Bologna – Udinese 2:1 (kon.) | Fiorentina – Atalanta BC 2:0 (kon.) | Frosinone – Janov 1:2 (kon.)
Chievo – Turín 0:1 (kon.) | Parma – Empoli 1:0 (kon.) | Sassuolo – AC Milán 1:4 (kon.)
Bologna FC
2:1 (1:1)
Udinese Calcio
Neděle 30.09.2018, 12:30 • Stadio Renato Dall'Ara, Bologna • Italská Serie A • 7. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek nedělního dne a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (14:32:04)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:11.

Je dobojováno! Domácí Bologna dokázala otočit nepříznivý průběh utkání a připsala si druhé vítězství v novém ročníku, když na svém hřišti porazila 2:1 výběr Udinese.

První zápas nedělního programu italské ligy přinesl velmi zajímavý průběh. V prvním poločase jsme viděli spoustu šancí, dokonce byl v akci systém VAR, který zkoumal penaltový zákrok. Úvodní branky jsme se dočkali až po třiceti minutách. Přesněji ve 32. minutě, kdy se pohotově trefil Ignacio Pussetto. Vyrovnání přišlo za deset minut, když se krásnou ranou trefil domácí Federico Santander. Druhý poločas už byl o něco vlažnější, aspoň tedy co se týče šancí. Právě ve druhé půli se roztrhnul pytel s kartami, rozhodčí jich udělil rovnou šest. A teď k tomu nejdůležitějšímu. O vítězství domácího celku rozhodnul v 82. minutě Riccardo Orsolini, který byl na hřišti teprve tři minuty.

Nejlepší a nejhorší hráči zápasu
    Bologna FC (6,93) • Federico Santander (7,5) / Łukasz Skorupski (6,3)
    Udinese Calcio (6,74) • Rodrigo de Paul (8,2) / Valon Behrami (6,5)

90+4

90+3
    Rozhodčí za malou chvíli ukončí toto utkání. Zdá se, že Udinese už rezignovalo a dnes prohraje.
    90+2. Orsolini trefil tyč.

90+2
    Riccardo Orsolini mohl rozhodnout, ale nakonec jeho střela se odrazila od tyčky. Hostující brankář zůstal nehybně stát.

90+1
    Žlutou kartu dostává Darwin Machís (Udinese Calcio).

90+1
    Rozhodčí prodloužil tento zápas o tři minuty.

90
    Łukasz Teodorczyk se po kontaktu s domácím obráncem ocitnul na trávníku. Rozhodčí odpískal faul a přisoudil míč hostům.

89
    První pokus rohového kopu se nepovedl, jenže ani ten druhý nebyl příliš povedený. Domácí tým se dokázal ubránit.

88
    Seko Fofana vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu. Hosté mají jednu z posledních šancí vyrovnat.
    87. Santander mohl rozhodnout, ale nedal.

87
    Jenže to Santander přehnal. Domácí tým mohl přidat pojišťovací branku, ale domácí útočník místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volil střelu.

86
    Federico Santander dnes hraje opravdu povedené utkání. Domácí trenér ho určitě po zápase pochválí. Tentokrát si skvěle pokryl míč před dotírajícím obráncem.

85
    Hostujícím hráčům nezbývá nic jiného, než útočit. Toho se pokusí využít domácí, kteří budou mít šanci zaútočit do otevřené obrany.

84
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Valon Behrami, přichází Darwin Machís.
    82. Riccardo ORSOLINI - 2:1

Jan Mládek

Branky: 42. Santander (Svanberg), 82. Orsolini (Mattiello) – 32. Pussetto (de Paul)

Karty:   47. Svanberg (BLG), 58. Á. Nagy (BLG) – 54. Pussetto (UDI), 69. de Paul (UDI), 72. Behrami (UDI), 90+1. Machís (UDI)

Bologna FC: Skorupski – De Maio, Danilo, Calabresi – Mattiello, Svanberg (79. Orsolini), Á. Nagy, Džemaili (C), Krejčí (62. Dijks) – Falcinelli (75. Okwonkwo), Santander.
    Náhradníci: A. Da Costa, Santurro – G. González, Pulgar, Paz, Orsolini, M'Baye, J. M. Valencia, Destro, Okwonkwo, Dijks.

Udinese Calcio: Scuffet – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck, Samir – Behrami (C) (84. Machís) – Pussetto (57. D'Alessandro), Fofana, Mandragora, de Paul – Lasagna (64. Teodorczyk).
    Náhradníci: Musso, Nícolas – Wagué, Opoku, Vizeu, Gi. Pezzella, Machís, Pontisso, Barák, D'Alessandro, Teodorczyk, ter Avest.

Rozhodčí: Manganiello – Passeri, Ranghetti