Salzburg – Olomouc 8:2 (kon.) | Vsetín – Zlín 7:2 (kon.)
8:2 (3:0, 2:0, 3:2 - N 1:0)
HC Olomouc
Neděle 23.09.2018, 11:00DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje. V tomto zápase DHL extraligy juniorů proti sobě nastoupí EC Red Bull Salzburg a HC Olomouc. Domácí hokejisté odehráli 6 zápasů. Tři vyhráli a tři prohráli. V tabulce jsou na třetí pozici. Olomouc z šesti zápasů vyhrála dva v základní hráči době a jeden v prodloužení. V tabulce se nachází na patém místě.

00:01

00:18
    Hostující celek se pokoušel dostat se do útočného pásma, ale nepřesná přihrávka znamená zakázané uvolnění.

00:44
    Verejcka byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale zakončit nedokázal.

01:26
    V poklidném tempu začíná zápas, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

02:41
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácí celek se po pěkné akci dostává do vedení. Tvrdou ránou se z předbrankového prostoru prosazuje ELIS NIKOLAI HEDE. Asistence: Christian Obu.

03:25
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Filip Varejcka – 2 min., hákování).

04:43
    Přesilovku hraje Olomouc, ale nemůže si vypracovat výraznější šance. Domácí čtveřice se dobře brání.

05:25
    Vyloučený hráč se vrací do hry, Bugl kryje kotouč. Vhazovat se bude před jeho brankou. Český klub početní výhodu neproměnil.

06:00
    Domácí dostali kotouč do útočného pásma,kde se pokouší něco vymyslet.

06:20
    Olomouc se propracovala do útočného pásma, Pírkova střela byla nepřesná.

06:45
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Pírek – 2 min., nedovolené bránění).

07:46
    Obu to zkoušel od modré čáry. Jeho ránu zblokoval jeden z hráčů bránícího se celku.

07:55
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Philipp Peter Wimmer – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

08:01
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, vhazovat se bude před brankou domácích. Ti ale vybojovali puk, a tak se směr hry otáčí.

08:32
    Dobře to nyní sehráli domácí a navyšují své vedení. Situaci dva na jednoho přesnou střelou zakončil FILIP VAREJCKA. Asistence: Oleksiy Myklukha a Luka Nyman.

09:35
    Josef Podlaha dobře vypálil. Jeho tvrdou ránu vyrazil brankář betonem.

11:14
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Philipp Peter Wimmer – 2 min., hákování).

11:43
    Machal Matiaško pálil z mezikruží nad branku, domácí brankář zasahovat nemusel.

12:10
    Polovina přesilovky je pryč, Olomouc zatím výrazněji nezakončila.

12:37
    Nepřesná rána z pravé strany, hosté pokračují dál ve snaze vstřelit svou první branku v tomto zápase.

12:55
    Bugl ukryl kotouč do výstroje, vhazovat se bude před jeho brankou.

13:24
    Blesková akce domácích znamená třetí gól. Před branku si vybruslil a přesně zakončil JOHN JASON PETERKA. Asistence: Elis Nikolai Hede a Maxmilian Hengelmüller.

14:40
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, hráči Olomouce se musí spíše bránit. Mnoho šancí si zatím vypracovat nedokázali.

15:35
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.

15:51
    Eham hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, pas byl však hostujícím hráčem zblokovaný.

16:52
    Olomouc se nyní usadila v útočném pásmu, ke střele na branku se nedostala. Domácí rychle vybojovali kotouč zpět.

17:42
    Oba týmy střídají, puk má pod kontrolou obrana Red Bullu.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:44
    Úvodní třetina se v poklidném tempu dohrává, ani jeden celek se nyní nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

19:07
    Vosátko dostal kotouč ze svého obranného pásma, jeho spoluhráči tak mohli vystřídat.

19:32
    Domácí kontrolují hru, drží puk na svých holích.

19:45
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Josef Podlaha – 2 min., nedovolené bránění).

20:00

Po první třetině vede domácí celek naprosto zaslouženě. Red Bull má převahu, snadněji se dostává do šancí, tři z nich dokázal proměnit. Další střely zastavil brankář Olomouce Mokrý.

20:01

20:36
    Z kraje druhé třetiny využívá domácí celek početní výhodu. Z mezikruží se střelou zápěstím prosazuje LUKA NYMAN. Asistence: Josef Eham a Oleksiy Myklukha.
    20:36 Luka NYMAN - 4:0

20:36
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Mokrý, přichází Hasala.

21:22
    Domácí celek proměnil přesilovku, vede o čtyři branky a dál pokračuje v aktivní hře.

21:55
    Olomoucký brankář vytáhl dobrý zákrok. Dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Hede z bezprostřední blízkosti.

22:22
    Obu pálil od modré čáry. S jeho projektilem si dokázal připravený brankář poradit.

22:23
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vítězslav Klesla – 2 min., podrážení).

24:08
    Domácí celek přidává pátou branku, z hranice brankoviště dokázal kotouč dostat za brankou čáru JOSEF EHAM. Asistence: Oleksiy Myklukha a John Jason Peterka.
    24:08 Josef EHAM - 5:0

24:42
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Martin Pěcha – trestné střílení, hákování).

24:42
    Elis Nikolai Hede nedokázal proměnit svůj nájezd. Kotouč mu sjel z hole, a tak nezakončil.
    24:42 Hede neproměnil nájezd.

25:40
    Oba týmy střídají, sledujeme rychlý hokej, jehož tempo určuje domácí mužstvo.

26:09
    Tobiáš Handl byl volný před brankou, přihrávka na něj se ale nedostala.

29:48
    Red Bull pokračuje v útočné hře, nyní ale hraje v šesti, za což bude potrestaný.

30:00
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Daniel Schwaiger – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

31:29
    Olomouc se usadila v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se nedokázala dostat. Domácí Salzburg hraje velmi dobře defenzivně.

31:30
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Luis Lindner – 2 min., držení).

32:15
    Olomouc měla velkou šanci, z bezprostřední blízkosti zakončoval jeden z hráčů. Puk ale našel ve výstroji brankář Bugl.

33:00
    Olomouc hraje v přesilovce v útočném pásmu. Tomáš Dajčar minul branku střelou od modré čáry.

33:30

33:54
    Salzburg zvládl oslabení, a tak může nyní v pěti hráčích znovu útočit.

34:48
    Sledujeme rychlý hokej, domácí hráči vedou 5:0 a kontrolují hru, zástupce českého hokeje má velké problémy s finální fází.

35:17
    Wimmer přichází na led a s ním také jeho spoluhráči. Olomouc toho využila a dostala se do útočného pásma. Ke střele však už ne.

36:00
    Salzburg vypálil z mezikruží, Eham minul branku.

36:42
    Red Bull vybojoval kotouč za svou brankou, následně se rychle dostat do zakončení. Rána však nebyla povedená.

38:00
    Olomouc má kotouč za svou brankou, snaží se rozehrát. To se podařilo, Štědrý od modré čáry zakončoval nepřesně.

39:26
    Olomoucký brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

40:00

Dominance domácího celku pokračovala i ve druhé třetině. Krátce po jejím začátku se trefil Luka Nyman, který vyhnal brankáře Mokrého z branky. Ve 25. minutě prostřelil Hasala Eham. 5:0 po čtyřiceti minutách.

40:01

40:46
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

41:46
    Olomouc se nyní usadila v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se nedostala.

42:10
    Obu posílal kotouč před branku, tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů připravený na teč.

43:32
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí momentálně k vidění není.

43:51
    Hostující celek rozehrává od své branky, snaží se hrát aktivně, ale jen těžko se dostává do zakončení.

45:06
    Hasala kryje nahození od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.

45:51
    Třetí třetina se v poklidném tempu dohrává, domácí hráči kontrolují hru. Mnoho šancí si vypracovat nedokáží.

46:13
    Matěj Tomajko se dostal do útočného pásma, jeho ránu zápěstím vyrazil brankář.

46:37
    Domácí hokejisté navyšují své vedení. Výborně se do brejku dostal OLEKSIY MYKLUKHA. Počkal na pohyb brankáře, a pak poslal kotouč mimo jeho dosah. Asistence: Filip Varejcka.
    46:37 Oleksiy MYKLUKHA - 6:0

47:16
    Olomoucký brankář pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou. Domácí navýšili své vedení a míří za výhrou v tomto zápase.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

50:18
    Oba týmy střídají, vhazovat se bude před brankou domácího celku.

50:18
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Oskar Maier – 2 min., podrážení).

50:56
    Při vlastním oslabení to zkoušel Schaiger, jehož pokus výborně zastavil hostující brankář.

51:34
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Také český celek se prosazuje, se štěstím po nepřehledné situaci dostal kotouč za brankovou čáru PETR BAHOUNEK. Asistence: David Štefka.
    51:34 Petr BAHOUNEK - 6:1

52:13
    Velké štěstí měli nyní domácí. JOHN JASON PETERKA nahazoval kotouč z pozabranky před branku a Olomoucký brankář si puk nešťastně srazil do branky. Asistence: Vladislav Polegoško.
    52:13 John Jason Peterka - 7:1

52:25
    Velmi rychle po sedmé brance domácích přichází osmá. Z bezprostřední pozice uspěl povedenou střelou aktivně hrající OLEKSIY MYKLUKHA. Asistence: Filip Varejcka.

55:00
    Mnoho šancí k vidění není, duel se v poklidném tempu dohrává. Domácí celek hraje jednoznačně lépe.

57:50
    O kotouč se nyní bojovalo ve středním pásmu, vyhráli jej domácí, ale do střelecké pozice se už nedostali.

58:37
    Hosté dávají svou druhou branku v zápase. Výborně to udělal TOBIÁŠ HANDL. Vybruslil si do střelecké pozice a poslal kotouč pod horní tyčku. Pro gólmana nechytatelné.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

Třetí třetina skončila. Po dvouminutové přestávce bude duel pokračovat nadstavbou.

60:01

60:06
    Začalo pětiminutové prodloužení.

60:44
    Oba týmy střídají, sledujeme rychlý hokej.

61:15
    Salzburg se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana Olomouce byla pozorná.

61:37
    Další domácí rána od modré čáry byla zblokovaná.

62:05
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Oleksiy Myklukha – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

62:27
    Josef Podlaha dobře zakončoval. Jeho projektil byl zblokovaný.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

63:11
    EC Red Bull vyhazuje přes všechny čáry.

63:40
    Hosté se nemohou stabilněji dostat do střeleckých pozic.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:34
    Domácí celek vyhraje také prodloužení. Po rychlé akci se výborně před branku dostal OLEKSIY MYKLUKHA, který přesně zakončil.
    64:34 Oleksiy MYKLUKHA - vítězná branka prodloužení

Domácí celek vyhrát po třech třetinách jednoznačně 8:2. Navíc dokázal také vyhrát v prodloužení. Přečkal početní nevýhodu, a pak udeřil. Střelecky byl aktivnější domácí tým. Na gólmany soupeře vyslal celkem 48 ran. (13:05:43)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Hede (Obu), 9. Varejcka (Myklukha, Nyman), 14. Peterka (Hede, Hengelmüller), 21. Nyman (Eham, Myklukha), 25. Eham (Myklukha, Peterka), 47. Myklukha (Varejcka), 53. Peterka (Polegoško), 53. Myklukha (Varejcka), 65. Myklukha – 52. Bahounek (Štefka), 59. Handl

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Menner, Szuberm Bynabm Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede, Eham, Vogt, Myklukha, Polegoško, Lindner, Maier, Hengelmüller, Peterka
    HC Olomouc: Mokrý (21. Hasala) – Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Pírek, Dajčar – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Pěcha, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Tichý, Ministr

Rozhodčí: Kellner – Plattner, Seewald