Kazaň – Kunlun 3:4 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 5:1 (kon.)
Minsk – Ufa 1:3 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 5:0 (kon.) | Viťaz – Barys 3:4 (1:2 po s.n.)
Ak Bars Kazaň
3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Red Star Kunlun
Středa 26.09.2018, 18:00 • TatNeft Arena • KHL

A jak si vedli čeští zástupci?

Ondřej Sekáč zaznamenal 1 hit a jeho čas na ledě byl 16:56.

Ondřej Vitásek zaznamenal asistenci u poslední vítězné branky, 1 hit a celkový čas na ledě měl 22:17.
    Tomáš Kundrátek zaznamenal 1 hit, jedno vyloučení a jeho čas na ledě činil 22:59.
    Tomáš Mertl byl jednou na trestné lavici, a jeho čas pobytu na ledě byl 16:50. (20:24:14)

První třetina nám přinesla nepěkný hokej a kdo by to byl řekl, že následující dvě třetiny uvidíme zcela jinou hru. Nejzáživnější byla druhá třetina, ve které jsme viděli pět branek a otočení skóre domácích. Ve třetí třetině se již hrála opatrnější hra a domácí byli o něco lepším týmem. Měli dokonce tři přesilové hry, ale ani jednu nedokázali využít. Naopak v té poslední inkasovali a Kunlun dal vítěznou branku v oslabení! Zkrátka dnes to byl hodně šílený zápas dvou zvratů – otočení Kazaně z 0:2 na 3:2 během necelých dvou minut ve druhé třetině a druhým zvratem byl vítězný gól hostí v oslabení, krátce před koncem základní hrací doby!

59:40
    Další úspěšné vyhození hostí do protějšího rohu kluziště.

59:24
    Kunlun mohl rozhodnout, ale hráč minul branku o kousek!

58:57
    Kazaň se snaží ještě o vyrovnání a stále hraje přesilovou hru a již to zkouší v šesti hráčích!
    58:46 Veli-Matti SAVINAINEN - 3:4

58:46
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Tak to je závěr pro hosty! Velká hrubka ve středním pásmu, kdy VELI-MATTI SAVINAINEN rozkmital své nohy, přebruslil svého protihráče a sám proti brankáři uspěl, když pěkně zavěsil puk po horní tyčku! A co víc, při této, pravděpodobně vítězné brance, asistoval Ondřej Vitásek. Asistence: Ondřej Vitásek.

58:44
    Ale Kunlun se osvobozuje a míří do útoku.

58:15
    Domácí jsou nastěhování před brankou soupeře a snaží se vymyslet dobrou pozici pro zakončení...rozhodnou zápas?

57:48
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., podrážení).

57:48
    No a Kazaň bude moci ještě rozhodnout zápas, neboť budou hrát přesilovou hru. Nyní hrají v šesti a snaží se zaútočit.

56:00
    Ještě čtyři minuty nám zbývají do konce základní hrací doby a obě mužstva se snaží hrát na jistotu a nepouští se již do riskantního a bláznivého útočení.

54:24
    Michail Gluchov nyní využil zaváhání hostí a uháněl sám na brankáře, ale nedokázal zakončit mezi jeho betony!

52:46
    Následující útok domácích vypadal nadějně, ale hráč Kunlunu přišpendlil svého protivníka na plexisklo a k přihrávce před branku nedošlo.

51:35
    Ti však měli nyní problém založit útok, sice se jim to povedlo, ale záhy ztrácí útočné pásmo.

50:25
    Pomalu a jistě se nám blíží závěr zápasu a bude zajímavé sledovat, které mužstvo se ještě odhodlá ke změně skóre...Více sil mají, z pohledu hry, domácí.

49:40
    Nalimov nyní předvedl další úspěšný zákrok, kdy stačil zachytit letící puk před ním a zakrývá jej pod svým tělem.

48:19
    Zatím však pálí do připraveného Nalimova, jako nyní Vladimir Tkačov, který si na něm vylámal zuby.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 31. Batyršin (Lander), 32. Klinkhammer (Postma), 32. Lukojanov (Batyršin, A. Potapov) – 16. Beck (Latta), 22. Beck (Savinainen, Gragnani), 36. Bartley (V. Lajunen, Palola), 59. Savinainen (Vitásek)

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (41. Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (C), Abrosimov, Batyršin, Postma, Pedan, Judin – Sekáč, Lander, Azevedo (A) – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Kara, Malychin, Klinkhammer.
    Red Star Kunlun: Nalimov – V. Lajunen, Gragnani, Kundrátek (A), Vitásek, Jüe, Bartley – Fontaine, Sundström, Savinainen – Palola, Mertl, Lundh – Yip (C), Latta, Beck (A) – Tičar, Kane, Squires.

Rozhodčí: S. Gusev, Y. Oskirko – Y. Palei, A. Sysujev