Barys – Omsk 3:4 (2:3 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 0:5 (kon.)
Jaroslavl – Minsk 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Kazaň 2:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Viťaz 4:2 (kon.)
Dynamo Moskva
4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 18.09.2018, 18:30 • VTB Ice Palace • KHL

Československá stopa v utkání:
    Vojtěch Mozík: 0+0, 3 střely na branku, 1 hit, celkový čas na ledě 23:57. (21:01:05)

Celkové statistiky:
    Střely na branku: 27:25
    Vyloučení: 4:10
    Zásahy brankářů: 23:24
    Vyhrané buly: 30:28

Celkově zápas rozhodla druhá třetina, kdy se Viťaz dostal do oslabení tří hráčů a Dynamo je za to potrestalo dvěma brankami a následně vzápětí přidalo ještě třetí a pro hosty to byla těžká chvíle ve druhé třetině.

Statistiky třetí třetiny:
    Střely na branku: 7:9
    Vyloučení: 1:4
    Zásahy brankářů: 8:7
    Vyhrané buly: 10:9

Třetí třetina nám přinesla snížení ze strany Viťazu, kdy se v úplném závěru přesilové hry prosadil Aaltonen a vykřesal malou naději na nějaké body v dnešním zápase. Avšak Dynamo pak po celou třetinu dokázalo dobře kontrolovat svou hru a nedovolilo zaváhání.

59:49
    A ještě další vyloučení pro Viťaz, k dvojici hráčů na trestné si jde ještě přisednout Vyglazov za nedovolené bránění.

59:27
    Dynamo je v útočné třetině a spíše si přihrává a hledá vhodnou příležitost k zakončení.

58:45
    Dynamo tedy dohraje zápas v přesilové hře a nyní zase proti třem hráčům Viťazu. Nedisciplinovanost hostů nakonec stojí body v dnešním zápase.

58:16
    Oddechový čas pro domácí.

58:16
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Komarov – 2 min., sekání).

58:16
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., nesportovní chování).

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu. Dynamo drží dvou bodový náskok a pravděpodobně vyjde z dnešního střetnutí jako vítěz.

57:13
    Alexandr Samonov nedobře rozehrál za svou branku a nabídl kotouč přijíždějícímu soupeři za svou brankou. Nakonec vše vyřešili jeho spoluhráči a nebyla z toho žádná pohroma.

56:42
    Hosté mají nyní puk na svých čepelích, domácí celek se již dal na bránění.

56:04
    Vojtěch Mozík se snažil projít skrze dva obránce, ale neuspěl. Následně neuspěl ani v osobním souboji u mantinelu.

55:40
    Po zásahu Jerjomenka je hra přerušena a bude se vhazovat po jeho levici.

54:37
    Hosté zavezli puk do pásma, ale ihned o něj přichází a musí začít znovu.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 5. Tarasov (Kagarlickij, Šipačov), 30. Indrašis (I. Nikulin, Zackrisson), 32. Hietanen (Koivisto, Šipačov), 33. I. Nikulin (Sidljarov) – 8. N. Komarov (Rendulić, A. Sjomin), 47. M. Aaltonen (Rendulić, A. Sjomin)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Koivisto, Hietanen, Pribylskij, I. Nikulin (C), D. Višněvskij, J. Zajcev, Volkov, Menšikov – Brjukvin, Šipačov (A), Afinogenov (A) – Tarasov, Zackrisson, Kagarlickij – Igumnov, Mozer, Indrašis – Jefremov, Sidljarov, Mojsejev.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (33. Samonov) – Šinkevič, Katičev, Stasenko, Jevsejenkov, Mozík, Golovkov – Kokarev (C), Švec-Rogovoj, N. Komarov – A. Lazarev, A. Nikulin, Makejev – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Rendulić – Dvurečenskij, P. Černov, Vyglazov.

Rozhodčí: A. Ravodin, S. Morozov