Pittsburgh – Washington 7:6 (po pr.) | Carolina – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Buffalo – Boston 0:4 (kon.)
NY Rangers – Nashville 2:3 (kon.) | Ottawa – Chicago 3:4 (po pr.) | Detroit – Columbus 2:3 (po pr.)
St. Louis – Winnipeg 1:5 (kon.) | Dallas – Arizona 3:0 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:1 (kon.)
Vegas – Philadelphia 2:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
New York Islanders
Pátek 05.10.2018, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:08:07)

Bodyčeky: 29:32

Je konec. New York Islanders dnes nakonec dokázal vyhrát, ovšem dnešní zápas byl velice bláznivý, když domácí dokázali vstřelit první branku až dvě minuty před koncem po více než čtyřiceti střelách.
    Carolina byla od úvodního buly lepším týmem a v 5. minutě mohla jít do vedení, ovšem Faulk napálil jen horní tyč. O minutu později se dostal ke střele Švečnikov, ale rovněž i jeho rána po nahrávce Nečase skončila na břevně. Ve 12. minutě měl Mrázek problémy, ale nakonec domácí v oslabení vše vyřešili.
    Do druhé periody vlétli hosté lépe a i přes méně střel byli nebezpečnější. Ve 22. minutě zachránil domácí Aho, který odpálil puk na brankové čáře své branky. Ve 25. minutě se Micheal Ferland skvěle otočil, ale bekhendem nepřekonal Greisse. Ve 27. minutě vytáhl Mrázek skvělý zákrok. Ve 29. minutě to byl Aho, který mohl poslal Carolinu do vedení, ale ani tentokrát nebyl Greiss překonán. O minutu později už padla branka, když se k puku dostal Valtteri Filppula, který si skvěle počkal na pohyb Mrázka a následně mu zakončil mezi betony.
    Ve třetí třetině se Hurricanes snažili vstřelit branku, což se jim povedlo až v 59. minutě, když vypálil Hamilton do chumlu hráčů, kde střelu tečoval do hostující brány Jordan Staal. Poté už branka v základní hrací době nepadla a šlo se do prodloužení.
    V prodloužení to měli Islanders lehčí, jelikož hráli přesilovou hru 4 na 3 a čtyřicet třech vteřinách vstřelili rozhodující branku. Josh Bailey dostal přihrávku na pravou stranu a vypálil přesně do pravé šibenice, když se Mrázek nestihl přemístit.

Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté dávají branku a je rozhodnuto! Mathew Barzal poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl připraven JOSH BAILEY, který z první vypálil přesně do pravé šibenice, kde se nestihl přemístit Mrázek! Asistence: Mathew Barzal, Ryan Pulock.

60:27
    Mrázek si poradil se střelou z levé strany a následně se bojovalo o puk v rohu kluziště.

60:01

Třetí třetina je u konce a Hurricanes se nakonec po velkém množství střel podařilo srovnat. V 59. minutě vypálil Hamilton do chumlu hráčů před bránou, kde byl Jordan Staal, od jehož hole se kotouč odrazil do hostující svatyně.
    Následuje tak prodloužení, ve kterém ovšem budou mít Islanders skoro dvouminutovou přesilovku 4 na 3.

Bodyčeky: 11:6

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56
    Tohle je další velký problém pro domácí, jelikož přišlo vyloučení čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby a do prodloužení, které pravděpodobně nastane se bude Carolina bránit ve třech hráčích proti čtyřem.

59:56
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Micheal Ferland – 2 min., podrážení).

59:39
    Následně se domácí provinili jen zakázaným uvolněním.

59:26
    Posléze byl ale Jaccob Slavin v útočném pásmu dřív, než kotouč a je z toho další ofsajd.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 59. J. Staal (D. Hamilton, Aho) – 30. Filppula (B. Nelson), 61. Jo. Bailey (Barzal, Pulock)

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), de Haan, Pesce, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams (C), J. Staal (A), Foegele – Zykov, Nečas, B. McGinn – Svečnikov, Wallmark, Martinook.
    New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Hickey, Pulock, Pelech, Boychuk, Sbisa – Jo. Bailey, Barzal, Beauvillier – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Fritz, Filppula, Komarov – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Dean Morton, Tim Peel – Scott Cherrey, Brad Kovachik