Boston – Philadelphia 1:4 (kon.) | Detroit – Toronto 5:1 (kon.) | Florida – Tampa 2:3 (kon.)
Ottawa – Montreal 3:0 (kon.) | Chicago – Columbus 4:1 (kon.) | Vancouver – Arizona 1:4 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 0:3 (kon.) | Carolina – Nashville 4:5 (po pr.) | Washington – St. Louis 5:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 30.09.2018, 02:00 • United Center, Chicago • Příprava NHL

Československá stopa v utkání:

David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:58
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:36 (04:36:10)

1. Patrick Kane (CHI) 1+0
    2. Nick Schmaltz (CHI) 0+1
    3. Brent Seabrook (CHI) 1+0

Chicago zakončilo letošní přípravu vítězstvím nad Columbusem, kterému dokonale oplatilo v United Center porážku z úvodního letošního vzájemného měření sil. Vítězný gól vstřelil již v průběhu první třetině Artěm Anisimov. Konečný výsledek utkání. Chicago Blackhawks 4 Columbus Blue Jackets 1.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:17
    Rozhodčí se s oběma kohouty nemazlili a rychle jim udělili dvě plus dvě minuty za hrubost. Tommy Cross a John Hayden stráví zbytek zápasu na trestné lavici.

57:17
    Jean-François Bérubé s problémy podržel nahození Blackhawks od modré čáry a v jeho těsné blízkosti se poté strhla obrovská mela. John Hayden si zatancoval s Tommy Crossem.

56:47
    Hra byla přerušena a necelé čtyři minuty před koncem nastal čas na odbytí poslední reklamní přestávky.

56:33
    Oba týmy se během letošní přípravy střetávají podruhé a vypadá to, že dnešní utkání bude mít přesně opačný výsledek. První duel vyhrál Columbus 4:1.

55:57
    David Kämpf o sobě dal vědět a dobře clonil před bránou, skórovat se mu ovšem nepodařilo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:29
    Kevin Stenlund si najel před bránu na krásnou přihrávku z levého křídla, rychlou střelou zápěstím ale minul vzdálenější levý horní roh brány Cama Warda.

54:51
    Jonathan Toews na levém křídle krásně zavezl puk do útočného pásma a po objetí brány se pokusil o zpětnou přihrávku, kterou Blue Jackets úspěšně zablokovali.

54:07
    Adam Clendening napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která minula bližší horní roh brány.

52:14
    Když porovnáme dnešní a včerejší utkání Columbusu, tak dnešní v Chicagu je mnohem plynulejší. Pittsburgh včera sice podlehl Blue Jackets v utkání hodně bohatém na góly těsně 7:6 a mohli byste si myslet, že časté přerušování způsobovaly branky, jenže v zápase padlo také hodně trestů a celkově byla hra často kouskována.

51:19
    Blue Jackets na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Cam Ward na přední tyči puk vyrazil hrudí.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Seabrook (Gustafsson, Kunitz), 17. Anisimov (Martinsen), 29. Saad (Schmaltz, Gustafsson), 33. Kane (Manning) – 50. Stenlund (Nutivaara, Davidsson)

Chicago Blackhawks: Ward (A. Forsberg ) – Keith (A), Jokiharju, Manning, Seabrook (A), Gustafsson, Davidson – DeBrincat, Toews (C), Kahun – Saad, Schmaltz, Kane – Kunitz, Anisimov, Kämpf – Hayden, Krüger, Martinsen. Hlavní trenér: Joel Quenneville.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (36. Bérubé) – Wade, Clendening, Cross, Nutivaara, Simpson, Prapavessis – Wennberg, Gerbe, Dalpe, Davidsson, Hannikainen, Sedlák, Macinnis, Koules, Letestu (A), Stenlund, Vigneault, Desalvo. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Chris Schlenker. Čároví: Scott Driscoll, Bevan Mills

Diváci: 20594