Kunlun – Riga 2:4 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – Kazaň 4:3 (3:2 po s.n.)
Ufa – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Red Star Kunlun
2:4 (0:3, 2:1, 0:0)
Dinamo Riga
Neděle 16.09.2018, 09:00 • Feiyang Ice Skating Center, Šanghaj • KHL

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a u dalších hokejových přenosů se těším na počtenou! (11:46:58)

Česká stopa

Tomáš Kundrátek (KUN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:17
    Ondřej Vitásek (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:37
    Tomáš Mertl (RIG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:25

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:32 (12:18, 13:7, 11:7)
    Zblokované střely – 7:16
    Vyhraná vhazování – 32:25
    Trestné minuty – 12:10
    Hity – 10:5

Ve třetí třetině už branka nepadla, byť si oba celky nějaké příležitosti vytvořily, a Kunlun tak podlehl Rize 2:4. Hosté vykročili za výhrou už v první třetině a především v jejím závěru, kdy dvěma slepenými zásahy navýšili skóre až na 0:3. Domácí po přestávce nejprve snížili na 2:3, ale ještě v prostřední části inkasovali po čtvrté z hole Myttynena. V závěru pak Red Staru nepomohla ani dlouhá power-play.

59:35
    Gragnani nabil spoluhráči na levý kruh, Biljalov se stačil přemístit.

59:23
    Z pravé strany modré čáry vypálil Ville Lajunen. Biljalov má kotouč v lapačce.

59:17
    Jeden z hostujících hráčů těsně minul prázdnou branku soupeře! Bylo to ještě před červenou čarou a tak je pískáno zakázané uvolnění. Následuje oddechový čas Rigy.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny!

58:33
    Nahození Parletta se snažil vrátit do branky Brandon Yip. Biljalov v pádu vyráží!

57:33
    Taylor Beck to zkoušel z pravého kruhu, hostující brankář byl pozorný.

57:14
    Od modré vypálil Gragnani, jeho projektilu chyběla přesnost.

56:26
    Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou!

56:25
    Teď už se domácí do útočné třetiny dostali. Kundrátek přenesl hru na Blakea Parletta, jehož střelu lapil Biljalov. Následuje oddechový čas Red Staru.

55:51
    Olli Palola se pokoušel neúspěšně dostat puk do útočného pásma Kunlunu. Hosté mu ho sebrali.

55:08
    Kotouč se odrazil mezi kruhy, kde byl Mikelis Redlihs, který mohl rozhodnout. Trefil však jen Lazušina, který proti němu stačil povyjet!

54:58
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Domácím se čas na obrat začíná krátit.

53:22
    Hosté jsou již v plném počtu. Stále drží dvougólový náskok.

52:46
    Domácí byli blízko snížení! Volný hráč u tyčky těsně minul branku. Stejně dopadla i Gragnaniho střela od modré čáry.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Kane (Jaw), 32. Parlett – 8. Gegeris (Sotnieks, Maione), 19. Myttynen (Maione), 20. Maione (Dzierkals), 37. Myttynen (Maione, Videll)

Red Star Kunlun: Lazušin (Nalimov) – Bartley, Parlett, Kundrátek (A), Vitásek, Gragnani, V. Lajunen – Squires, Tičar, Yip (C) – Palola, Mertl, Savinainen – Beck (A), Sundström, Lundh – Jaw, Nicholls, Kane.
    Dinamo Riga: Biljalov (Treťjak) – Sotnieks, Gimajev, Maione, Zanetti, Zile, Šulenin, Fairchild – M. Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Clark, McMillan (A), Myttynen – Dzierkals, Džerinš, Razgals – Pavlovs, Berzinš, Gegeris – Skvorcovs.

Rozhodčí: Beljajev, Birin – Šalagin, Šišlo