West Ham – Chelsea 0:0 (kon.) | Arsenal – Everton 2:0 (kon.)
Arsenal FC
2:0 (0:0)
Everton FC
Neděle 23.09.2018, 17:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 6. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (19:00:51)

Fauly: 17:12

Utkání je u konce, Arsenal v posledním zápase šestého kola Premier League porazil 2:0 Everton a posunul sena šesté místo v tabulce. Everton se po své druhé výhře v řadě propadl na dvanácté místo. V prvním poločase přitom byli hosté nebezpečnější, zejména Richarlison a Dominic Calvert-Lewin byli hodně aktivní a Čech měl několikrát co dělat. Jedinou větší šanci Arsenalu měl v první půli Monreal, toho vychytal Jordan Pickford. Ve druhém poločase pokračoval Everton v dobré výkonu, ale Čecha nedokázal překonat. Naopak Arsenal se radoval, a to hned dvakrát během tří minut. Nejprve se v 56. minutě trefit opravdu parádním obstřelem do šibenice Alexandre Lacazette, o tři minuty později se z blízka prosadil Pierre-Emerick Aubameyang, ale tento gól kvůli ofsajdu Gaboňana neměl platit. V 71. minutě byli hosté nejblíže snížení, ale hlavičku Jonjoe Kennyho po standardní situaci Čech dokázal chytit.

90+5

90+5
    Iwobi poslal z levé strany míč do vápna, ale Lacazette si prudký míč nezpracoval, takže nemohl zakončovat.

90+4
    Granit Xhaka výborně hlavičkoval a Arsenal už se zase valí dopředu.

90+4
    Ještě přišel poslední šance pro Everton, jak pokazit Arsenalu první čisté konto v zápase. Hosté mají standardní situaci z levé strany. Pozice je to na centr.

90+3
    Z dálky umí velmi dobře vystřelit Granit Xhaka a nyní to chtěl všem znovu dokázat. O kousek ale minul branku Jordana Pickforda.

90+2
    Nepovedlo se mu to, výbornou práci ve vzduchu předvedl obránce Michael Keane.

90+2
    Arsenal se může uklidnit, pokud promění rohový kop, který má k dispozici.

90+1
    Gylfi Sigurdsson měl proti sobě hned čtveřici protihráčů a nepovedlo se mu zakončit. Míč pak uzmul Petr Čech, dnes mimořádně jistý.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty!

90
    Arsenal ale zatím standardky i centry do své ho vápna stíhá bránit. Nyní hlavičkoval Rob Holding.

90
    Situace se zase obrátila, teď má standardní situaci Everton.

89
    Čechův nákop mířil na Iwobiho, ten ale souboj nevyhrál. Krátce poté ale fauloval Gylfi Sigurdsson Torreyru, hrát bude Arsenal.

88
    Arsenal se dostal na polovinu soupeře a bude tam chtít s míčem na kopačkách zůstat co možná nejdéle, aby si obrana mohla na chvíli oddechnout.

87
    Everton kopal standardní situaci z levé strany, ale ani z této neuspěl. Opět se zaskvěl Petr Čech, který míč vyboxoval.

86
    Teď už byli hosté opravdu hodně blízko. Digne střílel z úhlu a trefil spojnici tyče a břevna. Zdálo se ale, že to měl Čech pod kontrolou.