Havlíčkův Brod – Liberec 2:8 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Jihlava – Salzburg 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Žďár n/S 5:3 (kon.) | Přerov – Třinec 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 2:5 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:2 (kon.) | Plzeň – Kladno 6:1 (kon.)
Slavia – K. Vary 2:0 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:4 (0:1, 1:2, 1:1 - N 0:0 - 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 29.09.2018, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

S konstatováním, že EC RedBull Salzburg si z Jihlavy odváží tři body, když s ním Dukla prohrála 2:4 a následně vyhrála 1:0 na nájezdy, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:22:00)

Jihlavští hokejisté doma proti Salzburgu prohráli v sezoně i podruhé. V tomto utkání prohrávali již 0:3, a i když se jim podařilo snížit na 2:3, zápas do vyrovnání nedotáhli, naopak soupeř v závěru uskočil na 2:4. Podobně jako v minulém utkání ale získává Dukla bod v nastavení. Prodloužení nerozhodlo, ale na nájezdy byla lepší Jihlava díky Patriku Čermákovi – 1:0.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Autorem vítězné branky je PATRIK ČERMÁK.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení nakonec nepadla ani jedna branka, proto se o extra bodu navíc rozhodne v nájezdech.

65:00
    Konec prodloužení.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

60:01

Jihlavští hokejisté ve 47. minutě dokázali zdramatizovat zápas, když zásluhou Vítězslava Brože snížili na 2:3, ale poté se jim stalo osudným nevyužívání přesilových her. Salzburg tak zápas dotáhl k vítěznému konci a tři a půl minuty před koncem upravil Luis Lindner na konečných 2:4. Nyní jdeme do prodloužení.

56:34
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Zdá se, že o třech bodech je rozhodnuto. Jihlava sice stáhla zápas na rozdíl jedné branky, ale po gólu LUISE LINDNERA vedou hosté zase o dvě trefy a do konce zápasu už zbývá jen tři a půl minuty. Asistence: Oskar Maier, Constantin Vogt.

54:09
    Salzburg hraje v pěti hráčích na ledě.

53:28
    Domácí jsou v pěti a budou hrát 41 sekund dlouhou přesilovku pět na čtyři.

52:09
    Třetí trest za podrážení v řadě, tentokrát pro Johna Jasona Peterku, takže přesilovka Salzburgu trvala jen 41 sekund.

Na vyloučení: 6-9.

51:28
    Ba co víc, nyní si hosté zahrají přesilovku a mají šanci opět domácím uskočit. Dvě minuty jde odsedět Jan Trávník za podrážení, což je dnes častý trest.

Na vyloučení: 6-8.

48:50
    Velkou šanci na srovnání Dukla nevyužila, Salzburg je v plném počtu.

47:58
    Jenže hosté již hrají ve čtyřech hráčích.

46:50
    Pozor! Domácí jdou do přesilové hry pět na tři, která bude trvat minutu a osm sekund. To je velká šance pro Duklu na vyrovnání stavu! Vyloučen je Oskar Maier, střelec prvního gólu, na dvě minuty za podrážení.

Na vyloučení: 5-8.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 32. Čermák, 47. Brož (Juda), rozh. náj. Čermák – 5. Maier (Vogt), 22. Varejcka (Lindner, Zündel), 31. Polegoško (Varejcka), 57. Lindner (Maier, Vogt)

HC Dukla Jihlava: Javůrek (Maláč) – Piskač, Křišta, Marek, Smolko, Trávník, Zvěřina, Rašín – Brož, Vala, Zadražil, Hrbatý, Krajíček, Menšík, Adam, Čermák, Juda, Pigl, Barák
    EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Menner, Zündel, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede, Eham, Vogt, Myklucha, Polegoško, Lindner, Maier, Harnisch, Peterka

Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Roupec