Zlín – Plzeň 3:5 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:3 (kon.)
K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 4:2 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
HC Sparta Praha
Pátek 05.10.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 7. kolo

To je ode mě k dnešnímu zápasu vše. Loučím se s Vámi a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlajnů z olomoucké Plecharény, na viděnou. (20:36:21)

Z dnešního zápasu si tak odnáší tři body HC Sparta Praha.

V poslední třetině dlouho platil nerozhodný stav 1:1, krátce po její polovině ale přišla série tří branek, které padly v rozmezí méně než dvou minut, a které prakticky rozhodly o dnešním vítězi. Nejprve se prosadil Tomáš Pavelka, který poslal do vedení Spartu, nicméně jen o chvíli později odpověděl druhou brankou v zápase Zbyněk Irgl. Poté ale přišel gól Matěje Berana, který se nakonec ukázal jako vítězný. Kohouti se v závěru pokusili vyrovnat a odvolali Konráda, nicméně skrze trest Strapáče se hrálo pět na pět a výsledek zpečetil gólem do prázdné branky Petr Vrána.

59:52
    Sparta drží puk za svou brankou a už se nikam nežene.

59:30
    Švrček od vlastní branky prověřil Machovského.

59:26
    Domácí jdou opět do čtyř. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Švrček (OLO).
    59:10 Petr VRÁNA - 2:4

59:10
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté ale pečetí výsledek gólem do prázdné branky, o který se postaral PETR VRÁNA. Asistence: Petr Kalina.

59:01
    Kudrna na Galvase nevyzrál a domácí mohou zaútočit.

58:22
    Vyrůbalík vyhazuje alespoň k červené čáře.

58:03
    Černoch se tlačil před branku, ale Petr Strapáč (OLO) mu přizvedl hokejku a zabránil v zakončení. Přitom ale také trochu zatáhl za soupeře a odpyká si dvě minuty za hákování.

57:43
    Černoch protečoval puk to útočného pásma.

57:22
    Kolouch se zbavil tří soupeřů a najel si s pukem mezi kruhy. Do jeho rány se však vrhl jeden z obránců Sparty.

57:02
    Další pokus Kohoutů chytá Machovský do lapačky.

56:52
    Hned po buly se pokusil Irgl zkompletovat hattrick, ale těsně minul branku.

56:49
    Škůrek z otočky poslal puk před branku. Tam nikdo nebyl, ale Machovský raději přerušil hru.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 24. Irgl (Burian, Kolouch), 52. Irgl (Kolouch, Staněk) – 33. Pech (Košťálek, Forman), 51. T. Pavelka (Košťálek, Klimek), 52. Beran (Pech, Říčka), 60. P. Vrána (Kalina)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Jaroměřský, Švrček, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Kolouch, Irgl – Strapáč, Nahodil, Skladaný – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček.
    HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Blain, T. Pavelka, Kalina, Košťálek, Gregorc, Delisle – Říčka (C), P. Vrána, Kudrna – Buchtele, Klimek, Jarůšek – Kumstát (A), Pech (A), Forman – Smejkal, Sill, Černoch – Beran.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Bryška, Tošenovjan