Salzburg – Žďár n/S 7:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 2:6 (kon.) | Jihlava – Olomouc 6:3 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 3:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:1 (kon.) | Třinec – Vsetín 2:5 (kon.)
Vítkovice – Havířov 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 7:4 (kon.)
Přerov – Zlín 6:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
6:3 (2:1, 2:1, 2:1 - N 0:0 - 1:0)
HC Olomouc
Sobota 06.10.2018, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Dnešní zápas je minulostí, Dukla dokázala urvat po sedmi zápasech vítězství za tři body, když po šedesáti minutách porazila Olomouc 6:3. Hosté naopak byli lepší v nájezdech a odváží si z Horáckého zimního stadionu bod. (14:40:44)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Dva dny zpět vyhrála Olomouc za tři body a Dukla na nájezdy, nyní je to v Jihlavě opačně. Jediný nájezd z deseti dal totiž ve druhé sérii DAVID ROSECKÝ.

5. série
    0:1
    Vítězslav Brož bekhendem po ledě míjí tyčku – 0:1.

5. série
    0:1
    Josef Podlaha nezasunul puk pod Javůrkovy betony – 0:1.

4. série
    0:1
    Patrik Rašín střelou po ledě na vzdálenější tyč trefil jen beton gólmana – 0:1.

4. série
    0:1
    Michal Matiaško sice Javůrka trošku rozhýbal, ale puk pod ním nezasunul – 0:1.

3. série
    0:1
    Tomáš Vala minul pravou tyčku Hasaly – 0:1.

3. série
    0:1
    David Štefka našel připravenou vyrážečku Javůrka – 0:1.

2. série
    0:1
    Radost Patrika Čermáka zastavila levá tyč – 0:1.

2. série
    0:1
    David Rosecký se trefil krásně do levé šibenice – 0:1.

1. série
    0:0
    Lukáš Mareš mířil pod lapačku, ale Halasa jí máchl dobře – 0:0.

1. série
    0:0
    Joshua Mácha trefil Javůrka přesně do hrudi – 0:0.

Nájezdy začnou hosté.

Samostatné nájezdy začínají.

Oba celky měly na holích rozhodnutí prodloužení a získání extra bodů navíc, ale gólmani i s troškou štěstí neinkasovali a půjde se do nájezdů.

65:00
    Konec prodloužení.

64:47
    Mohlo být hotovo, ale Mareš ve velké šanci z kruhů minul pravou tyč a vzápětí před brankou těsně nedosáhl na Piglovu přihrávku.

64:23
    Zakázané uvolnění Olomouce.

63:37
    Hlaváč ujel do úniku, ale byl včas zpacifikován Rašínem.

63:17
    Tři jihlavští hráči nyní uzavřeli tři Olomoucké před Hasalou, zejména Brož a Mareš byli velmi aktivní, ovšem skóre se opět nemění.

62:14
    Tohle by mohlo hosty mrzet, jelikož Matiaško jel de facto sám na Javůrka, ale prostor u jeho pravé tyče netrefil.

61:02
    Hlaváč si počkal mezi kruhy na teč. Nastavil do puku hokejku a Javůrek chvilku nevěděl, kde kotouč je. Ten šel ale záhadným odrazem hodně nad branku.

60:26
    Olomouc první větší šanci nastavení nevyužila a neoplatila tak Dukle alespoň bodem porážku za tři.

60:01

I třetí třetina skončila pro Duklu výsledkem 2:1. Na 5:2 totiž zvyšoval využitou přesilovou hrou Jan Trávník. V závěru zápasu přišlo několik jihlavských vyloučení a přesilové hry Olomouce, třeba i šest na tři bez gólmana nebo pět na tři, ale hosté už pouze snížili Joshua Máchou. V poslední minutě naopak trefil prázdnou klec dorostenec Matouš Menšík a upravil na konečných 6:3. Jihlava tak po sedmi prohrách konečně bere tři body.

59:14
    Dukla právě vstřelila branku!
    Marek Melenovský tady ve VIP prostorách radí, že MATOUŠ MENŠÍK se zhostí po buly puku a pošle ho do volné klece. A jak "Melis" řekl, tak se i stalo. Dorostenec Dukly vzal ve středním pásmu puk, najel si přes modrou a trefil opuštěnou branku. Bez asistence.

59:07
    Buly bude ve středním pásmu poblíž útočné modré hostí a Olomouc zkusí hru bez gólmana.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:57
    Vítězslav Brož nyní tvrdě a hlavně čistě poslal na mantinel Daniela Ministra.

58:00
    Čermák se po návratu z trestné lavice zjevil na okamžik sám před Hasalou, ale podruhé v utkání ho překonat nedokázal.

56:30
    Jihlava se úspěšně brání oslabením a nepouští hosty ani do útočení a ani do případného odvolání Hasaly.

55:56
    Patrik Čermák nyní ujížděl po levé straně do útočného pásma a byl před brankou faulován. Zřejmě. Sudí to viděl jinak, faul nepíská, a naopak jihlavského forvarda vzápětí posílá ven za hrubost.

Na vyloučení: 10-8.

54:18
    Lukáš Mareš na obranné modré u mantinelu tvrdě srazil Daniela Ministra a je tak dalším vyloučeným hráčem na domácí straně. Tohle není úplně optimální závěr z jihlavské strany a navíc Marešův faul za hrubost byl hodně zbytečný. Na druhou stranu, ven jde i Lukáš Pírek za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 9-8.

54:08
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Pět sekund před návratem vyloučeného Zadražila se hosté prosazují, jelikož od modré pálil JOSHUA MÁCHA a na tuto střelu již Javůrek dosáhnout nemohl. Asistence: Josef Podlaha.

53:47
    Po vyhození Dukly se na to nemohl dívat Matiaško a opřel se do puku, který Javůrek vyráží.

53:28
    Jihlavské trio se úspěšně brání, jelikož Olomouc nedokázala během přesilovky pět na tři zatím ani jednou vystřelit.

52:51
    Další vyloučený hráč Dukly. Vítězslav Brož jde ven za sekání a jde tak o klasickou přesilovku pět na tři, které bude mít Olomouc nyní více než dostatek.

Na vyloučení: 8-7.

52:51
    Ránu Kaláče z levého kruhu kryje Javůrek.

52:35
    Tak dokonce šest na tři, jelikož Marek Hasala míří z branky. Odvážný, ale asi jediný možný, tak Olomouce.

52:13
    Asi poslední možnost pro hosty na snížení stavu, jelikož budou hrát téměř minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Valentýn Smolko usedá na trestnou lavici za podrážení.

Na vyloučení: 7-7.

51:38
    Hosté hrají v plném počtu.

51:29
    Za devět vteřin skončí hra čtyři na čtyři a poté půjde Olomouc do přesilovky, jelikož Martin Zadražil dostává dvě minuty za sekání. Jinak už zastavit Matiaška ani nemohl.

Na vyloučení: 6-7.

51:29
    Tohle trošku smrdělo trestným střílením, jelikož Matiaško ujel v jihlavské přesilovce a mířil na Javůrka. Byl seknut, ale sudí Jaroš sděluje svůj verdikt, jímž jsou dvě minuty pro hráče Dukly.

50:51
    Dukla se v přesilové hře dál tlačí za šestou brankou, čímž by ještě zvýšila svůj rekord – doposud dala v zápasu ponejvýše tři branky. Ale Hasala a Olomouc odolává.

50:08
    Brožova rána z levého kruhu šla mimo, ale pokus to byl za všechny drobné.

49:38
    Tomáš Pigl si udělal před brankou prostor a už mohl zakončovat, což by byla nebezpečná šance, ale proti němu zasáhl obránce David Vosátko vysokou holí.

Na vyloučení: 5-7.

48:25
    Patrik Rašín se vydal do útočného pásma, jako by se na obránce nechumelilo. Dostal se až mezi kruhy a zamířil do protipohybu gólmana vedle levé tyče.

48:00
    Šikovné zakončení Vítězslava Brože, který zblízka zkusil bekhend, ale neméně povedený zákrok si připsal i Marek Hasala.

46:50
    Následující dvě minuty, pokud nebude žádný další trest, se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Dvougólový střelec Tomáš Pigl se provinil podrážením, na druhé straně jde ven Jakub Horký za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 5-6.

45:02
    Zadražilův pokus na bližší tyč mířil vedle, nicméně tohle nebyl vůbec špatný útok domácích.

44:33

44:04
    Přece jen se Dukle podařilo docílit branky, a to po velkém tlaku při přesilové hře. Po Marešovi a Menšíkovi se puk dostal k JANU TRÁVNÍKOVI, který z kruhů nekompromisně propálil Hasalu. Asistence: Matouš Menšík, Lukáš Mareš.

43:48
    Jihlava v přesilové hře dává soupeři zabrat. Mareš, Brož i Menšík se snaží puk dostat do sítě všemi možnými způsoby, ale Hasala se zatím překonává.

43:13
    Milan Ministr jde dnes podruhé na trestnou lavici, tentokrát za vysokou hůl.

Na vyloučení: 4-5.

42:03
    Robin Kaplan vzal v situaci tři na jednoho odpovědnost sám na sebe. Jal se vypálit z pravého kruhu, ale jediný hráč soupeře Pavel Zvěřina se mu vrhl pod hokejku a střelu zblokoval.

41:19
    Hasala na poslední chvíli v předbrankové mlýnici udržel kotouč ve své výstroji.

41:00
    Jan Javůrek si v přerušené hře vyměnil hokejku. Následně se Jihlava pouští do útoku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:34.

Hosté z Olomouce se ve druhé třetině opět dostali na rozdíl jedné branky, když zareagovali na dvě využité jihlavské přesilovky také využitím početní výhody – střela Ludvíka Rutara ze středu útočného pásma se zastavila až v brance. Ale Jihlava dokázala také nebezpečně zaútočit a ve 39. minutě jí hezkým gólem vrátil dvougólový náskok Patrik Čermák – 4:2.

40:00

39:27
    Nalevo nabral velkou rychlost David Rosecký, který ukázal tu nejjednodušší možnost, kterou měl. Navést si puk na kruh a vypálit, jenže minul vzdálenější tyčku.

39:00
    Ještě než byla oznámena poslední minuta druhé třetiny, tak Jihlava úspěšně zvládla zastavit útok Olomouce dva na dva a naopak sama zaútočit, takže Hasala musel vytáhnout zákrok..

38:12
    Olomouci opět dotažení na kontaktní gól dlouho nevydrželo, jelikož Jihlava znovu vede o dvě branky. PATRIK ČERMÁK pomalu nachází formu z minulých sezon, když dostal přihrávku do jízdy od Valy a trefil se krásně pod horní tyčku. Asistence: Tomáš Vala.

37:10
    Kotouč poskakoval před brankou Javůrka, který na puk viděl a byl u něj dříve než soupeřovi hráči.

36:41
    Hokej nahoru – dolu pokračuje. nyní pálil Hlaváč, jehož pokus vytěsnil Javůrek svojí vyrážečkou.

36:04
    Pigl dnes hraje opravdu dobře. Zatáhl puk po levé straně do pásma a napřáhl ke střele, jenž projela vedle vzdálenější tyče.

35:22
    Na druhé straně provedl dobrý zákrok také Javůrek, jenž stejně jako brankář na druhé straně udržel kotouč mezi betony.

35:04
    Matouš Menšík, dorostenec v sestavě Dukly, si nabruslil po pravé straně do útočného pásma, udělal si prostor a chtěl dostrčit puk mezi betony Hasaly, což se mu ale nepodařilo.

34:34
    Hosté znovu zkusili dostat puk na osu hřiště a vypálit od modré, ale tentokrát si Dukla celou situaci pohlídala.

34:08
    Javůrek nyní i díky svým spoluhráčům podržel svůj tým, když ve velkém závaru před brankou udržel kotouč před brankovou čárou.

32:48
    Bahounek dnes bojuje, co to jde. Vzal si puk, objel útočné pásmo a snažil se zakončit k pravé tyči, ale podjely mu brusle a jeho šance tak vyzněla do prázdna.

31:38
    Za střelou Mareše se gólman Hasala jen ohlédl. K jeho štěstí nešel puk ani do branky, ani vedle, ale byl sražen před jeho klec.

30:38
    Hosté využívají první přesilovou hru v utkání. Na osu útočného pásma dostal kotouč LUDVÍK RUTAR, který vystřelil a Javůrek máchl rukou do prázdna. Asistence: Tobiáš Handl.

30:12
    Jako jeden muž nyní vyskočila olomoucká střídačka, jelikož Valentýn Smolko jasně podrazil soupeře a je zde možnost hostí ke snížení.

Na vyloučení: 4-4.

29:48
    Další dobrý zákrok Javůrka, tentokrát si na něj nepřišel zblízka Rosecký, který plácl naslepo do puku. Takové střely nebývají úplně nejlehčí...

29:17
    Olomoučtí zahrozili dobrým napadáním, ve kterém měl prsty Štefka a Bahounek. Ti vybojovali kotouč na Matiaška, který si nabruslil před branku a zkusil Javůrka překvapit bekhendovým zakončením, které ale úspěšné nebylo.

28:08
    Čermák po hezké akci střílel z kruhů na levou tyč, kam sáhl Marek Hasala úspěšně lapačkou.

26:24
    Hlaváč měl puk na holi, takže na levém kruhu vůbec nečekal a poslal jej na branku, jelikož před Javůrkem bylo několik hráčů. Ztečovaná pryž mířila pryč.

25:52
    Dneska je to den TOMÁŠE PIGLA, který se mezi kruhy dostal k odraženému puku, napálil jej na kasu a vrací svému týmu dvougólové vedení. Bez asistence.

24:15
    Barák už neměl na levé straně tolik prostoru ke střele, navíc se k němu blížil soupeř, od kterého jihlavský útočník schytal nějakou tu ránu. Kotouč prošel vedle levé tyčky Hasaly.

23:53
    Hosté hrají v pěti.

23:42
    Marek Hasala se nyní trošku zlobí na spoluhráče, že nechali domácí hokejisty dorážet a v tak těsné blízkosti branky. Muž v masce hostí ale puk před čárou zastavil.

23:24
    Před brankou to bolí a nyní ucítil tvrdost Rašínovy střely i Daniel Piskač, který čekal na teč.

23:02
    Protiútok tři na dva řešil Pigl, který se z levé strany prohnal do pásma a poslal puk na Valu. Tomu šla přihrávky přece jen trošku na dlouhou hůl a nedokázal kotouč už usměrnit mezi tři tyče.

22:43
    Jihlava je opět v útočném pásmu, ale zpětná přihrávka nebyla dobrá a hosté se osvobozují.

22:24
    Odražený puk projel olomouckou brankou, odkud ho hosté posílají přes všechny čáry do bezpečí.

21:53
    Nastolený trend vyloučených z první třetiny pokračuje. Jihlava si zahraje početní výhodu za vyloučení kapitána Davida Kaláče za vysokou hůl.

Na vyloučení: 3-4.

21:40
    Domácí hrají v plném počtu.

21:25
    Dobrý tlak Valy a Zadražila do branky. Puk poskakoval na čáře, ale Jihlavští ho za záda Hasaly dostat nedokázali.

21:15
    Nyní se navíc dva hráči hostí nedomluvili na útočné modré a Dukla se snáze osvobozuje.

21:04
    Olomouc se dostala do útočného pásma, ve kterém se ale dlouho neudržela a Jihlava si dokázala oslabení pohlídat.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:47.

První třetina je u konce. Jihlava se dostala v páté minutě do vedení zásluhou Vítězslava Brože, který využil přesilovou hru. V úvodní dvacetiminutovce bylo k vidění vůbec hodně vyloučení a další z nich využil v desáté minutě Tomáš Pigl. Hosté se ale dostali zpět do zápasu, když na 2:1 z jihlavského pohledu snižoval Josef Podlaha.

20:00

19:40
    Olomouc má možnost ke srovnání – ať už v úplném konci třetiny nebo na začátku druhé. Jan Trávník jde na trestnou lavici za podrážení a je tak třetím vyloučeným hráčem Dukly.

Na vyloučení: 3-3.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:17
    Nepřesnost v olomoucké rozehrávce končí zakázaným uvolněním.

17:55
    Na útočný výlet se vydal Matúš Hlaváč, který z levé strany střílel nad Javůrkovo rameno. Domácí gólman stihl puk vytěsnit nad branku.

16:44
    Domácí odolali a hosté naopak musí hledět na zadní vrátka.

16:29
    Vstřelený gól naopak nakopl Olomouc, která vyhrála buly hned po brance a tlačí se znovu před Javůrka.

15:47
    Dvoubrankový náskok Dukly se mění na jednobrankový. Podlaha ještě na zadovku Matiaška před branku nedosáhl, byť byl byl sám před Javůrkem. Akce ale pokračovala, Štefka s Matiaškem vrátili kotouč před branku a JOSEF PODLAHA se již napodruhé prosadil, když mířil pod horní tyčku. Asistence: Michal Matiaško, David Štefka.

15:12
    Domácí hokejisté jsou samozřejmě na koni, dvě využité přesilovky ze tří je dostaly do dvoubrankového náskoku, což je přesně to, co Jihlava v průběhu sezony moc nepoznala.

13:05
    Jihlava zvládla i druhé oslabení a hraje v plném počtu.

11:50
    A mohlo být pro Olomouc ještě hůře. Miroslav Juda totiž ujel do samostatného úniku a kdyby se trefil, asi by Hasala puk neměl. Jenže jihlavský útočník mířil vedle levé tyčky.

11:35
    Zakázané uvolnění Olomouce, tohle nebyla šťastná rozehrávka hostí.

11:05
    V pěti se tedy moc nehraje, během 11 minut a 5 sekund vidíme již páté vyloučení, tentokrát na Jihlavské straně. Bek Pavel Zvěřina jde ven za podrážení.

Na vyloučení: 2-3.

09:59
    Olomouc si vyžádala oddechový čas, což je naprosto pochopitelné.

09:59
    Jihlava opět střílí gól z těsné blízkosti branky. Vala viděl mezi kruhy volného TOMÁŠE PIGLA a útočník, který již trénuje s jihlavským A-týmem, se nekompromisně prosadil. Lehce poklekl, opřel se do jedné nohy a jeho rána se také zastavila až v síti. Asistence: Tomáš Vala.

09:36
    Olomouc hraje nedisciplinovaně a sudí Jaroš její prohřešky trestá. Další přesilová hra pro Jihlavu, jelikož David Vosátko ukázal, jak má vypadat nový trest – pozdní dohrání.

Na vyloučení: 1-3.

08:48
    Jihlava se ubránila a hraje v plném počtu.

08:19
    A znovu je kotouč ve středním pásmu.

08:07
    Také Jihlava ukázala, že umí poslat puk do bezpečí.

07:17
    Matiaško nebyl příliš atakován, takže po pravé straně projel od modré až těsně k brance. Odtud předložil puk pro Bahounka, kterého výborně vyčapal Jan Javůrek!

06:48
    Martin Barák totiž dal soupeři ochutnat hrazdičku a jde na dvě minuty ven za krosček.

Na vyloučení: 1-2.

06:40
    A nyní se budou bránit dvěma minutám v oslabení.

06:38
    Rašínova rána od modré míří do Hasaly, s dorážkou už domácí neuspěli.

06:29
    Krajíček i Rašín ještě dokázali udržet puk na útočné modré, ten tak nejde do středního pásma.

05:40
    Jihlava nyní přichází o pásmo a Olomouc si může přece jen trošku odfrknout.

05:05
    Valova zblokovaná střela z levé strany těsně minula tyčku olomoucké branky, jenž je nyní posunutá.

04:40
    No že by nyní Josef Podlaha nějak hezky mluvil k rozhodčím, to asi vůbec. Vyloučení za vysokou hůl se mu vůbec nelíbí.

Na vyloučení: 0-2.

04:02
    Jak by řekl jihlavský trenér Karel Nekvasil – už bychom taky potřebovali dát více branek nebo se trefit jako první. A to přichází právě nyní. Dukla využívá přesilovou hru, když Juda naservíroval puk na střed levého kruhu pro VÍTĚZSLAVA BROŽE a ten propálil Hasalu tak, že kus černé gumy div neprorval síť. Asistence: Miroslav Juda, Jan Trávník.

03:46
    Patrik Čermák na druhém kruhu zaklekl ke střele, ale trefil pouze boční síť. Ale Jihlava hraje dobrou přesilovou hru.

03:14
    Pískán je jihlavský ofsajd.

03:04
    Vala dostal dobrý pas na vrchol levého kruhu. Tvrdě vypálil, ale obránci Olomouce zblokovali puk.

02:30
    Jihlava sice vyhrála buly a měla puk, ale trávník ho na modré nedokázal udržet.

02:18
    Domácí si navíc vykoledovali přesilovou hru, jelikož Daniel Ministr se provinil sekáním.

Na vyloučení: 0-1.

01:23
    Jihlava má v úvodu zápasu navrch. Tlačí se před Hasalu a Olomouc se nyní osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

00:01

HC Dukla Jihlava: Javůrek (Chaloupek) – Mareš, Trávník, Piskač, Rašín, Smolko, Zvěřina – Menšík, Juda, Brož – Pigl, Čermák, Vala – Zadražil, Krajíček, Barák. Trenér: Karel Nekvasil

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Rutar, Hlaváč, Pírek, Vosátko, Bahounek, Klesla – Podlaha, Matiaško, Štefka – Mácha, Handl, Kaláč – Rosecký, Ministr, Kaplan – Tichý, Štědrý, Horký. Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Jaroš – Kučera, Polák.

Proti sobě půjdou týmy, kterým se úplně nedaří. Jihlavští junioři vyhráli pouze jediné utkání, odvetu proti Motoru výsledkem 3:1. Z devíti utkání ale šestkrát vyhráli nadstavbu, z ní se skládá i největší díl bodů, rovných šest. Olomouckým juniorům se daří zatím o mnoho lépe, sice první utkání ve Žďáru prohráli, odvetu ale zvládli, to samé i dvojzápas s Motorem. Dokázali dokonce porazit i Salzburg v prvním zápase 6:5, odvetu ale prohráli 2:8. Poslední utkání sehrály oba týmy proti sobě, Olomouc doma vyhrála 4:1. Kohouti tedy mají 16 bodů a jsou momentálně předposlední.

Zdravím příznivce juniorského hokeje! Od zítřejšího poledne se na jihlavském zimáku rozehraje další kolo Extraligy juniorů, tentokrát mezi Jihlavou a Olomoucí. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 5. Brož (Juda, Trávník), 10. Pigl (Vala), 26. Pigl, 39. Čermák (Vala), 45. Trávník (Menšík, Mareš), 60. Menšík – 16. Podlaha (Matiaško, Štefka), 31. Rutar (Handl), 55. Mácha (Podlaha), rozh. náj. Rosecký