Poruba 2011 – Litoměřice 4:5 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 2:7 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (kon.)
Přerov – Kadaň 5:0 (kon.) | Motor ČB – Prostějov 4:3 (kon.) | Vsetín – Třebíč 4:3 (kon.)
Jihlava – Havířov 1:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
AZ Havířov
Sobota 22.09.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 6. kolo

Dnešní utkání sledovalo 1 972 diváků. (19:56:48)

Nutno říci, že zhruba 20 jihlavských fanoušků po utkání zůstalo a vyvolávalo jméno Filipa Semana, který se jim odvděčil rybičkou.

Šesté utkání Chance Ligy je za námi a Havířov prolomil kletbu jihlavského zimáku. Nutno říci, že zaslouženě. Jihlava měla sice šance, ale nedokázala je vůbec zužitkovat, to i díky skvělému Bláhovi v hostující brance. Naopak ve třetí třetině přidal gól ještě Veselý ve 46. minutě. Jihlava tak poprvé prohrává doma, tentokrát nestačila na Havířov poměrem 1:3. Hosté si tak mohou poděkovat s hostujícími fanoušky, kterých přicestovalo do Havířova nemnoho. Z mé strany je to dnes vše a s přáním příjemného konce víkendu se s vámi loučím.

59:41
    Další ofsajd. Pochmurný sobotní večer zde v Jihlavě, tribuny navíc notně řídnou.

59:25
    Kajínkovi uskočil kotouč, navíc se domácí dostali do ofsajdu a to už pro AZ vypadá dobře.

59:05
    Dukla jde do hry bez gólmana!

58:04
    Jdeme do posledních dvou minut třetiny, které zahajují domácí náporem v pásmu. Od modré pálil Pohl a Bláhu opět překonal, ale do brány se zkrátka kotouč nepodívá!

57:18
    Mareš se dostal ke střele po křižném pasu od Anděla, Bláha vyrazil před sebe, kde se nacházel Skořepa, který se ale přes obránce nemohl dostat.

56:46
    Z levého kruhu se napřáhl Veselý, Lundström byl připraven a vyrážečkou vytěsnil do ochranné sítě.

56:02
    Z otočky se pokusil prosadit Dostálek, tomu se ale dnes v zakončení opravdu nedaří a nejinak tomu bylo i teď.

55:50
    Zanedlouho hosté vyhodili přes všechny čáry a pískán je icing. Po něm zákrok Bláhy a zase přerušení...

55:32
    Anděl si zpracoval vyhozený puk rukou, ale nacházel se již v ofsajdu, a proto se přerušuje hra. Někteří už by chtěli, aby se přerušila naposledy a mohli jít na co jiného než pivo.

54:57
    Pěknou individuální akci předvedl Dostálek, který si povodil trojici hostujících hráčů a prodral se do zakončení, trefil však pouze Bláhovu hruď.

54:30
    Rehuš sice vyhrál souboj nad Andělem a získal kotouč, ale byl již v ofsajdu, proto se přerušuje hra.

53:12
    Z modré čáry se napřáhl Matai, jeho pokus byl sražen zadním mantinelem na hůl Gřeše, který se ale nedokázal prosadit do poloprázdné branky.

52:55
    Dlouhý pas dopředu na Veselého nevyšel a Lundström zahajuje komerční přestávku na ztichlém stadionu.

51:13
    Zeman si vyměnil touš s Kajínkem a zkoušel proniknout mezi obránci, ti mu to ale nedovolili a navíc ho zbavili puku.

50:52
    Ofsajd hostí přerušuje znovu hru.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 20. Dostálek (Kajínek, Zeman) – 8. Pořízek (Gřeš), 12. Rehuš (Houdek, Holec), 46. R. Veselý (Rehuš, Dujsík)

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), D. Váňa, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Hrníčko – Půža, D. Čermák.
    AZ Havířov: Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Mrowiec, Dujsík – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Holec – Macuh, Cihlář, Bambula.

Rozhodčí: Souček, Ondráček – Štola, Beneš

Diváci: 1 972