Kladno – Prostějov 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Přerov 2:3 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 4:3 (po pr.)
Frýdek-M. – Benátky n/J 3:4 (kon.) | Havířov – Motor ČB 4:2 (kon.) | Třebíč – Slavia 2:1 (2:1 po s.n.)
Vsetín – Poruba 2011 6:2 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 29.09.2018, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 9. kolo

Vyrovnanou bitvu nakonec do vítězného konce dotáhlo Kladno, které si v poslední třetině vytvořilo nespočet příležitostí skórovat. Vítěznou branku trefil na začátku třetí třetiny kladenský kapitán Jakub Strnad. (18:24:31)

59:37
    Na levou tyč dostal přihrávku Strnad, který z první nepřekonal Neužila!

59:00
    Do konce základní hrací doby zbývá minuta. Kladnu se nyní podařilo nahrát půl minuty v útočné třetině.

58:10
    Oddechový čas pro LHK Jestřábi Prostějov.

58:10
    Po Neužilově zákroku vznikla za brankou Prostějova menší strkanice.

57:31
    Hodně chybnou rozehrávku osou hřiště zastavili kladenští na útočné modré. Krátce na to pálil Kubík z vnitřního oblouku pravého kruhu, ale opět nad braknovou konstrukci.

55:39
    Říha je zpět na ledě. Domácí jsou v plném počtu.

55:16
    Po řadě odrazů skončil kotouč pod lapačkou Brízgaly. Do konce trestu zbývá už jen pár vteřin.

54:28
    Další vyhození. Jestřábi se snaží velmi rychle usadit v pásmu Kladna.

54:07
    Račukovi na levém hrazení ujel kotouč a Kladno znova vyhazuje.

53:49
    Prostějov musí začít od vlastní branky.

53:39
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jiří Říha – 2 min., sekání).

52:57
    Račuk si snažil vytvořit střeleckou pozici pohlednou stahovačkou, ale puk mu sebral jeden z obránců Kladna.

52:09
    Hra se teď na malou chvíli vyrovnala. Žádný z týmů se na delší dobu nemůže usadit v útočném pásmu.

50:11
    Keharův pokus o přihrávku zastavil zkušený Divíšek. Tohle oslabení už Prostějov přečká.

49:46
    Další střela v podání Říhy skončila na hrudi Neužila.

49:21
    Luňák ve spolupráci s Foltýnem vyhodil puk až za branku Brízgaly.

48:53
    Hra se přelévá ze strany na stranu! Po útoku Kladna Neužil neměl kotouč pod kontrolou a tak se brankář Jestřábů doslova položil přes celé své brankoviště.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 13. Kružík (Zikmund), 36. Zikmund (Redlich, Kružík), 41. J. Strnad (Vampola, Nash) – 2. Žálčík (Račuk, Rašner), 17. Žálčík (Mikliš, V. Meidl)

Rytíři Kladno: Brízgala (Stahl) – Zajíc, Nash, J. Říha, P. Hořava (A), Zelingr, Kehar, Svedlund (C) – J. Strnad (A), Vampola, Kubík – Redlich, Zikmund, Kružík – Vildumetz, Hajný, Bláha – Filip, Jelínek.
    LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Rašner, D. Kolář, Havlík, J. Zdráhal, Foltýn, Mikliš – Karpov, Divíšek (C), Nouza (A) – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček – Votrubec, Ševic