HC MUNI – Gladiators Trenčín 7:4 (kon.)
HC MUNI
7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
Gladiators Trenčín
Čtvrtek 27.09.2018, 18:00 • DRFG arena, Brno • European University Hockey League • 1. kolo

To je pro dnešní utkání vše. Někdy příště u dalšího textového přenosu na počtenou! (20:35:55)

Domácí tým si následně převezme medaile a upomínková trička.

Rektoři obou univerzit na závěr rozdávají hostujícímu týmu upomínkové předměty na dnešní souboj.

Nejlepším hráčem Trenčína byl zvolen Matúš Trenčan. Na straně Masaryk University David Polesný.

Je konec. První kolo Evropské univerzitní hokejové ligy dopadlo lépe pro domácí HC Masaryk University. Ve třetí části padly tři branky. Za Masaryčku se trefil Vlašín a Polesný. Finální podobu skóre dal deset minut před koncem Suzakov. Medvědi tak zaslouženě vítězí 7:4.

59:40
    Závěr utkání se odehrává za potlesku diváků. Puk je v držení domácích, jenž dnešní klání vyhrají.

59:22
    Michal Maršálek vystřelil od modré čáry, puk letěl mez ruku a tělo brankáře Páleše, který byl pohotový a střelu zastavil.

58:44
    Vomočil zkusil štěstí z pravé strany hřiště. Trefil hruď hostujícího brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Puk je na holích domácích, kteří kombinují za brankou hostů.

57:25
    A brankář Masaryčky si připisuje další zákrok.

57:19
    Jenže o pryž přišel a hosté se velice lehce dostali do útoku a donutili Tichona k zákroku.

56:50
    Tomaník krouží ve svém obranném pásmu a hledá cestu do útoku.

55:00
    Trenčín je v plném počtu. Puk do útočného pásma slovenského týmu nahodil Šimko. Kotouč se dostal za bránu, kde si jej berou domácí.

53:48
    Domácí v přesilové hře nikam nespěchají, s pukem hrají ve středním pásmu.

53:16
    Na dnešní zápas univerzit si našlo cestu 2042 diváků.

52:44
    Po nevybíravém zákroku u mantinelu zůstal na ledě ležet Michal Maršálek. Nevybíravého zákroku se dopustil Martin Božík, který již sedí na trestné lavici.

51:16
    Lukáš Berak se dostal do zajímavé šance, když vypíchl puk obránci a dostal se až k domácí bráně. Zkusil střelu po ledě a Tichon zakročil betonem.

49:50
    Tým CityU Trenčín právě vstřelil branku!
    Těsně před polovinou třetí části Gladiators snižují na rozdíl tří branek. Nikolaj Klokov objel bránu a snažil se zakončit mezi betony, kde Tichon neměl místo. Puk se odrazil před Tichiona, kde stál IVAN SUZAKOV, který dokázal najít mezeru ve výstroji domácího brankáře. Asistence: Nikolaj Klokov.

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 6. Vomočil (Matov, Polesný), 11. Čtvrtníček (Brabec, Sedláček), 18. Vaverka (Čtvrtníček), 32. Florek (Maršálek, Grman), 40. Ivičič, 42. Vlašín (Polesný), 44. Polesný – 4. Kopecký (Trenčan, Huňa), 15. Trenčan (Huňa, Kopecký), 22. Trenčan (Habšuda, Staňo), 50. Suzakov (Klokov)

HC MUNI: Tichon (Holub) – Brabec, Maršálek, Grman, Polesný, Pucher, Sedláček, Grygera – Matov, Ivičič, Biolek, Vomočil, Vaverka, Vlašín, Heža, Bustin "C", Strakoš, Florek, Tomanik, Račický, Čtvrtníček.
    Gladiators Trenčín: Dušák (Páleš) – Božík, Habšuda "C", Smolka, Matejka, Madový, Mečiar, Balaj – Huňa, Suzakov, Kopecký, Šimko, Klokov, Trenčan, Porubský, Osvald, Hulman, Staňo, Kudlej, Berak.

Rozhodčí: Antonín, Král – Měkýš, Komínek