Hranice – Dukla 28:27 (kon.) | Litovel – Jičín 21:27 (kon.) | Kopřivnice – Karviná 32:32 (kon.)
Tatran Litovel
21:27 (9:17)
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 06.10.2018, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná, Litovel • Chance Extraliga mužů • 5. kolo

Tatran Litovel – HBC Ronal Jičín 21:27 (9:17)
    Nejvíce branek: Šmíd 4, Piwko 3/1, Vincour 2 – Horut 5/5, Krahulec 4, Kostelecký 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/5. Vyloučení: 8:5. ČK: Kovařík (JIC). (18:36:46)

Skončilo nám utkání mezi Litovlí a Jičínem. Jičín potvrdil roli favorita, ač ve druhé půli dal 10 gólů oproti litovelským 12, stále si udržoval odstup a vyhrál naprosto s přehledem. Jičín si připisuje třetí výhru, Litovel na první výhru stále čeká. Z mé strany je to dnes vše, děkuji za pozornost a zítra se z Nového Veselí těším napočtenou!

Konec zápasu. (21:27)

60
    Machalický doběhl balon směřující do prázdné branky a uchránil hosty od gólu! (21:27)
    59
    Dolejší špatně nahrál do pivota, Geist toho využil a zakončil do prázdné branky. O vítězi je ale dávno rozhodnuto. (21:27)

59
    Domácí hráč trefil pravou tyčku a minutu a půl před koncem Jičín útočí. (20:27)
    58
    Desátý přidává Groh z trháku. (20:27)
    58
    Kolc přehodil z křídla vyběhnutého brankáře a přidává devátý gól Jičína ve druhé půli. (20:26)
    57
    Macek nastoupil na poslední minuty, pořádně se do toho opřel a dvacátý gól Litovle je na světě! (20:25)

57
    Oddechový čas pro domácí. Poslední v celém zápase. (19:25)

57
    Horut ji ale nedokázal proměnit! (19:25)

57
    Prošvic ve výskoku sundal Kosteleckého a dostává dvě minuty, Ronal sedmičku. (19:25)
    56
    Vincour na hraně průrazu zavěsil pod levé víko. (19:25)
    56
    Hlava ale vše vrací zpět, Jičín vede o sedm branek a dva body jsou jeho, to můžeme řici už nyní. (18:25)
    55
    Kuchař podruhé za sebou dostal prostor na svém postu a podruhé za sebou ho využívá. (18:24)

55
    Jičín opět v pasivitě, tentokrát střílel Horut, ale nepotvrdil svoji pověst. (17:24)
    54
    Kuchař se snad ani nevracel, přesto dokázal vstřelit gól. Rychlý protiútok zakončil otočkou z pivota. (17:24)

53
    Geist měl na křídle mnoho prostoru, avšak netrefil vůbec branku a Jičín jde šetřit čas. (16:24)

53
    Kovařík v dnešním utkání dohrál. Domácího pivota zvedl do vzduchu, dostává třetí dvě minuty = červená karta. (16:24)

52
    Piwko při kličce upadl a Kovařík vybojoval míč, který se ale vrací zpět Litovli. (16:24)

51
    Šmídův pokus byl tečován a Veverka tak mohl hodit další trhák, ten ale hosté neproměňují! (16:24)
    50
    Dolejší oklamal obranu, proběhl uličkou a zakončil neomylně pod víko – 16:24. (16:24)

50
    Nakonec se vše v dobré obrátilo a hra pokračuje, deset minut do konce. (16:23)

50
    Velice nešťastný došlap od jednoho z domácích, kterému se úplně otočilo koleno při došlapu a tohle může být hodně vážné. (16:23)

49
    Horut dostal přihrávku do otevřeného prostoru, ale neuvolnil se mezi obránci. Jičín je v pasivitě. (16:23)

48
    Hra nohou značí návrat držení balonu pro Litovel. Následná střela šla ale nad bránu. (16:23)

48
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík). (16:23)
    47
    Vedení však Jičínu vrací volný křídelník Kostelecký střelou do vinglu a hned se hraje hostům o něco lépe, ti už jsou navíc v plném počtu. (16:23)
    46
    Litovel se trochu nadechuje, snižuje na šest branek. Trenér Babák však reaguje timem a uvidíme, co na osobní obranu vymyslí. (16:22)
    45
    I Mekić se dnes zapisuje do listiny střelců. (15:22)

45
    Domácí volili v přesilovce osobní obranu, která sice vynesla úspěch, ale s útokem to tak slavné nebylo. (14:22)

44
    Timeout pro Litovel. (14:22)

43
    Velice tvrdý zákrok předvedl na vyskočeného hráče domácích Hlava a má to za dvě minuty. (14:22)
    43
    Horut a sedmičky = dnešní jistota. Celkově už počtvrté. (14:22)
    43
    Prošvic výborně vytáhl střeleckou ruku mimo blok a obstřelil jej, Veverka byl bez šance. (14:21)
    42
    Hlava se narval do obránce, mohl se pískat průraz, avšak gól je uznán, s čímž tak nesouhlasí úplně trenér Vávra. (13:21)

41
    Horut fauloval na střední spojce a tohle možná mohla být karta. Neděje se tak, hra pokračovala dále a Jičín je v útoku. (13:20)
    40
    Náskok z levého křídla proměnil Štencl a přidává 13. gól domácích. (13:20)

40
    Pokus přehrát celou akci na volného Prošvice dopadla neslavně, přesto se píská dřívější faul a domácí zůstávají v držení. (12:20)
    40
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Martin Miľko). (12:20)
    39
    Šmíd to vzal na sebe a z levé spojky se prosadil celkem potřetí v dnešním utkání. (12:19)
    38
    Špatná přihrávka Dolejšího rezultovala v brejk 2 na 1, Šmíd přehrál na Tkadlečka, ten už si o levou tyč poradil a snižuje na 11:19. Hosté reagují timeoutem. (11:19)
    37
    Prapor Tatranu drží zatím Piwko, nyní se prosadil z levé strany. (10:19)
    37
    Kolc v krkolomné pozici převzal míč od Veverky a ještě v krkolomnější pozici zakončil a je to o těch potupných deset. (9:19)
    36
    Až po pěti a půl minutách se prosadil z levého křídla a ostrého úhlu Kostelecký, navyšuje vedení Ronalu na devět branek. (9:18)

35
    Využití pivota v podobě přihrávky na Milka nevyšlo a na první gól stále čekáme. (9:17)

35
    Prošvicova předávka do křídla nebyla vůbec přesná a Východočeši se stěhují pod betonový balkón. (9:17)

34
    První část přesilovky ale dopadla pro Jičín neslavně, pískán je průraz a Litovel je v pasivní hře. (9:17)

33
    Číhal si počíhal na Kovaříka, zasáhl ho do obličeje a dostává dvě minuty. Hostující hráč nebude moci další tři útoky hrát, neboť byl ošetřován. (9:17)

32
    Piwko se natlačil do dvou obránců a zakončil, ještě před tím ale přišlo přerušení hry. Opakovaný pokus Piwkovi nevyšel a HBC je v útoku. (9:17)

32
    Trefa nepřišla ani na druhé straně a Číhal po krátkém přerušení bude moci pokračovat ve hře. (9:17)

31
    Ke střele se dostal Prošvic, ale Veverka ho vychytal! (9:17)

31
    Balon mají domácí, kteří se budou určitě chtít dostat na lepší rozdíl. (9:17)

31
    Začal druhý poločas. (9:17)

První poločas je za námi, Jičín je jasně lepším celkem a vedení o osm branek tomu odpovídá. Ale nerodilo se úplně snadno, Litovel kousala, definitivní zlom přišel okolo 20. minuty, kdy Jičín z trháků nasadil na tento výsledek a jde si pro body. Druhá půle začne cca za 9 minut.

30
    První poločas skončil. (9:17)

30
    Kovařík výborně ustál souboj 1 na 1, poslal obránce na zem, střelou ale zklamal, mířil vedle tyčky! (9:17)

30
    Poslední minuta první půle, Tatran ji zahajuje v útoku, který je ale trochu pasivní a gól z toho navíc nepřišel. (9:17)
    29
    O tom, že Horut sedmičku dá, není potřeba pochybovat. (9:17)

29
    Tkadleček nasadil hobla Dolejšímu a má to za dvě minuty. (9:16)

28
    Je vyžádán úklid hrací plochy, dvě a čtvrt minuty před poločasem. (9:16)
    28
    Do domácí listiny střelců se podívá i Prošvic, hráč původem z nedaleké Velké Bystřice. (9:16)
    27
    Hlava dostal přihrávku do brejku a neměl problém s jeho gólovou realizací. (8:16)

27
    Ten samý hráč pak sice získal balon na křídle, ale fauloval. (8:15)
    26
    Dohrávka až do posledního hráče se hostům vyplatila, z pravé strany se prosadil zkušeně Kolc. (8:15)
    26
    Domácí v pasivní hře, přesnou střelou ji ukončil Vincour. (8:14)
    25
    Milko se v přesilovce prosadil střelou do spodní části branky a vypadá to, že komu dnes půjdou body, je už jasné. (7:14)

24
    Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Tomáš Hanák). (7:13)

24
    Mekić zbytečně vzal řešení situace 2 na 1 na sebe, střílel, nedal, schytal to od diváků, trenéra a hráčů. Inu, není na tom nejlépe... (7:13)
    24
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Martin Bareš). (7:13)
    23
    Hanák na střední spojce vyskočil a zamířil přesně. (7:12)

23
    Mekić špatně nahrál a Dolejší házel míč do prázdné branky, trefil se ale úplně mimo. (6:12)
    22
    Horutovi dnes sedmimetrové hody jdou, navyšuje vedení hostí o šest branek. (6:12)

22
    Šmíd předvedl z boku na Drbohlava dosti nešetrný zákrok, kdy ho v běhu přistrčil a zatáhl za dres, nařízena je sedmička a dvojka k tomu. (6:11)
    21
    Kostelecký přijmul přihrávku na křídlo od Dolejšího, naběhl si a zleva přidal jedenáctý gól Tatranu! (6:11)

20
    Tkadleček si může drbat hlavu, měl ideální možnost na snížení, jenže netrefil ze šesti metrů ani branku! Ihned poté si vzali hosté time. (6:10)
    20
    Horut proměnil nařízenou sedmičku a stále je Jičín o čtyři góly vpřed. (6:10)

20
    Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Tomáš Kršek). (6:9)
    19
    Šmíd je zatím naprosto klíčový hráč pro domácí útok. Rozdává přihrávky, střílí góly. Jeden takový přidal nyní, z deseti metrů umístil míč do spodní části branky. (6:9)

18
    Jičínští se dopustili průrazu a Litovel hnána fanoušky jde dopředu. (5:9)
    17
    Střela ze střední spojky od Havlíčka šla nad, Tatran ale zanedlouho míč získal a Piwko drží domácí stále ve hře. (5:9)
    16
    Drbohlav proskočil mezi obránci a nedal Fabiánovi šanci. (4:9)

16
    Groh navázal obránce a přehrál na Hlavu, ten nedosáhl, Ronal ale bude vhazovat. (4:8)

15
    Sám na bránu šel Kovařík, vracející se Šmíd ho ale vyblokoval a zamezil střele! (4:8)
    15
    Krahulec ale vrací hostům čtyřbrankový klid. (4:8)
    14
    Piwko sedmu proměnil a snižuje na tři branky. (4:7)

14
    Šmíd výborně obehrál obránce, ale byl faulován, proto nařízena sedmička! (3:7)
    13
    Parádní přihrávku o zem nabídl Dolejší Kosteleckému, hostující křídelník přehodil Fabiána a Litovel si bere time. (3:7)
    13
    Šmíd zkušeně navázal obránce, vyskočil a trefil neomylně protější roh branky. (3:6)
    12
    Krahulec dostal přihrávku po obehrání obrany, měl slušný úhel a využil ho. Jičín vede už o čtyři branky. (2:6)

12
    Hanák pak nezvládl chvíle po neproměněné střele a dostává dvě minuty. (2:5)

12
    Veverka se blýskl zákrokem proti střele Hanáka z křídla! (2:5)

12
    Něco se ještě reklamuje u stolku, zřejmě delegát upozorňuje na nějakou chybu. (2:5)

11
    Opět pasivní hra Tatranu v útoku, Kovařík to ale přehnal s agresivitou v souboji, dostává dvě minuty a Litovel zůstane v útoku o něco déle. (2:5)
    10
    Rychlou rozehrávku využil Krahulec, přeběhl 30 metrů a nedal Fabiánovi šanci – 2:5. (2:5)

10
    Litovel je po delší době v postupném útoku, ale v pasivitě a o míč přichází. (2:4)

9
    Dolejší nepřehodil obránce před sebou, Geist ale dostává dvě minuty za nějaký ten zákrok. (2:4)

9
    Pomalu se začíná blížit pasivita, na obranu Tatranu nemohou hosté najít recept. (2:4)

9
    Že by se hrálo v rukavičkách? To vůbec. Číhal přerušoval vehementně, až chytil Dolejšího pod krkem a má to za žlutou kartu. (2:4)
    8
    K ní se postavil Horut a zkušeně proměnil. (2:4)

8
    Kršek za to na levé spojce vzal, fauloval a zavinil sedmičku. (2:3)

7
    Útok Jičína sice oficiálně skončil, ale sudí Králíček viděl faul a potrestal za něj domácího Hanáka. (2:3)
    7
    Vedení HBC ale vrací z levé spojky přesnou ránou Kovařík. (2:3)
    6
    Štěstí přeje připraveným. Šmíd proskočil mezerou na střední spojce, trefil levou tyč, od ní se balon odrazil do brány a mohl si tak oddechnout. (2:2)
    6
    Dolejší obešel obránce na pravé spojce, přehodil si míč do bližší ruky okolo hlavy domácího gólmana posílá Jičín do vedení. (1:2)
    5
    Litovel se zatím v přesilovce trápí, nakonec se na to nemohl dívat Geist, dostal přihrávku přes brankoviště a z úhlu zakončil přesně do vinglu. (1:1)

4
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Drbohlav). (0:1)
    4
    Krahulec byl tím, kdo po čtyřech minutách otevírá skóre z pravého křídla. (0:1)

3
    Dolejší se pokusil natlačit okolo Havlíčka, ten ho ale včas zastavil. (0:0)

3
    Křídelník domácích Geist dostal úhel na křídle, trefil ale bližší štangli! (0:0)

2
    Střílel domácí Hanák, ale Veverka vychytal. Následně pokusil vysunout do brejku Krahulce, tomu však míč v brejku utekl a tak se vlastně nic nestalo. (0:0)

2
    Šmíd přehrál Piwkovi, který zkoušel uvolnit křídlo, ale byl faulován. (0:0)

1
    Postupný útok hostí skončil prorážením na pivotu a domácí dostanou možnost prvního skórování. (0:0)

1
    Začíná dnešní utkání, míč má Jičín! (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Tatran Litovel: Juráš, Fabián – Kuchař, Barabáš, Číhal, Hanák, Jan Šmíd, Tkadleček, Havlíček, Štencl, Kršek, Prošvic, Vincour, Macek, Geist, Piwko, Mekić.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Krahulec, Dolejší, Bareš, Horut, Hlava, Kovařík, Bíšek, Miľko, J. Drbohlav, Groh, Kolc, Š. Drbohlav, Kostelecký.

Rozhodčí: Králíček, Letev.

12. místo, 0 bodů, skóre 90:117, bilance 0-0-4
    Litovel se do nejvyšší soutěže vrátila po jednoleté odmlce a los nebyl vskutku milosrdný. Hned v prvním utkání na domácí půdě si odvezlo dva body Zubří po výhře 27:22. Proti Brnu mohla Litovel získat první body, ve vyrovnaném závěru si ale SKKP připsalo body po výsledku 22:20. Třetí kolo proti Karviné nabídlo relativně vyrovnaný první poločas, ve druhé půli ale HCB zkušeně dotáhlo zápas k výhře 32:20. Neurodilo se ani v Lovosicích, zápas skončil prohrou 28:36 a na první body tak Tatran stále čeká. Nejlepším střelcem je zatím Luděk Piwko, ten nastřílel 30 gólů.

HBC Ronal Jičín
    7. místo, 4 body, skóre 92:93, bilance 2-0-2
    Jičínští mají vstup do soutěže velmi vyrovnaný. Veškerá utkání, která doposud odehráli, neskončily o více než dvě branky rozdílu! První utkání na domácí půdě vyšlo pro Ronal skvěle, karvinského mistra porazil 27:26. Druhý zápas v Lovosicích ale nevyšel úplně podle představ, v Lovosicích si Jičín připsal prohru 19:21. Nepovedlo se ani porazit pražskou Duklu, která nemá ideální vstup do sezony, Dukla si odvezla z jičínské půdy výhru 23:22. Sérii dvou porážek se povedlo prolomit doma proti Hranicím vítězstvím 24:23. Střeleckou pohodu týmu zatím táhne Libor Horut, ten nastřílel 15 gólů.

Dobrý den házenkářským příznivcům! STRABAG RAIL Extraliga je v plném proudu! Proti sobě půjdou dva týmy, které jsou v jiném rozpoložení a pozici. Domácím týmem bude Litovel, ta se po dvou letech vrátila do extraligy a doposud nevyhrála ani jediné utkání, Jičín dvě vyhrál, z čehož dvě výhry zaznamenal doma a zbylé dvě venku prohrál.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.