Gent – Club Brugge 0:4 (kon.) | Anderlecht – Standard 2:1 (kon.) | Cercle Brugge – Genk 2:5 (kon.)
RSC Anderlecht
2:1 (0:1)
Standard Lutych
Neděle 23.09.2018, 18:00 • Constant Vanden Stockstadion, Brusel • Belgická liga • 8. kolo

Domácí začali utkání vlažně stejně jako hosté. Anderlecht se však herně zvedal a měl spoustu šancí, zatímco Standard dokázal dát o sobě vědět jen občas. Karta se však v posledních minutách obrátila a co za celý poločas nedokázali domácí, dokázali hosté za pár minut – otevřít skóre. Druhý poločas začali v herní pohodě znovu hráči St. Liegu a drali se za druhým gólem. Anderlecht však dvoubrankový náskok soupeři nedovolil a po pár minutách si šance začal vytvářet také. Už jenom na reakcích při kontaktů hráčů bylo zjevné, že hosté jsou nervózní a bojí se o výsledek. Báli se správně, protože v 72. minutě srovnal sta zápasu střelec Santini. Čím více se zápas blížil ke konci, tím více emocí v něm bylo. Domácí měli několik příležitostí vsítit branku a nakonec přece jen byli úspěšní. Z mého pohledu si Standard bod za remízu zasloužil, ale výkonem v posledních deseti minutách zápasu si Anderlecht nakonec připsal tři body. (19:56:43)

90+5
    90+4. Bubacarr SANNEH - 2:1

90+4
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Rohový kop se domácím podařil skvěle zahrát. Na hlavičku si naběhl Sanneh a poslal míč mimo dosah marně natahujícího se brankáře.

90+2
    Jelikož hosté zdržují a nechtějí hrát, tak hlavní sudí nastavuje celkověpět minut v nastavení.

90
    Domácí se stále drží na útočné polovině a bude se nastavovat minuta.

88
    Domácí se tlačí do brány, ale míče smolně odskakují od noh.

85
    Dohady o faulu s rozhodčím, kdy v souboji o míč zadní čáry upadl Gerkens. Nakonec je však sudí neoblomný a rozehrává brankář.

83
    Do velké příležitosti se z hranice velkého vápna dostal Santini, ale neuspěl.

79
    Hráči Standardu uklidňují hru a odvrací hrozbu dalšího inkasovaného gólu.

78
    Marin se uvolnil na levé straně a hledal spoluhráče před bránou, ale našel jenom adresáty v modrém.

77
    Brankář Ochoa si se stříleným centrem poradil s obtížemi a málem namazal soupeři gólovou šanci!

76
    Hráči Anderlechtu jsou stále v tlaku a další rohový kop, který kopal Gerkens ale nenadělal obraně Standartu vetší potíže.

74
    Odchází střelec prvního gólu Djenepo a v plné síle přijde na zbytek zápasu přijde ukázat Cimirot.
    72. Ivan SANTINI - 1:1

72
    Hráči Anderlachtu se přece jen dočkali. Po několika tutovkách v posledních dvou minutách a k těžké střele dostal Santini a předvedl krásnou střelu, když míč poslal přesně na zadní tyč.

70
    Na hráčích Standardu je též poznat, že jim stav a průběh zápasu vyhovuje a doufají, že posledních dvacet minut uteče jako voda.