Toronto – Montreal 3:2 (po pr.) | Washington – Boston 7:0 (kon.) | Vancouver – Calgary 5:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 04.10.2018, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:08:28)

Bodyčeky: 18:34

Je konec. Toronto je prvním týmem, který si připisuje v novém ročníku vítězství, ovšem až po prodloužení.
    Začátek utkání patřil jasně Montrealu, který předvedl enormní tlak a nakonec se v 10. minutě dočkal branky, když se Frederik Andersen včas nepřesunul a Artturi Lehkonen po objetí branky dostal kotouč o beton domácího brankáře do brány. Následně se ovšem Toronto pokoušelo rychle srovnat a nakonec se to povedlo, když ve 13. minutě vypálil v přesilové hře přesně k pravé tyči miláček domácích Auston Matthews a srovnal stav na 1:1.
    Toronto bylo ve druhé třetině lepším týmem a vypracovalo si několik šancí, ale i přes skvělé zákroky Price se nakonec dočkalo branky ve 39. minutě, když si nová posila John Tavares zpracoval kotouč v útočném pásmu, poté se zbavil obránce a vypálil přesně do levé šibenice. Ovšem následná minuta a půl se Maple Leafs vůbec nevyvedla. Nejprve přišlo vyloučení, poté branka třináct vteřin před koncem třetiny na 2:2, kterou vsítil Andrew Shaw, když po přihrávce Domiho vypálil tvrdou ránu nad rameno domácího brankáře a tři vteřiny před koncem periody přišlo další vyloučení domácího hráče.
    Třetí perioda patřila pro změnu Montrealu, ovšem branka v ní nepadla. Největší šanci měl vteřinu před koncem Kapanen, ale ten nedokázal překonat Price, který vymrštil svůj beton v leže.
    V prodloužení se po minutě a jedné vteřině prosadil největší miláček domácích Auston Matthews, jenž si tak připsal druhý gól v dnešním zápase a rozhodl.

Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto vítězí! Domácí předvedli naprosto skvělou a jednoduchou akci, když se s pukem dostal dopředu po pravé straně Marleau, který ho poslal před bránu, kde zakončil AUSTON MATTHEWS, který si tak připisuje v dnešním úspěšsném zápase druhý zásah! Asistence: Patrick Marleau a Jake Gardiner.

60:35
    Mitchell Marner perfektně odebral kotouč protihráči a dopředu tak jde pro změnu Toronto.

60:13
    Po vhazování se k puku dostal Montreal a nyní ho drží v pásmu soupeře.

60:01

V základní hrací době se nerozhodlo a následuje tak prodloužení 3 na 3.

60:00
    59:59 Price podržel svůj tým skvělým zákrokem vteřinu před koncem.

59:59
    Kasperi Kapanen nebyl vůbec daleko rozhodnutí, ovšem ležícího brankáře nedokázal překonat, když vystřelil puk jen do betonu Price, který se skvěle natáhl! Obrovská šance Toronta vteřinu před koncem!

59:46
    Domácí se ještě provinili ofsajdem čtrnáct vteřin před koncem třetí části utkání.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 13. Matthews (Rielly, Kadri), 39. Tavares (Kadri, Dermott), 62. Matthews (Marleau, Gardiner) – 10. Lehkonen (Domi, Byron), 40. A. Shaw (Domi, Kotkaniemi)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), Hyman – Ennis, Matthews, Marleau (A) – Co. Brown, Kadri, Leivo – Kapanen, P. Lindholm, A. Johnsson.
    Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry, Mete, Juulsen, Reilly, Jo. Benn, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Lehkonen, Domi, Byron (A) – A. Shaw, Peca, Hudon.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Francis Charron – Scott Driscoll, Mark Shewchyk