Kazaň – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 1:2 (2:3 po s.n.) | N.Novgorod – Kunlun 3:2 (po pr.)
Minsk – Novosibirsk 5:1 (kon.) | Petrohrad – Omsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Viťaz – Ufa 3:2 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 28.09.2018, 18:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Toto je pro dnešek ode mne vše, já se s vámi loučím a na počtenou příště. (21:01:54)

Československá stopa v utkání
    Marek Hrivík (VTZ) – 1+0, čas na ledě 20:18
    Vojtěch Mozík (VTZ) – 0+0, čas na ledě 23:34

Je konec! Viťaz dokázal dovést tohle utkání do vítězného konce a poráží Ufu 3:2. Připisuje si tak na konto oba dva body. Ufa byla v utkání lepším týmem, ale domácí si vytvořili šance a proměnili je.

58:50
    Viťaz teď vyhazuje, ale pouza za cenu zakázaného uvolnění. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Ufa se usazuje v útočném pásmu a kombinuje. Zatím tomu chybí jen střela, která by ohrozila bránu Viťazu.

56:50
    Ufa ještě tlačí na vyrovnání, ale do konce třetí třetiny zbývají už jen tři minutky. Navíc se píská postavení mimo hru.
    55:49 Arťom ŠVEC-ROGOVOJ - 3:2

55:49
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Nakonec je to Viťaz, který dává gól a jde do vedení! Domácí jsou teď velmi blízko všem bodům. ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ vypálil od modré čáry a puk došel až do branky Ufy. Bez asistence.

53:16
    Hokejisté Ufy stále u puku. Viťaz dlouho neměl žádnou větší šanci.

50:23
    Ufa je stále u puku. Jejich další šanci zlikvidoval brankář Viťazu. Vhazovat se bude v útočném pásmu Ufy.

48:28
    Hokejisté Ufy trpělivě vyčkávají na mezírku v obraně Viťazu. Ta zatím nepřichází. Do konce třetí třetiny ještě zbývá jedenáct a půl minuty.

46:57

46:17
    Domácí se osvobozují a hosté musí znovu začít od svého brankáře.

44:57
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Borna Rendulić.

44:35
    Ufa znovu usazena v útočném pásmu. Chybí tomu jen ta nějaká střela, která by ohrozila branku domácích.

43:53
    Ufa se znovu dostala do útočného pásma. To bylo jen na chvilku, jelikož u puku jsou znovu domácí.

42:50
    Viťaz se zatím výborně brání. Ufa se zatím ve třetí třetině nedostala k nějaké vyložené možnosti.

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 23. Hrivík (Jevsejenkov), 33. Rendulić, 56. Švec-Rogovoj – 14. Soloduchin (Kadějkin, V. Žarkov), 35. Chochrjakov (Burdasov, Osnovin)

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (Ortio) – S. Romanov, Voronkov, Šinkevič, Jevsejenkov, Mozík, Golovkov, Dědov – P. Černov (C), Kokarev, A. Lazarev – Makejev, Stoljarov, A. Nikulin – Rendulić (A), M. Aaltonen, Hrivík – Mons, Vyglazov, Verba – Švec-Rogovoj.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen (C), Panin, Ar. Sergejev, A. Semjonov, S. Těreščenko, Koledov, Ljachov – Kemppainen, Kugryšev (A), Omark – Tkačov, Osnovin, Hartikainen – Chochrjakov, M. Majorov (A), Burdasov – V. Žarkov, Soloduchin, Šen – Kadějkin.

Rozhodčí: Gusev, Fatejev – Sadovnikov, Sazonov