Sparta – Pardubice 4:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 2:4 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 1:2 (po pr.)
Liberec – Třinec 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:1 (kon.)
Litvínov – Chomutov 4:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Piráti Chomutov
Neděle 23.09.2018, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 4. kolo

Oba týmy prodloužily své série. Litvínov pokračuje na vítězné vlně a Chomutov pokračuje v prohrách. V poslední třetině se prosadil David Tůma, ale z celkového hlediska se jednalo o vyrovnanou třetinu, kde jsme viděli několik zajímavých šancí. (20:00:52)

59:58
    V posledních vteřinách se snažil vstřelit branku Jan Myšák!

59:13
    Viktor Hübl nebezpečně vypálil z mezikruží!

59:00
    Běží poslední minuta utkání.

58:20
    Litvínovská přesilovka je už minulostí, poněvadž domácí jsou v plném počtu.

57:16
    Chomutov se zatím při své přesilovce nedostal k pořádné střele. Většina pokusů končí mimo bránu či na hokejkách domácích hokejistů.

56:20
    Litvínov hrál po brance velmi aktivně, tuto aktivitu však přerušilo vyloučení Jana Ščotky.

55:41
    Skvěla spolupráce Hübla s Lukešem! Druhý jmenovaný vypálil z mezikruží mezi betony, brankář hostí ale zaznamenal další zákrok.
    55:06 David TŮMA - 4:1

55:06
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí musel čelit velkému tlaku ze strany Chomutova, ale stačila jedna povedená přihrávka a vše se změnilo. Gerhát projel skoro celé hřiště a dostal se až před Lukeše. Na druhé straně kluziště se mu nabídl DAVID TŮMA, který dorážel do prázdné branky. Asistence: František Gerhát, Michal Trávníček.

54:38
    Šťovíček dorážel na Januse a doufal, že roztáhne své betony. Opět žádný úspěch.

54:11
    Růžička nahazoval od modré.

54:10
    Zakázané uvolnění domácích.

53:32
    Janus musel ukázat, jak umí ovládat svou hůl, poněvadž se musel zapojit do rozehrávky.

52:52
    Dnešní utkání sleduje 6011 diváků, což znamená, že je vyprodáno!

52:52
    K rychlé střele se dostal Dietz. Znovu však narazil na spolehlivého brankáře Litvínova Januse.

52:21
    Sklenář zajel do Myšáka a získal puk pro Chomutov.

52:02
    A opět se hraje od branky k brance. Nejdříve se dostal do útočného pásma domácích Lukeš. Na druhé straně ohrozil Januse Růžička.

51:33
    Přihrávku směřující k Šťovíčkovi Janus raději podrží. Vhazovat se tak bude před jeho klecí.

51:09
    Romančíkovu střelu blokoval Trefný!

50:49
    Chomutovu se nedaří rozehrát a puku se ujali hokejisté Litvínova, kteří hned zamířili do útoku.

50:05
    Po další nepřesné přihrávce zakázané uvolnění hostů.

49:47
    Puk vyletěl mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:17
    Černý se šikovně prosmýkl okolo obránců a byl sám před brankářem. Lukeš zachoval klid a situaci vyřešil.

49:05
    Baránek nahodil před branku, kde puk našel Jakub Petružálek, kterému se nepodařilo zakončit.

48:51
    A znovu hosté vyhazují přes všechny čáry, hra je nyní hodně rozkouskovaná.

48:45
    Zakázané uvolnění hostí.

48:36
    Černožlutí pokračují v mírném tlaku, který zatím nepřinesl žádnou vážnější akci.

48:20
    Jurčík dostal puk do třetiny a Hanzl se proháčkoval až před Lukeše, kde byl zastaven dvěma bránícími hráči.

47:53
    Tůma se nyní zběsile rozjel, ale proti jeho průniku byli obránci hostů.

47:10
    Růžička drží puk za brankou a hledá, komu by přihrál. Po zásahu litvínovského obránce ale musí rozehrávat z vlastní třetiny.

46:58
    Komerční přestávka.

46:57
    Myšák s Hüblem zatápí Lukešovi. Pirátský gólman jejich pokusy vykryl.

46:42
    Velká šance pro Litvínov! Viktor Hübl se po chybě v rozehrávce Chomutova dostal ke střele, kterou Lukeš stěží vyrazil lapačkou.

45:50
    A opět Kubát! Zastavil Humla, který by jinak šel sám na branku.

45:30
    Kubát vyslal nepříjemný puk směrem k Lukešovi, ale ten ho s přehledem zneškodnil.

45:12
    Matoušek bojoval o puk za Lukešovou brankou, přišel o něj a Chomutov se žene do útoku, který ale přerušil ofsajd.

44:51
    Třetina se pomalu vleče a nepříjemně kouskuje. Další přerušení, poněvadž puk opustil hrací plochu.

44:28
    Knot mířil na Janusovu lapačku!

44:16
    Kapitán Pirátů Tomica tvrdě srazil Františka Lukeše. Ten odjíždí na střídačku a vypadá hodně otřeseně.

43:58
    Myšák prověřil Lukešovy betony a Verva nadále pokračuje útocích.

43:47
    Mikúš dostal dobrou přihrávku od Petružálka, najel si mezi kruhy a vystřelil jen do brankáře hostů.

43:22
    Zakázané uvolnění hostů.

43:07
    Litvínov je nadále velmi aktivní v útočném pásmu, nedaří se mu však připravit si dobrou příležitost.

42:45
    Jan Myšák dostal skvělou přihrávku do jízdy, jel sám na Lukeše a zkoušel najít místo mezi jeho betony, hostující brankář si však situaci pohlídal a změnu skóre nepřipustil!

42:21
    Piráti jsou sice v plném počtu, ale Litvínov má více ze hry.

41:36
    Vantuch se prodral přes obránce a i přes oslabení se snaží útočit.

40:46
    Velké problémy Chomutova! Po Ščotkově nahození puk zůstal před Lukešem, kde odkrytou branku netrefil Jakub Černý!

40:06
    Sudí je v pořádku a hra pokračuje.

40:05
    Hra je přerušena, jelikož kotouč zasáhl jednoho z rozhodčích.

40:01
    Litvínov pokračuje v přesilovce z minulé třetiny.

40:01

Druhá třetina byla na branky bohatší. Nejdříve se trefil Viktor Hübl. Poté přidal další gól František Lukeš, jemuž poslal pocukrovanou nahrávku Viktor Hübl. Hosté se dlouho nemohli prosadit, ale toto tvrzení trvalo jen do 30. minuty, kdy prostřelil Januse Adam Dlouhý. Oba týmy stále trápí disciplína, jelikož se vylučovalo na obou stranách.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:56
    Další trest pro chomutovské Piráty, které si vysloužil David Štich!

39:46
    Domácí se snažili využít početní převahy, avšak neúspěšně.

39:23
    Janus opustil branku a bude se vylučovat!

39:00
    Velký závar před Lukešem! O poslední zakončení se pokusil Tůma, hostující brankář byl opět pozorný.

38:45
    Hraje se ve středním pásmu a domácí podporuje skoro vyprodaný stadion.

37:48
    Dietzovu střelu vyrazil betonem Janus!

37:33
    Hra se několikrát dostala před obě branky, žádný důležitý okamžik však nenabídla, snad jen nahození Baránka mimo banku.

37:01

36:19
    Zatím hosté hrozí především z dálky jako nyní Štich!

35:12
    Trávniček si vyměnil puk se Ščotkou a hledal skulinu nad Lukešovo vyrážečkou, hostující brankář zasahuje.

34:39
    Nejdříve pálil Šťovíček, ale jeho pokus zlikvidoval Janus. Následná rychlá rozehrávka vyslala dopředu Myšáka, nicméně ani jeho pokus nebyl nijak výrazný.

34:00
    Domácí matador František Lukeš ihned po buly vyslal dobrou střelu na bránu Chomutova, kterou ale kryje jeho jmenovec Štěpán.

33:50
    Jakub Černý dostal pěknou přihrávku mezi kruhy, objel hostujícího obránce a tvrdě vystřelil těsně mimo ranku Pirátů!

33:32
    Domácí jsou v plném počtu.

33:09
    Hosté hrozí především od modré. Nejdříve Huml a poté Vantuch, ale ani jedna střela nebyla nějak nebezpečná.

32:31
    Litvínov je ve velkých problémech. Štich pálil od modré těsně vedle a útočné snažení hostí nekončí.

32:15
    Růžička hledal skulinu v Janusových betonech, avšak neúspěšně.

31:32
    Provinil se litvínovský veterán Viktor Hübl a Chomutov zkusí snížit v přesilové hře.

31:28
    Šťovíček těžkou střelou nadělal práci Janusovi, litvínovský gólman ji však spolehlivě kryje!

31:16
    Gól zapůsobil na hosty jako živá vody a hrají mnohem aktivněji než na začátku třetiny.

30:48
    Další tvrdou ránu od modré vyslal na Januse Dietz!
    29:51 Adam DLOUHÝ - 3:1

29:51
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hned po buly tvrdě od modré vypálil Jank. Jeho střelu tečoval ADAM DLOUHÝ kolem Janusovi lapačky a puk končí za jeho zády, Chomutov se tak dotahuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Bohumil Jank.

29:47
    A Janus raději zklidní hru a podrží puk ve své rukavici. Vhazovat se bude před jeho brankou.

29:28
    Trávníček se obětavě položil do střely Dietze!

29:27

28:26
    Růžička se pěkně protáhl až před Januse a pokoušel se bekhendem zakončit. Na domácího brankáře si však nepřišel. Chomutov pokračuje v tlaku.

28:09
    Knot se připravoval ke střele, ale v jejím průběhu mu vypadla hokejka z ruky. Zatím to není moc povedená přesilovka.

27:38
    Chomutov si dlouho připravoval šanci, až od modré čáry vystřelil Ronald Knot. Jeho střela nenadělala Janusovi větší škodu a končí v ochranné síti.

27:22
    Tak teď čeká domácí další důležitá prověrka, jelikož po bojích v rohu kluziště se musí odebrat na trestnou lavici Martin Hanzl.

27:10
    Hned po buly prověřil Januse z levého kruhu Tomica, slovenský brankář puk vyrazil před sebe.

27:10
    Domácí fanoušci jsou zatím s výkonem svého týmu velmi spokojeni a svoje uznání dávají najevo velmi hlasitě.

27:10

26:30
    Chomutovu se nedaří přejít přes útočnou modrou, jeho hráči jsou zjevně opařeni další brankou v jeho síti.
    25:51 František LUKEŠ - 3:0

25:51
    Další skvěle využitá přesilovka! Léty prověřená spolupráce stále funguje! Viktor Hübl vyslal krásnou nahrávku do mezikruží FRANTIŠKU LUKEŠOVI! Asistence Viktor Hübl.

25:41
    Juraj Valach zbytečně podráží litvínovského hráče a Litvínov si zahraje už několikátou přesilovku dnešního utkání.

25:20
    Klhůfek se snažil vyzrát na Januse, když hledal skulinku mezi jeho betony. Odražený puk chtěl dotlačit do branky Valach, ale bez úspěchu. Ihned se ke svému brankáři sjeli obránci Vervy a důsledně domlouvali chomutovským.

24:28
    Do samostatného únik se dostal Jurčík, ale nestihl udělat pořádnou kličku a skončil v brankovišti! Verva vstoupila do třetiny velmi dobře!
    23:20 Viktor HÜBL - 2:0

23:38
    Myšák se zjevil po vysokém nahození sám před brankářem, puk mu vypíchl brankář hostí přímo k VIKTORU HÜBLOVI, který puk nahodil před branku a trefil přesně prostor mezi Lukešovými betony! Bez asistence.

22:50
    Špatná přesilovka pro Chomutov. Litvínov několikrát puk vyhodil přes všechny čáry a nepustil Piráty k žádné šanci.

21:39
    Litvínov dobře forčekuje a nepouští hosty k delší kombinaci, puk končí opět za Lukešem.

21:16
    Litvínov se osvobodil z přesilovkové pevnosti.

20:50
    Hákováním se provinil David Šesták a máme tu druhou přesilovku Pirátů.

20:45
    Růžička šikovně vypálil z otočky a Janus kotouč pouze vyrazil!

20:23
    Oba týmy si párkrát vyměnili puk, který nakonec po špatné přihrávce vyletěl na střídačku domácích.

20:01

Severočeské derby tedy začal lépe Litvínov. Do zápasu oba celky vstoupily opatrně, což znamenalo, že jsme neviděli žádné vážnější akce. Vervu ženou vpřed především fanoušci, kteří odměňují každé nahození či střelu hlasitým potleskem. Jak domácí tak hosté se nevyvarovali trestům, což se později ukázalo jako stěžejní. V přesilovce 5 na 3 se prosadil František Lukeše, který zažívá snový vstup do sezóny.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:50
    Hosté jsou kompletní.

19:15
    Ščotkovi se nepovedlo nahodit a Chomutov vyhazuje puk ze svého obranného pásma.

18:09
    Hübl zkoušel obranu Pirátů prostřelit. Jeho střelu blokoval Valach.

17:51
    A další zbytečný faul hostí. Je tu další přesilovka pro domácí během několika minut.
    16:59 František LUKEŠ - 1:0

16:59
    Tak přeci jenom! Domácí využili přesilovku! Verva si předávala puk jako horký brambor a neměla se ke střele. V závěru si vyměnil několik přihrávek Petružálek a FRANTIŠEK LUKEŠ, který nakonec od modré propálil jeho jmenovce v brance Chomutova. Asistence: Jakub Petružálek.

16:09
    Domácí se až příliš dlouho snažili vytvořit si nějakou šanci, Chomutov se osvobodil a následně je pískáno postavení mimo hru.

15:32
    Litvínov bude hrát přesilovku 5 na 3! Za nesportovní chování vyfasoval trest Dlouhý. Aréna toto rozhodnutí přijala velmi kladně.

15:32
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Stránský – 2 min., sekání).

15:04
    Hned po Buly se pokusil vystřelit domácí Viktor Hubl, jeho střelu sráží obránci Pirátů.

15:01
    Postavení mimo hru Litvínova.

14:48
    Chomutov je kompletní. Verva nedokázala využít tlak, který měla!

14:01
    Litvínov uzavřel hosty na jejich polovině.

12:44
    Bohumil Jan teď v rohu zalehl puk a je tu další litvínovská přesilovka.

12:32
    Komerční přestávka. Zatím jsme neviděli větší šanci, i přestože oba týmy měly možnost si zahrát přesilovku.

12:26
    Po chomutovském tlaku se do pěkného úniku dostal Romančík, místo přihrávky zvolil střelu, která ale letí nad branku hostí.

12:07
    Cheza je kompletní.

11:45
    Nervy jsou na pochodu a můžeme vidět hit za hitem!

11:28
    Matoušek tvrdě narazil Knota na mantinel, čehož litvínovští využili a znovu se osvobozují.

10:47
    Chomutov si nevypracoval žádnou větší šanci a Litvínov se tak osvobozuje.

10:07
    Vyloučen je litvínovský Černý a máme tu první přesilovku Pirátů.

10:02
    Myšáka si našel Hübl, ale ten byl opět ostře atakován.

09:20
    Chomutov je nyní velmi aktivní! Po několika dobrých přihrávkách nahazoval Knot příliš vysoko a tlak Pirátů pokračuje.

08:53
    Trávníček blokoval střelu od modré a ihned zamířil na střídačku.

08:24
    Přetlačovaná o puk v rohu kluziště.

08:05
    Ružička si najel do útočné třetiny, našel pod sebou pěknou zadovkou Stanislava Dietze a ten od modré prověřil pozornost Jaro Januse.

07:33
    Zakázané uvolnění a bude se vhazovat v útočné třetině domácích.

07:26
    Černý se uvolnil po křídle a vyslal na Lukeše tvrdou střelu!

07:05
    Štich nyní tvrdě atakoval benjamínka litvínovského týmu Jana Myšáka, což se hodně nelíbilo litvínovským fanouškům a svoji nespokojenost dávají najevo hlasitým pískotem.

06:45
    Na ledě je i ligový benjamínek Jan Myšák.

06:26
    Hru přerušila komerční přestávka.

06:24
    Mírná střela Chomutova a další potyčka u branky. Nyní domácí kapitán Trávníček domlouval Stránskému, jak se má chovat k Janusovi. Zatím sledujeme vypjaté utkání, které je však chudé na akce.

05:50
    Do obranného pásma domácích se dostal přes tři hráče Valach. Jeho přihrávku, kterou směřoval před branku však nikdo nenašel a Litvínov vyráží do útoku.

05:28
    Ščotka zastavil rozjíždějícího se Vantucha velmi tvrdě!

05:12
    Hosté hrají v plném počtu.

04:43
    A znovu Jan Ščotka! Jeho tečovanou střelu Lukeš vyráží betonem a Litvínov pokračuje ve velkém tlaku.

04:30
    Fanoušci se dožadují branky a ženou rozjetý Litvínov!

04:10
    Černožlutí se usadili v útočném pásmu a chystají si brankovou příležitosti. Nahození Ščotky brankář hostí raději podrží v lapačce.

03:55
    Litvínovským ujel po křídle Šťovíček a vystřelil na Januse! Jeho střela neměla dostatečnou razanci a neznamenala větší ohrožení.

03:12
    Jakub Černý se z dobré pozici chystal vypálit, byl však faulován Vladimírem Růžičkou a Litvínov si zahraje přesilovku.

03:09
    Závar před brankou! Po faulu na domácího Černého byl Litvínov blízko gólu! Brankář Pirátů byl pohotový a puk kryl!

02:05
    Chomutovu se nedaří rozehrát. Baránek tvrdě atakoval Chloubu a puk mají ve svém obranném pásmu na hokejkách Piráti.

01:58
    Máme za sebou zhruba dvě minuty a neviděli jsme žádnou vážnější akci. Většinou se hraje ve středním pásmu.

01:15
    Puk zůstal ve skrumáži hráčů, vítězně z boje o puk vyšli litvínovští a vyrazili na zteč.

00:40
    Štich hledal Klhůfka, jeho nahrávka však nebyla nebezpečná.

00:10
    Litvínov po vyhraném buly ihned zaútočil a usadil se v obranném pásmu hostí. Střelu domácích kryje brankář Lukeš.

00:01

Do úvodního vhazování nám zbývá zhruba 10 minut a domácí fanoušci vytváří velmi dobrou atmosféru.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Hunkes, Baránek, Šesták, Kubát, Doudera, Ščotka, Romančík – Petružálek (A), Mikúš, Černý – Myšák, Hübl (A), Lukeš F. – Tůma, Gerhát, Trávníček (C) – Jurčík, Hanzl, Matoušek.

Piráti Chomutov: Lukeš Š. (Stezka) – Valach, Jank, Knot, Štich, Mrázek, Dietz, Trefný – Vantuch, Růžička (A), Sklenář – Šťovíček, Klhůfek, Tomica (C) – Stránský, Huml (A), Dlouhý – Havel, Chlouba, Chrpa.

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Lhotský, Svoboda.
    Mladý Jan Myšák vstoupil do sezony skvěle. Ze tří zápasů má 1+1.

Piráti Chomutov (11. místo v loňské sezóně Tipsport Extraligy)

Chomutovským se rovněž minulá sezóna nepovedla, ovšem vyhnuli se baráži. Bývalý reprezentační kouč Vladimír Růžička se chce pokusit navázat na výkony z minulých ročníků, kdy s týmem došel do čtvrtfinále a o rok později do semifinále.

Zatím to však nevypadá na nějaké terno. Severočeský celek se potýká se špatnou formou a řeší úplně jiné věci než Litvínov. Po třech odehraných duelech má na svém kontě nula bodů, stejné jako Mladá Boleslav. V uplynulých zápasech vždy rozhodovala první třetina, kdy Piráti inkasovali a nedokázali na obdržené branky odpovědět. Naposledy prohráli 1:3 s Libercem. Uvidíme, zda se dokážou zvednout a urvat tolik důležité body na Zimním stadionu Ivana Hlinky.

Sestava z minulého utkání: Š. Lukeš (Stezka) – Valach, Jank, Knot, Štich, Trefný, Dietz, Mrázek – Klhůfek, V. Růžička (A), Sklenář – Skokan, Huml (A), Tomica (C) – J. Stránský, Vantuch, Koblasa – Chlouba, Šťovíček, A. Dlouhý.

HC Verva Litvínov (14. místo v loňské sezóně Tipsport Extraligy)

Vedení Vervy se rozhodlo po špatných výsledcích z minulé sezóny obměnit trenérský post. Radima Rulíka, který stál za ziskem extraligového titulu, nahradila klubová legenda Jiří Šlégr. Ani ten však nevybičoval tým k lepším výsledkům a k týmu byl povolán Milan Razým. Ten přivedl do týmu několik nových tváří a Litvínov zatím v lize válí. Ve třech zápasech neztratila Verva ani bod a je na špici tabulky.

Po těsné výhře v Boleslavi zaznamenal Litvínov dvě vysoké výhry, doma proti Zlínu a v pátek přivezl tři body z ČSOB Pojišťovna Areny. Lví podíl na těchto bodových hodech má především týmová sehranost a František Lukeš, který už nastřádal 5 bodů! Útok i obrana se může opřít o kvalitní výkony slovenského brankáře Januse. Zdá se, že Litvínov chce napravit loňskou blamáž. Zápas s Chomutovem může přinést další důležité body.

Sestava z minulého utkání: Janus (Hanuljak) – Hunkes, Baránek, Sörvik, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Šesták – Petružálek, J. Mikúš, J. Černý – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – D. Tůma, Gerhát, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, Matoušek.

Vzájemné zápasy:

30.8.2018 Chomutov – Litvínov 4:1 (přátelský zápas)
    28.8.2018 Litvínov – Chomutov 5:1 (přátelský zápas)
    18.3.2018 Litvínov – Chomutov 1:3 (playout)
    6.3.2018 Chomutov – Litvínov 3:4p (playout)

Vítáme Vás u přenosu z hokejového utkání mezi Litvínovem a Chomutovem, které začne zítra v 17:30!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Šimon Kadeřávek

Ondřej Mach

Branky a nahrávky: 17. F. Lukeš (Petružálek), 24. V. Hübl, 26. F. Lukeš (V. Hübl), 56. D. Tůma (Gerhát, Trávníček) – 30. A. Dlouhý (Jank)

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Hunkes, Baránek, Šesták, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Romančík – Petružálek (A), J. Mikúš, J. Černý – Myšák, V. Hübl (A), F. Lukeš – D. Tůma, Gerhát, Trávníček (C) – Jurčík, M. Hanzl, Matoušek.
    Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Stezka) – Valach, Jank, Knot, Štich, Mrázek, Dietz, Trefný – Vantuch, V. Růžička (A), Sklenář – Šťovíček, Klhůfek, Tomica (C) – J. Stránský, Huml (A), A. Dlouhý – J. Havel, Chlouba, Chrpa.

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Lhotský, Svoboda