Toronto – Montreal 3:2 (po pr.) | Washington – Boston 7:0 (kon.) | Vancouver – Calgary 5:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:5 (kon.)
San Jose Sharks
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Anaheim Ducks
Čtvrtek 04.10.2018, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Hostující celek dokázal z minima vytěžit maximum a díky povedené třetí třetině vyhrává tento duel poměrně jednoznačně 5:2. Dvě třetiny byl domácí celek lepší, jenže se dokázal prosadit jen dvakrát. Ve třetí části hry hosty podržel John Gibson a navíc vstřelili tři branky. (07:18:28)

Anaheim právě vstřelil branku!
    Hostující celek se ubránil taku soupeře, navíc odkrytou branku trefil a pátý gól svého celku přidává CARTER ROWNEY. Domácí obrana nedokázala střelu zblokovat. Asistence: Ben Street a Kiefer Sherwood.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

58:46
    Ducks vyhodili přes všechny čáry. Icing.

58:40
    Brent Burns minul branku od modré čáry.

58:20
    Sharks už nemají mnoho času na zdramatizování zápasu.

58:07
    Jakob Silfverberg minul odkrytou branku od modré čáry.

58:00
    San Jose se nemůže usadit v útočném pásmu, hosté hrají velmi dobře.

57:30
    Domácí rozehrávají od své branky, Martin Jones míří na střídačku. Sharks hrají v šesti.

57:00
    Timo Meier ani nadvakrát nedokázal přesněji trefit branku, John Gibson byl pozorný.

56:33
    Marcus Pettersson vybojoval kotouč a rychle vrací hru do obranného pásma Sharks.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině.

55:33
    Mnoho velkých šancí k vidění není a z pohledu Sharks běží čas velmi rychle.

55:10
    Brenden Dillon rozehrává od své branky, v akci pokračuje Erik Karlsson. Do útočného pásma se jim dostat kotouč nepodařilo.

54:40
    Rickard Rakell se dostával do střelecké pozice, ale na poslední chvíli ho o kotouč připravil jeden z obránců.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. E. Kane (Braun), 38. Hertl – 1. Comtois (Henrique, Silfverberg), 38. Rakell (Silfverberg, Getzlaf), 49. Montour (Rakell, Getzlaf), 51. Henrique (Silfverberg, Rakell), 60. Rowney (Street, Sherwood)

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, J. Ryan, Burns, Dillon, Braun – Meier, J. Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, Labanc – E. Kane, Suomela, Donskoi – Sörensen, Goodrow, M. Karlsson.
    Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Manson, H. Lindholm, Montour, M. Pettersson, L. Schenn – Rakell, Getzlaf, Terry – Comtois, Henrique, Silfverberg – Cogliano, Steel, Åberg – Street, Rowney, Sherwood.

Rozhodčí: Schlenker, Watson – Knorr, Sericolo

Diváci: 17 562