Kazaň – Kunlun 3:4 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 5:1 (kon.)
Minsk – Ufa 1:3 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 5:0 (kon.) | Viťaz – Barys 3:4 (1:2 po s.n.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Amur Chabarovsk
Středa 26.09.2018, 18:00 • Neftěchim Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:25:17)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 27:23
    Vyloučení: 3:3
    Vyhrané buly: 34:26
    Bodyčeky: 17:14

Je konec. Nižněkamsk dnes nakonec vyhrál 2:1 a bere dva body. V 18. minutě nejprve vypálil Nattinen, ale Kašík tento pokus vyrazil k Puustinenu, který se štěstím dorazil kotouč do brány soupeře. Ve 25. minutě předvedli domácí rychlý protiútok, po kterém se dostal do zakončení Emil Galimov, který zakončil přesně mezi betony Kašíka, kterého následně vystřídal Alikin. Zhruba uprostřed této periody se Amur dostal do šancí, ale branka už nepadla. Ve třetí periodě se ve 42. minutě sice prosadil hostující Dědunov, ale následně už gól nepadl a domácí si konec zápasu pohlídali.

59:52
    Poté se navíc dopustili zakázaného uvolnění hosté a pravděpodobně je rozhodnuto.

59:44
    Domácí jen vyhodili puk ze svého pásma, ale tak šikovně, že z toho zakázané uvolnění nebylo.

59:25
    Hosté se nemohou dostat přes polovinu hrací plochy.

58:55
    Posléze se domácí opět dostali s pukem dopředu a nenechávají soupeři ani trochu místa.

58:20
    Nižněkamsk se dostal do přečíslení 2 na 1, ale hostující obránce skvěle zblokoval finální přihrávku.

57:44
    Ovšem následně se Amur provinil jen ofsajdem.

57:26
    Amur je momentálně ve své třetině a vymýšlí kudy se dostane dopředu, případně ke střele.

56:42
    Poté se kotouče ovšem zmocnili domácí, kteří se vydali do protiútoku, ale ten nic nepřinesl.

56:19
    Chabarovsk nahodil kotouč do útočné třetiny, kde nyní drží puk.

55:31
    Následně domácí ovšem vyhodili puk je na zakázané uvolnění a bude to tak další buly před bránou Ilja Ježova.

54:43
    Chabarovsk se snaží dostat ke konci zápasu do tlaku, ale následná střela šla jen vedle brány.

53:53
    Ovšem žádná střela ze strany Chabarovsku nepřišla a u puku tak je opět Nižněkamsk.

53:32
    Opět je kotouč v pásmu domácího týmu, ale následně se ke kotouči dostali hosté.

52:48
    Stále hosté drží kotouč v pásmu Nižněkamsk, ale posléze se domácím povedlo vyhodit puk.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 18. Puustinen (Jo. Nättinen, Ruohomaa), 25. E. Galimov (Polášek, Nestrašil) – 42. Dědunov (Ruděnkov, Železkov)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov, Timašov, Šaripzjanov (A), Bryncev, Semjonov, Volgin – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen (A) – Nestrašil, P. Kulikov (C), E. Galimov – Porjadin, Jakimov, Chajrullin – Zdunov, Arkalov, Šafigullin.
    Amur Chabarovsk: Kašík (25. Alikin) – Kuzmin, J. Kolář (A), Turbin, Aťušov (C), Korjagin, D. Vorobjov – T. Zohorna, Pjanov, Filippi – Potěchin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – Ruděnkov, Železkov, Berestennikov – Kacuba, A. Kuzněcov, Popugajev – Dědunov.

Rozhodčí: Alexei Vasilyev, Alexei Ravodin – Alexander Zakharenkov, Ivan Sazonov