Salzburg – Žďár n/S 7:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 2:6 (kon.) | Jihlava – Olomouc 6:3 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 3:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:1 (kon.) | Třinec – Vsetín 2:5 (kon.)
Vítkovice – Havířov 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 7:4 (kon.)
Přerov – Zlín 6:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 06.10.2018, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Energetici se v dosavadním průběhu ligy trápí, s dvanácti body jim patří až poslední šesté místo ve skupině Západ. Ovšem až takovou ztrátu na ostatní mužstva nemají, celá šestice týmů se totiž naskládala do pouhých sedmi bodů, vůbec nic tak není byť jen trochu jasné. Největší slabinou Karlových Varů je neefektivní defenzíva, 26 gólů je dělený nejhorší výkon v tabulce skupiny. O to zajímavější je paradox při pohledu na počet střel proti Západočechům, ti totiž povolili svému soupeři jen 31,44 pokusů na utkání, což je druhý nejlepší výkon západní skupiny. Domácím se také hrubě nedaří v oslabení, necelých 83 % ubráněných početních nevýhod je opět přikovává ke dnu tabulky. Naopak v přesilovkách to je už lepší, hned každá šestá početních převah končí gólem v soupeřově síti a to by mohlo být tou klíčovou zbraní domácích.

2. Jan Bednář – 5 zápasů, 91,37% úsp, 2,24 GAA, 0 ČK

Ani hosté si však nevedou letos vůbec dobře, mají jen o jediný bod více než domácí, což je také řadí pouze na předposlední místo v tabulce skupiny Západ. Jejich výkony jsou v kontextu tabulky všestranně mizerné, Rytíři vstřelili vůbec nejméně branek a naopak jich nejvíce dostali. Úplně nejmarkantnější rozdíl oproti ostatním celkům skupiny je pak v přesilových hrách, Kladenští využili pouze 4 z celkem 54 početních výhod. Ze statistického hlediska je tedy trochu s podivem, že hosté v tabulce nehájí poslední příčku. Pravda je však taková, že Středočeši dokázali i z nepovedených zápasů odvést alespoň bod v nadstavbě, a také již dvakrát dotáhli souboj do prodloužení či nájezdů, což přináší cenné body navíc. Připočtěte si k tomu kombinaci těsných výher a vysokých porážek a rázem vše dává smysl. Efektivita je to, z čeho mohou Rytíři těžit asi nejvíce.

02:00
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Čermák – 2 min., hákování).

02:48
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici se ujímají vedení v přesilové hře! Jiroušek si nejprve poradil se střelou Křemena a následně se skvěle přesunul a vyrazil i dorážku Proška. Kotouč pak zůstal ležet někde v brankovišti hostujícího brankáře, kde jej našel Prošek a rychle poslal ADAMU KŘEMENOVI, který jej poslal do kladenské branky! Asistence: Radek Prošek.

07:27
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Přibyl – 2 min., sekání).

11:40
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šimek – 2 min., nesportovní chování).

14:19
    Hosté zaváhali v útočném pásmu, kde se až příliš věnovali útočení a následně dožadování údajného faulu domácích. Energetici tohoto zaváhání využili a ujížděli ve třech proti jednomu, namísto kombinace ale zvolili jednoduché zakončení, když Jirouška z pravého kruhu prostřelil svižnou ranou FILIP BERNÁTH! Bez asistence.

20:00

Po první třetině vedou domácí o dvě branky, kdy se trefili Křemen a následně Bernáth.

20:01

20:50
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hostům vyšel parádně začátek druhé dvacetiminutovky. Z levé strany z ostrého úhlu vypálil na domácí klec Čermák, jeho ránu ale Bednář neudržel a puk tak vypadl na před brankou číhajícího ONDŘEJE BLÁHU, který jej uklidil do sítě! Asistence: Ondřej Bláha, Adam Zich.

31:27
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Novák – 2 min., držení).

36:22
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petrov – 2 min., vysoká hůl).

38:46
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Černý – 2 min., vysoká hůl).

40:00

Po druhé třetině již domácí vyhrávají jen o jednu branku. Hosté díky brance Bláhy snížili na rozdíl jedné branky.

40:01

52:41
    Sedm minut před koncem třetí třetiny hosté srovnávají skóre. Adam Zich parádní kolmicí z obranného pásma našel na středu rozjetého ŠIMONA JELÍNKA, který se protáhl mezi všemi bránícími hráči a procedil puk mezi Bednářovými betony do branky! Asistence: Adam Zich.

60:00

60:01

61:35
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip – 2 min., podrážení).

64:19
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kvapil – 2 min., vysoká hůl).

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
    Autorem vítězné branky je RICHARD ZÁRUBA.

Konec zápasu. (19:29:26)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Křemen (Prošek), 15. Bernáth, rozh. náj. Záruba – 21. Bláha (Čermák, Zich), 53. Jelínek (Zich)

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Cankov, Klejna, Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák – Záruba, Maydl, Prošek, Petrov, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Jílek.
    Rytíři Kladno: Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Volráb, Šmatlák, Flachs, Veber, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák.

Rozhodčí: Miroslav Petružálek – Rudolf Tichý a Petr Fiala