Pittsburgh – Washington 7:6 (po pr.) | Carolina – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Buffalo – Boston 0:4 (kon.)
NY Rangers – Nashville 2:3 (kon.) | Ottawa – Chicago 3:4 (po pr.) | Detroit – Columbus 2:3 (po pr.)
St. Louis – Winnipeg 1:5 (kon.) | Dallas – Arizona 3:0 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:1 (kon.)
Vegas – Philadelphia 2:5 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Philadelphia Flyers
Pátek 05.10.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Hostující celek dokázal tento zápas vyhrát 5:2. Flyers o své výhře rozhodli v první polovině druhé třetiny, kdy vstřelili tři branky a udělali důležitý krok k výhře. Ve zbytku zápasu se domácí celek marně pokoušel s výsledkem něco udělat. Ve třetí třetině dokázal jen snížit. (06:54:20)

59:40
    V poklidném tempu se tento zápas dohrává.

59:16
    Michael Raffl se propracoval do zakončení, jeho ránu kryje brankář Vegas. Hra pokračuje dál.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

58:40
    Malcolm Subban proti střele soupeře zasahovat nemusel, kotouč končí mimo.

58:10
    Vegas rozehrává od své branky, puk byl do útočného pásma protečovaný. Následně pálil Pierre-Édouard Bellemare a trefil jen brankáře.

57:50
    Domácí hokejisté jsou sice v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do střeleckých pozic.

57:12
    Brian Elliott přerušuje hru. Vhazovat se bude necelé tři minuty před koncem třetí třetiny i zápasu před jeho brankou.

56:33
    Po špatné rozehrávce Flyers se bude vhazovat před jejich brankou. Domácí mají tak možnost vyhrát buly v útočném pásmo, což se jim podařilo.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině, Michael Raffl se propracoval do zakončení, ale jeho ránu vyrazil Malcolm Subban.

55:22
    Jori Lehterä zakončoval, jeho projektil kryje Malcolm Subban. Komerční přestávka.

54:40
    Philadelphia o své výhře rozhodla ve druhé třetiny, kdy v prvních deseti minutách vstřelila tři branky, což výrazně ovlivnilo tento duel.

53:48
    Jonathan Marchessault se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Šest minut hry zbývá do konce třetí třetiny a v tuto chvíli také zápasu.

53:20
    Vegas mají problémy s přechodem do útočného pásma. Hosté hrají velmi dobře defenzivně.

52:20
    Golden Knights rozehrávají od své branky, nemohou se nyní propracovat do výraznějších šancí.

51:43
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál, Flyers mají dál k dispozici luxusní tříbrankový náskok.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Marchessault (Merrill, M.-A. Fleury), 49. Bellemare – 12. Lindblom (Sanheim, Voráček), 19. Simmonds (Hägg), 23. Simmonds (Voráček, Giroux), 27. Hägg (J. van Riemsdyk, M. Vorobjov), 28. Laughton (Gudas, M. Raffl)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (31. M. Subban) – Theodore, Engelland, C. Miller, McNabb, Holden, Merrill – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Haula – Nosek, O. Lindberg, Carpenter – Carrier, Bellemare, Reaves.
    Philadelphia Flyers: Elliott (Stolarz) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Hägg, Sanheim, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Lindblom, Patrick, Voráček – J. van Riemsdyk, M. Vorobjov, Simmonds – Laughton, Lehterä, M. Raffl.

Rozhodčí: Schlenker, Watson – Knorr, Sericolo

Diváci: 18 555