Kunlun – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | Vladivostok – Magnitogorsk 3:4 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Ufa – HC Slovan 4:1 (kon.) | Omsk – Riga 5:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
CSKA Moskva
Pátek 05.10.2018, 14:30 • Sibir Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Užijte si zbytek pátečního odpoledne! (16:54:26)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 19:28 (6:14, 7:7, 6:7)
    Zblokované střely – 14:15
    Vyhraná vhazování – 23:31
    Trestné minuty – 14:35
    Hity – 19:23

Hokejisté CSKA splnili na ledě nejhoršího týmu soutěže roli favorita a zvítězili 2:0. Hosté odehráli duel takticky a ukázali, že disponují velmi kvalitní defenzivou, která domácí téměř nepouštěla do šancí. V 8. minutě poslal Armějce do vedení Maxim Šalunov a v 52. minutě je definitivně uklidnil Pavel Karnauchov. Sibir dlouho držel ve hře brankář Krasikov, ovšem jeho spoluhráči v útoku se k němu nepřidali a nedokázali ani jednou skórovat.

59:01
    Běží už poslední minuta utkání. Hráči CSKA nikam nepospíchají, v přesilovce drží puk na svých hokejkách.

58:42
    Hostující hráč dostal dvě minuty za vražení. U Ignatoviče svítí o dvě minuty více, takže CSKA dohraje zápas v početní výhodě!

Bitka mezi domácím Ignatovičem a Pašninem! Hráč Sibiru nakonec svého soka zalehl!

58:17
    Hosté to hrají takticky výborně. Drží kotouč v útočném pásmu.

57:54
    Místo toho hosté donutili Krasikova podržet puk a buly se tak bude házet před brankou Sibiru.

57:43
    Puk končí až někde mezi střídačkami. Domácí by potřebovali odvolat brankáře, ale k tomu se musejí usadit v útočné třetině.

56:58
    Romancev vyřešil přechod do útočného pásma nahozením za branku. Kotouč však následně získali hosté.

56:01
    Hosté kontrolují hru a čas utíká.

55:05
    Necelých pět minut před koncem zalehl puk po závaru před svou brankou Johansson. Následuje reklamní přestávka.

54:49
    O to se také snaží, ovšem moskevský celek narušuje rozehrávku soupeře aktivním napadáním.

54:21
    Čas se rychle chýlí ke konci třetí třetiny. Domácí už musejí otevřít hru.

53:02
    Domácí jsou v plném počtu.

52:20
    Z osy hřiště střílel Anton Slepyšev. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

51:01
    Podle pravidel KHL ještě dostává domácí lavička dvě minuty za zdržování hry.

51:01
    Gól platí, hosté tak zvyšují své vedení!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Šalunov (M. Robinson, Kaprizov), 52. P. Karnauchov (Tolčinskij, Okulov)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (A), Loginov, Vorobej, Piganovič (C), Naumov, Morozov, Ignatovič, Demidov – Bertrand, Sajustov, Dugin – Kazakov, Michajlov, Šarov – Tkačenko, J. Bodrov, Pešechonov – Šaškov, Romancev, A. Jakovlev.
    CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Pašnin, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko, Romanov, Nestěrov (A), Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Slepyšev, Andronov (C), Kalinin – Hansen, Šalunov, Tělegin – Tolčinskij, Okulov, P. Karnauchov.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Goljak, Děďulja