Finsko – Írán 2:3 (kon.) | Čína – Brazílie 0:3 (kon.) | USA – Tunisko 3:0 (kon.)
Japonsko – Argentina 3:2 (kon.) | Kanada – Francie 1:3 (kon.) | Bulharsko – Polsko 1:3 (kon.)
Srbsko – Rusko 3:2 (kon.) | Itálie – Slovinsko 3:1 (kon.)
Itálie
3
23 25 25 25
Slovinsko
1
25 19 13 18
Úterý 18.09.2018, 21:15 • Nelson Mandela Forum, Florencie • Mistrovství světa mužů • Skupina A

0:0
    To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:37:47)

0:0
    Utkání je u konce a i v pátém případě si Italové připisují výhru. Po prvním setu, který těsně ztratili se jejich hra zlepšila a zpřesnila a následující sady tak byly už v jasnější režii. Itálie si vždy vypracovala náskok, který pak hravě udržela až do závěru. Celková výhra 3:1 znamená, že Italové zcela opanovali skupinu A a získali v ní 15 bodů. Slovinci získali devět bodů a skončili na třetím místě. Pro oba týmy to znamená postup do další fáze šampionátu.

25:18
    Čtvrtý set skončil.

25:18
    Hned první mečbol je využitý. Slovinci špatně přijali tvrdé podání, míč se dostal nad síť, kde jej k lajně sklepl Anzani. Italové vyhráli čtvrtý set 25:18 a zápase 3:1 na sety.

24:18
    Teď už ale přichází, Zajcev zakončil výměnu křížnou smečí a nyní hecuje publikum v zaplněné hale.

23:18
    Mečboly se ještě odkládají, a to po přesném Gaspariniho útoku.

23:17
    Podání Slovinska zastavila síť, už jen dva míče pro Itálii.

22:17
    Útok křížem, tohle Juantorena nevybral.

22:16
    Už jen tři, neboť útok Slovinska nebyl z nejpřesnějších a míč skončil v autu.

21:16
    Nadvakrát sklepl míč na palubovku Mazzone, Italů schází k výhře pouhé čtyři body.

20:16
    Eso, Juantorenovi vůbec nevyšel příjem a míč šel k zemi.

20:15
    Zajcevovo podání letí mimo kurt.

20:14
    Už je to o šest, Mazzone využil šance po špatném příjmu Slovinska a středem předvedl nechytatelnou smeč.

19:14
    Nepovedené podání ale opět dává Italům pětibodový náskok.

18:14
    Čebulj zastavuje nápor Itálie přesným útokem z levé strany.

18:13
    Po debatě hlavního rozhodčího s jedním, kteří hlídají čáru přiřkli bod Itálii. Útok Gaspariniho šel jasně mimo anténku.