Liberec – Pardubice 0:2 (kon.) | Třinec – Olomouc 2:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (kon.) | Litvínov – Zlín 5:2 (kon.)
Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 16.09.2018, 17:20 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 2. kolo

Dnešní utkání je u konce. Po kostrbaté druhé třetině nabralo utkání výborné tempo a zejména posledních deset minut se rozhodně diváci nenudili. Ti byli také svědky ještě jedné branky a to na domácí straně. Minutu a třináct sekund před koncem třetí třetiny Kometa dokázala využít přesilovou hru, když Lukáš Nahodil trefil z dorážky přesně horní roh a dal tak výsledku definitivní podobu 3:2. Všechny tři body tak pro dnešek zůstávají na jihu Moravy. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Denis Kindl a Petr Holík. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek nedělního večera. Na počtenou. (19:53:26)

59:50
    Novotný sám před bránou dorážel, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi!

59:31
    Nedorost z pravé strany trefuje boční síť.

59:05
    Leoš Čermák bekhendem ze středního pásma minul prázdnou bránu.

58:55
    Milčakov jede na střídačku! Hosté v šesti!

58:47
    Oddechový čas pro hostující tým.
    58:47 Lukáš NAHODIL - 3:2

58:47
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a 73 sekund před koncem třetí třetiny se opět ujímají vedení! Obrovský přesilovkový tlak už hosté neustáli. Vyraženou střelu od modré čáry dojel LUKÁŠ NAHODIL a trefil horní růžek Milčakovovy brány. Asistence: Petr Holík, Jan Štencel.

58:15
    Hosté sice vyhodili, Brňané jsou ale hned zpět v pásmu.

58:05
    Němec to zkusil hned po buly, jeho střela minula bránu.

57:55
    Puk nyní poskakoval kousek před brankovou čárou, ale Milčakov ho stihl přikrýt. Hodně mu pomohl také Vráblík, který mu dělal prostor.

57:38
    Kometa kombinuje v útočném pásmu.

57:24
    David Stach jede na trestnou lavici za hákování a Kometa má k dispozici přesilovou hru. Hostující útočník zahákoval ve středním pásmu Lukáše Kašpara, který byl rychleji u kotouče.

56:45
    Mueller se dostal ke střele, když vybruslil ze středního pásma, trefil však pouze chrániče Milčakova, který vyrazil puk před sebe.

56:15
    Gulaši při střele od modré čáry zlomil hokejku a sprintuje na střídačku.

56:05
    Další střelu domácích kryje opět Milčakov.

55:40
    Holík se snažil probojoval přes obránce, který ho zastavil hokejkou, hra pokračuje dál.

55:16
    Tečovaná střela Němce od modré čáry končí v ochranné síti. Vhazovat se ale bude opět před Milčakovem.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (P. Holík), 44. P. Holík (Mueller), 59. Nahodil (P. Holík, Štencel) – 12. Gulaš (Pulpán), 45. D. Kindl (Kracík, V. Němec)

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Kašpar – Mallet, Nahodil, L. Horký – Dočekal, L. Čermák, Köhler.
    HC Škoda Plzeň: Milčakov (Frodl) – J. Kindl, Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger.

Rozhodčí: Kika, Hradil – Hlavatý, Rampír