. Zé Luís si ve vápně udělal prostor a hlavičkoval přesně do místa, kde byl Gorodov schopen zasáhnout.

84
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Sofiane Hanni, přichází Luiz Adriano.

83
    Přes Glušakova a Kombarova se balón dostal na Hanniho, jehož postup po levém křídle zhatil odmávaný ofsajd.

82
    Alexander Lomovickij si naběhl pro přihrávku do volného prostoru. Z koncové čáry ještě stihl přihrát, ale míč poslal do rukavic gólmana Gorodova.

81
    Po vyrovnávající trefě to s Moskvany vypadalo velmi dobře. Achmat jejich tlak ale utlumil a deset minut před koncem už je zápas zase naprosto otevřený.