Mladá Boleslav – Sparta 3:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:9 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:0 (kon.)
Zlín – Liberec 2:7 (kon.) | K. Vary – Litvínov 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Třinec 2:0 (kon.)
Piráti Chomutov
2:9 (1:3, 0:2, 1:4)
HC Škoda Plzeň
Pátek 28.09.2018, 15:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga • 5. kolo

57:37
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Nick Jones – 2 min., hákování).

55:42
    Ještě jedna přesilovka pro Plzeň. Marek Tomica dohrál jednoho z hostů a inkasuje trest za vražení na hrazení. Mimo dvou minut dostává i osobní trest.

44:44
    Následně si ve střední třetině nedovoleně počínal Dávid Skokan, jenž putuje za hákování na lavici hanby.

41:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matyáš Kantner – 2 min., krosček).

38:13
    Plzeňských bylo následně šest na ledě a domácí celek si zahraje početní výhodu. Trest za střídačku Škodovky odpyká útočník Vojtěch Němec.

28:57
    Martin Šťovíček následně aktivně napadal a vybojoval domácímu celku další přesilovku. Za podražení putuje za katr hostující obránce Nick Jones.

24:35
    Bohumil Jank v obranné třetině následně nedovoleně atakoval jednoho z hostů a inkasuje dvě minuty za držení. Hostující celek si tak zahraje přesilovku.

21:46
    Jan Havel se individuálně dostal před branku, kde byl zahákován. Lukáš Pulpán putuje na trestnou lavici a domácí celek má šanci na snížení v přesilové hře.

17:59
    Petr Koblasa bojoval ve střední třetině a nakonec si vybojoval faul. Conor Allen si počínal nedovoleně a dostává dvě minuty za hrubost. Šance na snížení pro domácí celek.

13:39
    A další přesilovka Škodovky. Pronikající Denis Kindl byl lehce zahákován a Vladimír Růžička jde za tento zákrok na dvě minuty. Pokračovat se bude po komerční pauze.

10:44
    Následně byl před vhazováním podruhé v duelu potrestán Lukáš Vantuch. Dvě minuty dostává kvůli špatnému postavení na buly.

07:26
    Přesilovku si zahrají také domácí. Peter Čerešňák podrazil jednoho z domácích hráčů za brankou a po komerční přestávce si výhodnou hru vyzkouší také domácí.

04:48
    Lukáš Vantuch napadal rozehrávku hostujícího celku hodně nešikovně a po podražení inkasuje dvouminutový trest. Škodovka má tak šanci otočit duel gólem v přesilovce.

David Panuška

Branky a nahrávky: 1. V. Růžička (Sklenář), 60. Jank (Skokan, Koblasa) – 2. V. Němec (Kracík, Pulpán), 9. Straka, 12. V. Němec (L. Kaňák), 34. Kratěna (Stach), 37. Indrák (Gulaš), 41. Straka (J. Kindl, Kodýtek), 47. V. Němec (Kracík, Gulaš), 53. V. Němec (Jones, Stach), 56. Kracík (L. Kaňák, V. Němec)

Piráti Chomutov: Stezka (41.-54. Tadeáš Dvořák) – Valach, Jank, Knot, Štich, Trefný, Dietz, Blaha – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Vantuch, Huml, Tomica – J. Havel, Klhůfek, Koblasa – J. Stránský, Šťovíček, A. Dlouhý.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – Čerešňák, J. Kindl, L. Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán, Jones – Gulaš, Nedorost, Indrák – Kantner, Kratěna, Stach – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Eberle, Kodýtek, Straka.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Gerát, Hynek

Diváci: 3 406