Philadelphia – NY Rangers 2:4 (kon.) | Tampa – Florida 6:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 3:5 (kon.)
Chicago – Ottawa 1:2 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po pr.) | San Jose – Calgary 3:4 (kon.)

Filip Chlapík (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:24
    Christián Jaroš (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:55 (05:12:06)

Tři hvězdy utkání (neoficiální):

1. Mike Condon (OTT) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Max McCormick (OTT) 1+0
    3. Jonathan Toews (CHI) 1+0

Jonathan Toews sice poslal v první třetině Chicago do vedení, jenže Ottawa dokázala zápas otočit, když po přestávce nejprve vyrovnal Matt Duchene a ve třetí části poté obstaral obrat Max McCormick. Senators poprvé v přípravě vyhráli a ukončili sérii čtyř porážek v řadě. Konečný výsledek dnešního střetnutí v Chicagu. Chicago Blackhawks 1 Ottawa Senators 2.

59:41
    Henri Jokiharju vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Mike Condon předvedl semafor, po kterém si Joel Quenneville vyžádal oddechový čas.

59:08
    Mark Stone si ve středovém kruhu nedokázal obhodit jednoho z protihráčů a Chicago ještě žije.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:03
    Alex DeBrincat na pravém křídle vypálil od modré čáry a Mike Condon puk hrudí úspěšně vyrazil.

57:57
    Duncan Keith krásnou střelou s příklepem od modré čáry mířil ke vzdálenější pravé tyči a Mike Condon viděl puk na poslední chvíli, přesto ho ukryl v lapačce!

57:52
    Anton Forsberg naskočil na střídačku a Blackhawks zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

57:13
    Brady Tkachuk naskočil z trestné lavice na led a dnes jsme se nedočkali ani jednoho gólu v přesilové hře, přestože se na obou stranách často vylučovalo.

57:01
    Senators vyhodili puk z obranného pásma přes ochranné sklo, byla tam ovšem teč. Vylučovat se nebude.

56:14
    Alex DeBrincat po přihrávce Duncana Keitha od modré čáry napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování bez přípravy k prudké střele s příklepem, jenže našel pouze náruč Mikea Condona!

55:13
    Brady Tkachuk potřetí v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za vysokou hůl.

55:12
    Vyloučený Markus Krüger je zpět na ledě a Ottawa nevyužila šanci rozhodnout, za což ji Blackhawks budou moci po reklamní přestávce potrestat.

54:37
    Cody Ceci rychlou střelou zápěstím mířil z prostoru pravého kruhu pro vhazování dobře pod horní tyč, Anton Forsberg ale puk vyrážečkou úspěšně vyrazil!

53:39
    Ottawa mohla rozhodnout, jenže překonaného Antona Forsberga zachránil český obránce Jan Rutta, který vpádu zablokoval střelu Marka Stonea z levého kruhu!

53:12
    Markus Krüger dostal dvě minuty za držení hole poté, co se dopustil faulu za vlastní bránou.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Toews (DeBrincat) – 21. Duchene (Ryan, Dzingel), 43. McCormick (DeMelo, Lajoie)

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Delia) – Keith (A), Jokiharju, Manning, Seabrook (A), Gustafsson, Rutta – DeBrincat, Toews (C), Kahun – Schmaltz, Anisimov, Sikura – Kunitz, Johnson, Saad – Hayden, Krüger, Martinsen. Hlavní trenér: Joel Quenneville.
    Ottawa Senators: Condon (McKenna) – Chabot, Ceci, Lajoie, DeMelo, Borowiecki, Jaroš – Dzingel, Duchene (A), Boedker – Tkachuk, Smith (A), Stone (A) – Formenton, Tierney, Ryan – McCormick, Chlapík, White. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Francis Charron, Chris Schlenker. Čároví: Bryan Pancich, Bevan Mills

Diváci: 20239