Ústí n/L – Prostějov 4:5 (kon.) | Litoměřice – Přerov 4:3 (kon.) | Frýdek-M. – Slavia 5:6 (kon.)
Poruba 2011 – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.) | Havířov – Kadaň 3:5 (kon.) | Třebíč – Motor ČB 4:3 (2:1 po s.n.)
Vsetín – Benátky n/J 5:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
HC ZUBR Přerov
Sobota 06.10.2018, 17:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Zubr Přerov
    Včerejší zápas s Litoměřicemi se zubrům moc nepovedl, ačkoliv do zápasu nastupovali jako jasní favorité. V polovině druhé třetiny Přerovští prohrávali už o tři góly. Situaci se svojí brankou pokusil zachránit Radomír Pala, ale k jeho gólu se nikdo z Přerova nepřidal. Zubři se na konci zápasu pokusili o hru bez brankáře, ale do prázdné branky se trefil Lukáš Rousek a pečetil výhru Litoměřic 4:1.

Zubři v číslech
    Postavení v tabulce: 2. místo
    Počet bodů: 21
    Počet zápasů: 10
    Skóre: 35:25
    Nejproduktivnější hráč: Roman Pšurný 10 (3+7)
    Poslední utkání: HC Stadion Litoměřice – HC Zubr Přerov, 4:1

Ačkoliv kališníci nebyli favorité ve včerejším zápase, jasně vyhráli. Poprvé se mezi tři tyče trefil v jedenácté minutě Lukáš Rousek. Druhou branku v zápase střílely opět Litoměřice, a to zásluhou Jakuba Poura. A i do třetice se Stadion dokázal prosadit. Tentokrát branku vstřelila nová kališnická posila Matěj Zadražil, ten si připsal první gól v dresu Litoměřic. V poslední minutě střílel do prázdné brány Lukáš Rousek. Uvidíme, jak si budou kališníci vést v druhém zápase proti zubrům.
    Stadion v číslech
    Postavení v tabulce: 10. místo
    Počet bodů: 14
    Skóre: 30:27
    Nejproduktivnější hráč: Jan Kloz 13 (4+9)
    Poslední utkání: HC Stadion Litoměřice – HC Zubři Přerov, 4:1

HC Stadion Litoměřice: Dvořák (Michajlov) – Marcel, Kvasnička, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, M. Zadražil – Voženílek, Válek, Rousek – Šik, Flynn, Pour – J. Dvořák, M. Havelka, Jirásek.

HC ZUBR Přerov: Klouček (Klimeš) – Pala, Malina, M. Novotný, Zbořil, R. Černý, Padrnos, M. Pohl – T. Doležal, T. Sýkora, Moučka – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Rachůnek, Š. Kratochvíl.

Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Tvrdík, Šimán.

00:01

00:12
    Utkáni začali aktivněji Zubří, kteří se hned po buly vydali do útočného pásma.

00:45
    Kališníci se na chvíli osvobodili, ale nyní je u puku opět Přerov.

02:12
    Teď se Litoměřice podívali do útočného pásma. Zubři se sice osvobodili, ale Litoměřice opět útočí.

02:51
    Přerov má problém udržet se v útočném pásmu, Litoměřice dobře brání.

03:45
    Stejný problém mají ale domácí, hraje se ze strany na stranu.

04:32
    Nyní kališníci setrvali déle v pásmu Přerova, ale žádně šance si nevytvořili.

05:40
    Přerov se držel dlouho v útoku, ale Flynn získal puk a vydal se do útoku.

06:45
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Litoměřice se ujímají vedení! Z pravého kruhu mířil MARTIN HAVELKA a puk propadl Kloučkovi za záda.
    06:45 Martin HAVELKA - 1:0

07:27
    Domácí nadále pokračují v útoku.

08:04
    Skvěle si před bránou počínal LUKÁŠ VÁLEK, který obešel obránce a potom dokázal oklamat Kloučka. Asistence: Daniel Voženílek.
    08:04 Lukáš VÁLEK - 2:0

08:46
    Zubři se teď jen těžko oklepávají a domácí pokračují v útoku.

09:17
    Nyní se Přerov pokusil o útok, ale ten byl zastaven ještě ve středním pásmu a Klouček má tak dále spoustu práce.

10:14
    Domácí jsou velice aktivní v útočné třetině a navíc když je potřeba, zvládají dobře bránit.

11:16
    A opět se hra přesouvá před Kloučkovu bránu, kde kališníci velice dobře kombinují.

11:49
    Daniel Dvořák zatím nemá téměř žádnou práci, uvidíme jestli dokáže být koncentrovaný i nadále.

12:49
    Přerov se nyní dostal ke střele, ale vedla mimo bránu a domácí se tedy opět vydávají do útoku.

13:25
    Zakázané uvolnění hostů.

13:44
    Teď mohl mít Dvořák práci, ale David Kvasnička na poslední chvíli střele zabránil.

14:33
    Ke střele se dostali domácí, ale Klouček skvěle zasáhl lapačkou.

15:37
    Hra pokračuje převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmů si nemůže vypracovat šance.

15:58
    Zakázané uvolnění Zubrů.

16:21
    Hosté mají problémy s přesností přihrávek, a zejména díky tomu se nemůžou dostat do útočného pásma.

17:31
    A hosté se teď opět musí bránit. Zatím odolávají, ale kališníci jsou velice aktivní.

18:14
    Nyní se hráči handrkují o puk za Dvořákem, ale souboj vyhráli domácí a ženou se na Kloučka.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:29
    Z rychlého protiútoku dokázal vytěžit maximum MARTIN HAVELKA a vstřelil si tak svůj druhý gól v zápase.
    19:29 Martin HAVELKA - 3:0

20:00

V první třetině jsme viděli velmi aktivní hokej, ve kterém měly jasně navrch Litoměřice a tomu odpovídá i skóre zápasu. Druhá perioda začne zhruba v 17:45

20:40
    Aktivně začali druhou periodu hosté, kteří se pořád tlačí na Dvořákovu bránu. Domácí se v této části do útočného pásma zatím nepodívali.

21:13
    Daniel Voženílek teď vyjel do útoku a chvíli se spoluhráči kombinoval. Ke střele se ale nedostali a na druhou stranu míří Zubři.

22:13
    Oscar Flynn nyní zabránil přerovskému útoku dostat se dál. než do středního pásma.

22:48
    První vyloučení v zápase. Provinil se Patrik Marcel podrážením.

23:09
    Hosté jsou sice v útočné třetině, ale nalepení na mantinelu kde se snaží si přihrát.

23:43
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté využili přesilovou hru po necelé minutě. Po nahrávce od modré čáry se podařilo vstřelit branku MILANU PROCHÁZKOVI. Asistence: Roman Pšurný, Marek Sikora.
    23:43 Milan PROCHÁZKA - 3:1

23:43

24:27
    A Přerov se opět vydává do útoku, Litoměřice působí velice pasivně v druhé periodě.

24:56
    Ofsajd hostů.

25:42
    Milan Procházka za bránou Kloučka podrazil hráče domácích a půjde si odsedět dvě minuty.

25:58
    Domácí kombinují v útočném pásmu velice dobře, ale bránu hostů zatím moc neohrozili.

26:44
    Zubři se velice dobře brání a často se osvobozují.

27:06
    Kališníci se opět usazují v útočném pásmu.

27:22

27:42
    Přerovští opět míří do útoku a jsou velice dotěrní, dokázali si vynutit další faul od Litoměřic.

27:54
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Buchtela – 2 min., sekání).

28:05
    Hosté začali přesilovku u Kloučka, ale rychle se vydali do útoku. Po šarvátce zůstali u Dvořáka ležet dva hráči.

28:24
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., nedovolené bránění).

28:53
    Stadion na chvíli zamířil dopředu, ale musel se opět velice rychle stáhnout do obrany.

29:28
    Po střele Daniela Voženílka, kterou zablokoval Klouček lapačkou, se vhazuje v přerovském obranném pásmu.

29:54

30:37
    Do útoku se vydává Přerov, ale také mu to moc dlouho nevydrželo a musí se vracet do obrany.

30:41
    Domácí se vydali do útoku, ale díky nepřesným přihrávkám je Zubři rychle vyprovodili.

31:25
    Nyní se Přerovští tlačí na Dvořákovu bránu, ale po nepřesné střele skončil puk v ochranné síti.

31:47
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., krosček).

32:32
    Stadion začal přesilovou hru aktivně, ale byla odpískána posunutá brána.

33:01
    Domácí velice dobře kombinují v útočné třetině, ovšem Milan Klouček je plně koncentrovaný.

33:47

34:08
    Domácí teď ve hře až moc kombinují, a díky tomu se nemohou prosadit.

34:41
    Velice pěkným zákrokem teď lapačkou zasáhl Daniel Dvořák a bude se vhazovat po jeho levici.

35:06
    Domácí jsou v útočné třetině a kombinují, k ohrožení Kloučka ale zatím nedošlo.

35:49
    Dvořák teď musel zasahovat, ale hra se hned vrátil zpátky k přerovskému gólmanovi.

36:29
    Litoměřice se teď musely chvíli bránit, ale vyrazily do protiútoku až musel Klouček zasahovat.

37:01
    Do útoku se vydali hosté, ke střele se ale nemohou dostat.

37:28
    Do útoku se na chvíli podívali domácí, ale Zubrům se teď daří velmi dobře bránit.

37:53
    Zakázané uvolnění Přerova.

38:11
    Fanoušci teď s jedním zákrokem nesouhlasili, ale dle rozhodčích bylo vše v pořádku. Vhazuje se před Kloučkem.

38:25
    Hra se přesunula do rohu za Daniela Dvořáka, ale Litoměřice Zubry rychle vyprovodily.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:16
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., hákování).

39:29
    Domácí jsou v přesilovce velice aktivní, Klouček má hodně práce s uhlídáním své branky.

40:00

Druhá třetina byla ze strany domácích méně aktivní, naopak Přerov přidal na obrátkách a i díky tomu vstřelil první gól. Litoměřice ale budou mít na začátku třetí periody příležitost s výsledkem ještě něco udělat, jelikož budou začínat v početní výhodě. Třetí třetina začne asi v 18:38.

40:12
    Domácí začínají přesilovou hru aktivně, Zubří ještě nemohli vystřídat.

40:50
    Po vyjetí z pravého kruhu vstřelil branku JAN KLOZ. asistence: Daniel Voženílek.
    40:50 Jan KLOZ - 4:1

41:21
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., nedovolené bránění).

41:55
    Přerov vyrazil do rychlého protiútoku a domácí s tím nedokázali nic dělat. TOMÁŠ DOLEŽAL se dokázal po nahrávce skvěle prosadit. Asistence: Darek Hejcman.
    41:55 Tomáš DOLEŽAL - 4:2

42:43
    Přerov skvěle brání a domácí mají problém se i v početní výhodě dostat do útoku.

43:21

43:34
    Tato početní výhoda se Stadionu vůbec nepovedla. Bude se z toho těžce oklepávat, Přerov se ihned vydal do útoku.

44:06
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale Jan Kloz je teď vyprovodil.

44:32
    Daniel Dvořák si teď musel poradit s velice nepříjemnou střelou z levého kruhu.

44:48
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., držení).

45:07
    Ani tato početní výhoda se Stadionu zatím moc nedaří, má velké problémy se udržet v útočném pásmu.

46:45
    Kališníci se usadili v útoku a kombinují, některé přihrávky jsou ale velice nepřesné.

46:48

47:45
    Hra se přesunula k Dvořákovi a hosté jsou velice dotěrní. Litoměřická obrana už se ale probrala a vyrazila k útoku.

48:04
    Ondřej Buchtela si jde vyslechnout varování od rozhodčích za provokování soupeře.

48:11
    Litoměřičtí v poslední době úplně zpomalili hru a tomu také odpovídá obraz hry. Domácí budou mít ještě těžké udržet skóre až do konce. Do branky se po nahrávce Romana Pšurného trefil dnes už podruhé MILAN PROCHÁZKA.
    48:11 Milan PROCHÁZKA - 4:3

49:46
    Litoměřice nyní útočí, ale Přerov nemá velké problémy s obranou.

49:49
    Hráči se po zákroku Dvořáka rvou před bránou, rozhodčí je stále neroztrhli.

49:55
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2+2 min).

50:32
    Oba týmy si to před bránou domácích velice drsně vyříkaly a hra pokračuje dál. Kališníci se dostali do ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.

51:08
    Ondřej Smetana si opět něco ručně vyřizuje s jedním z přerovských útočníků. Hra ale bude pokračovat bez dalšího vyloučení.

51:27
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Buchtela – 2 min., hákování).

51:35
    Daniel Dvořák bude mít teď hodně práce, už tak byl Přerov velice aktivní a teď navíc dostal početní výhodu.

52:22
    Domácím se stále nedaří vyhodit.

52:53
    Osvobození se nakonec podařilo, ale jen na chvíli, Přerov zase vyrazil do útoku.

53:25

53:35
    Domácí se teď radovali z branky, ale rozhodčí ji neuznali a hra pokračuje za stavu 4:3.

54:05
    I provinilci z předchozí rvačky už se vrací do hry.

54:05
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., sekání).

54:09
    Kališníci začali přesilovku jak jinak než v útočném pásmu velmi aktivním kombinováním.

54:30
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Daniel Voženílek – 2 min.).

54:35
    Litoměřice vyrazily z obrany do útoku, ale skočily ve středním pásmu.

55:07

55:07
    Na obou týmech je vidět veliká nervozita a že emoce pracují na obou stranách. Sem tam se někde dva hráči pošťouchnou s je jen otázkou času kdy se spustí něco většího.

56:11

56:21
    Závěr zápasu bude pro Stadion velmi těžký, Zubři se snaží vyrovnat, ale zatím se jim to nedaří.

56:30

57:06
    Domácí zamířili do útoku, což se Přerovu moc nelíbí a snaží se vymanit.

57:59
    Dvořák teď přikryl pro jistotu puk aby uklidnil hru.

57:59
    Zubři si vyžádali oddechový čas.

58:08
    Vhazuje se před Dvořákem a přerovská klec zůstala prázdná.

58:28
    Dvořák velmi dobře zasáhl a opět se před jeho klecí strhla šarvátka mezi oběma týmy.

58:37
    Daniel Dvořák má teď velice napilno, hra se často přerušuje a čas utíká velmi pomalu.

58:45
    Tak teď měli domácí velké štěstí, protože puk na Dvořáka mířil rovnou třikrát za sebou.

59:07
    Kališníci mají problém strefit se do prázdné branky, ale aspoň se osvobozují.

59:34
    Daniel Dvořák drží tým velice dobře. Aspoň prozatím, zbývá půl minuty do konce.

Tak toto utkání bylo velmi napínavé až do konce. Skvělým výkonem se blýskl Daniel Dvořák, který odolával střelám až do konce. To je ode mě z Kalich Areny vše a budu se na Vás těšit u dalšího zápasu. Zatím na počtenou!

Kateřina Kubatková

Branky a nahrávky: 7. M. Havelka, 9. Válek (Voženílek), 20. M. Havelka, 41. J. Kloz (Voženílek) – 24. Milan Procházka (Pšurný, Sikora), 42. T. Doležal (Hejcman), 49. Milan Procházka (Pšurný)

Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Tvrdík, Šimán