Sparta – Pardubice 7:2 (kon.) | Bohemians – Liberec 2:5 (kon.) | Střešovice – Ostrava 3:4 (po pr.)
Vítkovice – Královské Vinohrady 10:1 (kon.) | Chodov – Česká Lípa 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Bulldogs 13:1 (kon.)
Znojmo – Otrokovice 3:6 (kon.)
PSN Tatran Střešovice
3:4 (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Pátek 28.09.2018, 17:00 • STODOLA Arena Střešovice • Livesport Superliga • 6. kolo

Po vyrovnaném zápase nakonec vítězí hosté v prodloužení, kteří měli po celou dobu míček na svých čepelích. Kombinovali ve čtyřech hráčích a risk hry bez brankáře jim naprosto vyšel a berou plusový bod navíc! (19:22:30)

63:08 Jiří BAUER - 3:4

63:08
    Ostrava právě vstřelila branku!
    A Ostrava po rozvážné kombinaci nakonec dává branku a vítězí v tomto zápase po prodloužení! JIŘÍ BAUER chvíli váhal jestli vystřelit a udělal dobře. Míček sice Rebro zpomalil, ale přece jen propadl za jeho záda a byl to jeho dnešní další nejistý zákrok. Asistence: Jiří Juhaňák.

62:37
    Ostrava kombinuje ve čtyřech hráčích, tudíž hraje momentálně bez brankáře.

62:06
    Ostrava v prodloužení má více míček na svých čepelích a Tatran se pouze jen brání.

61:34
    Patrik Posselt dostal míček před branku a z otočky střílí vysoko nad. Avšak míček byl tečován. Ostrava bude rozehrávat.

61:08
    Ostrava se taktéž dostala poprvé v prodloužení do útoku, ale vše řeší výběhem Klobučník.

60:51
    Jiří Bauer vystřelil ze středu hřiště, ale jeho ránu blokuje protihráč.

60:23
    Ostrava jako první má možnost podniknout útočnou akci.

60:01

Třetí třetina nám přinesla dvě slepené branky Tatranu, který otočil skóre na svou stranu. Avšak Ostrava dokázala následně vyrovnat. Oba celky ještě pak dali po jedné brance a stanovili remízový výsledek 3:3 po základní hrací době.

60:00

59:50
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Do konce základní hrací doby nám zbývá přesně půl minuta a vypadá to, že se v dnešním zápase bude prodlužovat.

59:25
    Oddechový čas pro domácí.

57:50
    Hosté se nakonec nedokázali dostat do šance a Tatran vyváží míček.

57:28
    Ostrava drží míček a hledá bezpečnou cestu k brance soupeře. Nakonec zvolili rychlou přihrávku a momentálně probíhá boj o míček za brankou domácích.

57:00
    Nepřesná přihrávka Tatranu a domácí musí vyklidit útočnou polovinu soupeře.

56:41
    Ostrava se dostala do zakončení, ale po střele se rozvlnila jen boční síťka branky Rebra.

55:56
    Blíží se nám konec zápasu a stav je stále remízový. Obě mužstva nyní nedělají chyby a hrají hodně na jistotu.

54:21
    Jan Svoboda se z poloviny palubovky snažil zaskočit brankáře Ostravy, ale míček nakonec zamířil o kousek vedle jeho levé tyčky.

53:22
    Dlouhá přihrávka na hráče Tatranu nebyla vůbec přesná a míček bude mít hostující celek.

53:01
    Vědí, že jakákoliv chyba může již rozhodovat zápas.

52:39
    Nyní nám hra nenabízí kdoví jaké podívaní a obě mužstva hrají hodně opatrně.

51:23
    Domácí celek je více na míčku a snaží se o vedoucí branku.

49:39
    Stav je tedy vyrovnaný a uvidíme, kterému týmu se podaří opět dostat do vedení. Nebo nám vydrží výsledek a dočkáme se prodloužení? To budeme vědět v následujících minutách hry.
    48:45 Václav JURDZIN - 3:3

48:45
    A Rebro podcenil další poměrně jednoduchou střelu, kdy Ostrava rozehrála z rohu a VÁCLAV JURDZIN dostal míček před branku a nachytal Rebra z úhlu. Asistence: Filip Čonka-Skyba.

47:47
    Zvrat v utkání tedy je a nyní bude na Ostravě jak se oklepe ze dvou slepených branek Tatranu.
    46:50 Tomáš VÁŇA - 3:2

46:50
    Tatran právě vstřelil branku!
    A je tu slepená branka. Po rozehrávce se rozhodl nakonec TOMÁŠ VÁŇA, že vystřeli a nachytal svou střelou Klobučníka v brance. Bez asistence.
    46:46 Filip ULLMANN - 2:2

46:46
    Nakonec Ostrava přišla o míček a Tatran se dostal do útočné akce, která znamená vyrovnání, o které se zasloužil FILIP ULLMANN. Asistence: Tomáš Svačinka.

46:22
    Ostrava se vehementně snaží vybojovat míček v rohu palubovky a dostat jej do před brankového prostoru.

45:47
    Rebro nyní musel reagovat na nahození z obranného pásma Ostravy a příliš si svým zákrokem jistý nebyl.

45:09
    Jan Daniš se snažil ihned z první rozehrát na levou stranu, ale tam našel jen hráče Tatranu, který uklízí míček do bezpečí.

44:28
    Na začátku třetí třetiny se opět hraje velmi opatrně, Ostrava se snaží více držet míček a nepouštět svého soupeře do tlaku.

40:01

Střely ve druhé třetině: 3:12!

Druhá třetina nám přinesla vyrovnaný průběh! Ostrava dokázala vyrovnat, kdy Rebro tak trochu podcenil situaci. I nadále jsme sledovali vyrovnanou hru, kdy prim hrály zejména obrany obou mužstev. Ke konci třetiny se však přece jen hosté prosadili a stanovili výsledek 2:1 ve svůj prospěch.

40:00
    38:54 Jan DANIŠ - 1:2

38:54
    Ostrava se prosazuje z nenápadné útočné akce a otáčí vývoj utkání. Tatran nyní měl vcelku hodně volného prostoru v obraně a z levé strany měl dostatek času na přípravu JAN DANIŠ, který prostřeluje Rebra ze střední vzdálenosti. Asistence: Michal Sládek.

38:40
    Při útoku Tatranu, hráč přestřelil branku z levé strany.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

37:44
    Dnes zatím hra stojí na obraně obou celků. Útočné řady se zatím příliš neprosazují. O tom mluví i prozatímní chudé skóre.

37:12
    Ani Ostrava se však nedokázala přihrávkami dostat do útoku a míček má opět Tatran.

36:19
    ...ale narazil na připravenou obranu Ostravy.

36:04
    Tatran se z obrany chystá k útočné akci...

35:19
    Rebro měl nyní trochu problémy v brance, ale nakonec to se svou obranou zvládl a Tatran drží remízový stav.

34:47
    Ve druhé třetině sledujeme vyrovnanou hru obou mužstev a střídají se v podnikání útočných akcí, které však nejsou příliš nebezpečné.

34:09
    Ostrava to možná nyní pře kombinovala a hráč se snažil najít ještě svého spoluhráče na pravé straně. Možná měl zkusit střílet.

32:48
    Jan Daniš si narazil se svým spoluhráčem a následně vystřelil. Rebro vyráží míček do rohu.

32:14
    Ostrava je na polovině soupeře, ke střele se zatím nedostává. Nyní bude rozehrávat, poté, co obě mužstva prostřídají.
    30:32 Jakub MENDREK - 1:1

30:32
    Ostrava srovnává a poměrně jednoduchou střelu JAKUBA MENDREKA pouští Rebro za svá záda. Tak trochu podcenil situaci a neudržel míček, který přepadl za něj. Asistence: Filip Čonka-Skyba.

30:14
    Tomáš Váňa vystřelil, míček byl blokovaný a Klobučník nyní nemusel zasahovat.

29:30
    Michal Miške zkusil střelu bekhendem, nezamířil ideálně a míček šel hodně mimo branku Rebra.

28:19
    Matyáš Šindler se chystal zakončit, ale jeho míček jej neposlechl na čepeli a jeho střela nebyla povedená.

28:03
    Mikuláš Komárek si po přihrávce obešel hráče, ale jeho následný pokus o zakončení byl blokovaný.

27:27
    Mikuláš Komárek se neúnavně snaží napadat a ztěžovat rozehrávku Ostravy na její vlastní polovině palubovky.

26:38
    Ostrava měla k dispozici volný úder, ale střela nebyla razantní a zeď postavená z hráčů zabránila tomu, aby se míček dostal k brankáři.

26:07
    Ostrava rozehrává z vlastní poloviny a byla z toho nakonec pěkná šance, ale Jan Daniš sám před Rebrem neuspěl a ten jej vychytal!

24:57
    Stále pokračujeme ve hře z první třetiny, Ostrava se snaží o srovnání stavu. Avšak obrana Tatranu funguje zatím velmi dobře v dnešním zápase.

20:01

Střely po první třetině: 7:3!

První třetina nám přinesla zpočátku vyrovnanou hru. Následně měl o něco více ze hry Tatran a taky se dostal do vedení. Ostrava se začala více snažit až ke konci třetiny. Měla k dispozici i trestné střílení, které však Rebro zneškodnil.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:40
    Filip Čonka-Skyba zachytil dlouhou přihrávku z obrany Tatranu a sám se snažil založit útočnou akci, ale i jeho přihrávka byla zneškodněna.

18:07
    Střela Ostravy a Rebro míček pravděpodobně vyrazil svou helmou.

17:33
    Hosté se v posledních minutách snaží, již se dostávají na polovinu soupeře, ale jejich zakončení není stále to pravé ořechové.

16:49
    Ostrava zase špatně přihrála a ztrácí míček za brankou Rebra. Tatran rozehrál, ale taktéž nepřesně.

15:49

15:40
    Přesilovka se blíží ke konci a Tatran toho v ní příliš moc nevymyslel.
    14:55 Rebro vychytal trestné střílení.

14:55
    Rebro dokázal vypíchnout míček svou pravou nohou a zneškodňuje trestné střílení!

14:55
    Trestné střílení pro Ostravu po faulu na Daniše.

14:12
    Ondřej Vítovec po kombinaci se rozhodl vystřelit z poloviny, ale rána mu příliš nesedla a míček šel mimo branku.

13:49
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Jiří Bauer – 2 min., Sekání).

13:39
    Jiří Bauer vyslal křižnou přihrávku a sám si sběhl k brance, ale nedokázal následně zpracovat zpětnou střílenou přihrávku.

12:28
    Záhy však přichází o míček a nedostali se do žádné střelecké možnosti.

12:20
    Filip Čonka-Skyba byl faulován a Ostrava bude rozehrávat.

12:01
    Martin Mühlfait dostal přihrávku na levou stranu, ale nebyl v dobré pozici, aby mohl vystřelit z první a musel se otáčet. Následně ztratil míček.

11:05
    Ostravští hráči se zatím marně pokouší najít nějaký recept k založení smysluplné útočné akce a Rebro zatím nemusel předvést složitý zákrok.

09:21
    Tatran je od úvodní branky aktivnějším týmem, avšak nedostává se příliš do častého zakončení. Zatím sledujeme zejména souboje u mantinelů a boj o míček.

07:55
    Střela Meliše byla zblokována. Tatran však stále u míčku.

07:37
    Pokus o dlouhou přihrávku na levou stranu Otravě nevyšel a nakonec po souboji rozehrává soupeř.
    06:25 Adam TLAPÁK - 1:0

06:25
    Tatran se jako první prosazuje a po přihrávce byl před brankou ADAM TLAPÁK, který dokázal zvednout míček nad ležícím Klobučníkem. Asistence: Mikuláš Komárek.

05:58
    Domácí výborně napadají rozehrávku svého soupeře a ti mají problémy si pohodlně rozehrát na vlastní polovině a založit tak akci.

05:19
    Filip Langer podnikl rychlý protiútok, ale střílí nad branku.

05:03
    Hra přerušena a Ostrava bude rozehrávat na polovině soupeře.

04:31
    Oba týmy hrají opatrně a nesledujeme žádné střelecké představení v úvodu zápasu.

03:47
    Filip Hrabal ztratil míček na polovině a moc nechybělo, aby se k němu dostal soupeř a mohl jít směrem na branku proti jednomu obránci.

03:10
    Na druhé straně si Rebro pohlídal prostor u své levé tyčky.

02:50
    Milan Meliš zkusil vystřelit, ale napálil nejbližšího protihráče a Klobučník nemusel zasahovat.

01:57
    Tatran u míčku a snaží se projít do útoku, ale Ostrava dobře hlídá polovinu hřiště.

01:09
    Ostrava měla problémy s rozehrávkou, ale vše dobře nakonec pro ni dopadlo.

00:42
    Ve svém prvním útoku Tatran neuspěl. Ostrava se bez obtíží ubránila a nepustila svého soupeře do zakončení.

00:12
    Jako první se k míčku dostali domácí a kombinují s ním na vlastní polovině.

00:01

Tatran Teka Střešovice: Mich. Rebro (Fibiger) – Tlapák, Svačinka, Mühlfait, Sládeček, Marek Beneš, Vítovec – Kreysa, Komárek, Jak. Kolísko – Langer, Pixa, Meliš – Svoboda, Švéda, Ullmann – Váňa.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Klobučník – Kubíček, Lipový, Jiří Šebesta, Posselt, Bauer, Moravčík, Jurdzin – Kolajta, Juhaňák, Hrabal – Šindler, Eichner, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Čonka-Skyba.

Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč.

Tatran Teka Střešovice
    Tatran má po čtyřech zápasech na svém kontě deset bodů a to je řadí na průběžné čtvrté místo. Minulý zápas odehráli na palubovce Otrokovic, se kterými odehrály vyrovnanou partii a nakonec slavili vítězství 5:4 po nájezdech.

Nejlepší hráči
    Marek Beneš – 7+5
    Filip Langer – 5+4
    Milan Meliš – 2+5

Ostrava má po čtyřech zápasech šest bodů, to znamená, že dva zápasy vyhráli a dva zápasy vyšli bodově naprázdno. Minulý zápas Ostrava hrála derby s Vítkovicemi a museli se smířit s vysokou porážkou, kdy Vítkovice svého rivala deklasovali poměrem 10:3!

Michal Sládek – 6+7
    Jan Daniš – 6+4
    Filip Hrabal – 3+4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 7. Tlapák (Komárek), 47. Ullmann (Svačinka), 47. Váňa – 31. Mendrek (Čonka-Skyba), 39. Daniš (Sládek), 49. Jurdzin (Čonka-Skyba), 64. Bauer (Juhaňák)

PSN Tatran Střešovice: Mich. Rebro (Fibiger) – Tlapák, Svačinka, Mühlfait, Sládeček, Marek Beneš, Vítovec – Kreysa, Komárek, Jak. Kolísko – Langer, Pixa, Meliš – Svoboda, Švéda, Ullmann – Váňa.

Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč