Zlín – Třinec 1:2 (kon.) | Kladno – Chomutov 2:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Kometa Brno 6:2 (kon.)
Plzeň – Slavia 1:6 (kon.) | Sparta – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 3:10 (kon.)
Salzburg – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 6:1 (kon.) | Havířov – Přerov 3:0 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
3:1 (1:0, 1:1, 1:0 - N 1:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Pátek 05.10.2018, 17:40 • YSG Salzburg, Eisarena Salzburg • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Konec zápasu. (19:49:37)

64:01
    Salzburg právě vstřelil branku!
    To se jim nakonec ale vymstilo a dnes budou bez bodu! Salzburg totiž díky Hedemu vyhrál buly a celá pětka okamžitě vystartovala na Radostu. Hede ještě předal puk Olekseiy Myklukhovy, který našel volného LUKU NYMANA, který přesnou ranou pod levačku Radosty zpečetil vítězství Salzburgu i v prodloužení! Asistence: Myklukha a Hede.

63:51
    Je jasné, že Žďár dnes nechce skončit bez bodu a nedává gólmanovi odpočinout.

63:08
    Před brankou Salzburgu se potuloval Vašíček, který čekal na teč, puk ho ale minul.

61:57
    Ve velké šanci se nyní ocitl jeden z hostí, když se prohnal těsně před Buglem, aby následně se otočil a vypálil. Gólmanovi střela úplně nesedla, ale v náručí ji udržel.

61:00
    Dopředu se hnal Maroš Jedlička, kterému přijel na pomoc ještě další spoluhráč, předávka se jim ale nepovedla.

60:01
    Prodloužení začalo vítězným buly Salzburgu, který hned obsadil prostor za Radostovo klecí. Puk před ním ale neuhlídal.

60:01

Branku Žďáru jsme neviděli a základní část dnešního utkání tak vyhrává poměrem 3:1 Salzburg. Dáme si minutu pauzu a podíváme se ještě na nadstavbu.

58:59
    Sázku na odkrytou klec se snažil potrestat Hede, který vypíchl puk z obranné třetiny a hned se za ním vydal. Neprošel ale přes dvojici beků.

58:40
    A tak to hosté zkouší bez gólmana!

57:48
    Žďár se z posledních sil snaží o rychlou úpravu skóre, čas ale neúprosně ubíhá a střely na branku Bugla nelétají.

53:59
    A obrovská chyba Radosty vrací Salzburgu dvoubrankový náskok! Hostující gólman dlouho odolával ataku domácích a ve snaze o vypíchnutí puku pryč od brankoviště ho přesně namazal na hokejku Hedeho, který okamžitě puk poslal dozadu, kde se ho stačil dotknout ještě Myklukha, než se kotouč zastavil u JOSEFA EHAMA, který ho pohotově vrátil Radostovi za záda do naprosto odkrytého růžku. Asistence: Myklukha a Hede.

52:58
    Radosta byl pod náporem doslova vytlačen z brankoviště, předtím ale stačil ještě sebrat puk do lapačky a podržet ho do hvizdu.

51:59
    Pokračuje se ve hře v rohu za Radostovo klecí, nakonec z ní vyšli lépe domácí, rozvlnili ale jen vnější síť klece a hosté pak vyhodili na icing.

49:42
    Varejcka ze svého místa v rohu útočné modré vyzkoušel rychlost Radostova pravého ramenního kloubu. Puk se od něho odrazil mimo tři tyče.

48:41
    Oslabení Salzburgu je u konce a během něho jsme snad neviděli jedinou střelu na Bugla.

47:55
    Přesilovku zatím Žďár hraje po celém hřišti, včetně kombinací za vlastní klecí.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 6. Lindner (Zündel, Maier), 37. Myklukha (Polegoshko, Varejcka), 54. Eham (Myklukha, Hede), 65. Nyman (Myklukha, Hede) – 38. Vojinovič (Filip, Puczek)

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Menner, Zündel, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede, Eham, Vogt, Myklukha, Polegoshko, Lindner, Maier, Leonhardt, Peterka
    SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Kulich) – Černohorský, Furch, Klodner, Poizl, Klusáček, Budín – Filip, Konečný, Vojinovič, Kouba, Jedlička, Pětník, Jindra, Nečas, Puczek, Nagy, Nikolič, Vašíček

Rozhodčí: Supper – Kainberger, Seewald