Sparta – Chomutov 4:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 8:3 (kon.) | Plzeň – Pardubice 2:3 (po pr.)
Mountfield HK – K. Vary 4:2 (kon.) | Litvínov – Olomouc 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Piráti Chomutov
Neděle 30.09.2018, 15:00 • O2 arena, Praha 9 (Libeň) • Tipsport extraliga • 6. kolo

Ode mně je to vše, hezký zbytek neděle a dobrý vstup do nového týdne! (17:23:57)

Třetí třetina nakonec nabídla zajímavou střeleckou podívanou, nejprve na 3:0 zvýšil Tomáš Pavelka, na 4:0 skóroval Miroslav Forman. V závěru ale ještě Machovského o čisté konto připravil Ivan Huml. Pražané si připisují tříbodové vítězství 4:1, i když ve třetí třetině je Piráti střelecky dohnali – 26:28 celkem na střely.

Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Pavelka (SPA) – Jan Havel (CHM).

59:10
    Na trestnou lavici ještě usedá Jiří Černoch (SPA) za vysokou hůl.
    58:53 Ivan HUML - 4:1

58:53
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov však nesložil zbraně a připravuje Machovského o čisté konto. Z rychlého útoku se úspěšným střelcem stává IVAN HUML, který se trefil do poloodkryté klece roztaženého domácího brankáře. Asistence: Bohumil Jank, Lukáš Vantuch.

58:35
    Nicméně domácí už obsadili chomutovské území a s povzbuzováním sparťanského kotle za Stezkovou bránou se pokouší "dát bůra".

57:32
    Buchtele poslal Jrůška dopředu, jenže tomu vypíchl puk bránící hráč a Sparta se do útočného pásma nepropracovává.

57:06
    Šťovíček vystřelil zápěstím z levého kruhu k bližší tyči, Machovský ale vykryl veškerý prostor a lapil puk.

56:19
    Sill nahodil puk do rohu kluziště na chomutovské straně, obě mužstva se tam sjíždí, aby o černou pryž svedly souboj.
    55:37 Miroslav FORMAN - 4:0

55:37
    Sparta právě vstřelila branku!
    jenže domácí odpovídají rychlou protiakcí. MIROSLAV FORMAN ujel s pukem kupředu, ve třetině si kotoučem trochu pohrál, zmátl bránící hráče a z vrchu pravého kruhu přesně zamířil ke vzdálenější tyči. Asistence: Lukáš Pech.

55:24
    Piráti jdou rychle do útočného pásma a bojuje se o puk za bránou.

Dnešní utkání sleduje 5 971 diváků.

54:57
    Po ubráněném oslabení se Pražané usadili před Stezkou a zvyšují tlak.

54:32
    Sparta hraje v plném počtu.

54:09
    Juraj Valach od modré otestoval Machovského, který betonem vyrazil kotouč do bezpečnější vzdálenosti.

53:13
    Jednomu z chomutovských obránců přeskočil na modré puk hokejku a hosté se budou muset nově dostat do útočné třetiny.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Pech, Kalina), 20. P. Vrána (Kudrna, Říčka), 52. T. Pavelka (Kudrna), 56. Forman (Pech) – 59. Huml (Jank, Vantuch)

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Blain, Kalina, T. Pavelka, Košťálek, Gregorc, Delisle – Kudrna, P. Vrána (C), Říčka – Jarůšek, Klimek, Buchtele – Forman, Pech (A), Kumstát – Černoch, Sill, Smejkal – Beran.
    Piráti Chomutov: Stezka (Š. Lukeš) – Jank, Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Valach, Trefný – Skokan, V. Růžička (A), Sklenář – Vantuch, Huml (A), Tomica (C) – J. Havel, Klhůfek, Koblasa – J. Stránský, Šťovíček, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Bejček, Jeřábek – Jindra, Zíka

Diváci: 5 971