Wacker – Linz 1:0 (kon.) | Rapid – Mattersburg 1:0 (kon.) | Sturm Graz – Salzburg 1:2 (kon.)
SK Sturm Graz
1:2 (1:1)
FC Red Bull Salzburg
Neděle 07.10.2018, 17:00 • UPC-Arena, Graz • Rakouská Bundesliga • 10. kolo

Deset zápasů, deset vítězství. Taková je bilance Salzburgu po dnešním mači, po kterém je stále stoprocentní. Graz podal velice sympatický výkon, v některých pasážích Salzburg přehrával, ale své šance přetavit v branky nedokázal. Proto také podruhé nesrovnal a nepřekazil hostům radost z další výhry. Hezký zbytek nedělního večera a budu se na vás těšit u dalšího utkání rakouské Bundesligy. Bis bald! (18:56:53)

Pozápasové statistiky:
    Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:17.

90+6

90+5
    Ještě žlutá karta pro Stankovice za vzdržování hry.

90+4
    Rohový kop skončil jen u Siebenhandla.

90+3
    Salzburg vybojoval roh. Další cenné vteřinky ubíhají.

90+2
    Bohužel pro domácí je výsledkem jen odkop od branky. Který Stankovic rozhodně natáhne.

90+2
    Není na co čekat. Graz se vydává do rychlého protiútoku.

90+1
    Střídání pro Salzburg: Prevljaka nahradí na poslední minuty nejlepší střelec Dabbur.

90+1
    Ještě čtyři minuty nastaví Weinberger.

90
    Weinberger teď ponechává hru běžet volněji, píská jen tvrdší zákroky.

90
    Hra běží, a i čas. To hraje do karet hostům ze Salzburgu.

89
    Ještě dochází k ostrému vyříkávání mezi oběma stranami.

88
    Graz zatápí Salzburgu. Nicméně jeho hráči nesportovně pokračovali ve hře, i když zůstal jeden z hostů ležet na trávníku.

87
    Tentokrát "přímák" v klidu chytil Stankovic.

86
    Další šance pro Graz. Jeho fotbalisté vybojovali přímý kop.

85
    Pro změnu Siebenhandl se musel činit, ránu ze střední vzdálenosti vyrazil k nohám svých obránců.

84
    Poslední střídání pro SK Sturm Graz. Kitejšviliho nahrazuje Grozurek.

83
    To byl impuls pro Marca Roseho, který jej střídá. Nahradí ho japonský rychlík Minamino.

82
    Dakovi se nedaří vstát, jsou u něj medikové.

81
    Ani tento roh Stankovice nepřekonal.

81
    Roztržka mezi rozhodčím a hráči prodloužila čekání na další roh domácích.
    80. Stankovic má v posledních vteřinách spoustu práce

80
    Jeden fantastický zákrok střídá druhý.

79
    Stankovic má mnohem více práce, než měl v celém zápase.

78
    Graz začal v posledních minutách tlačit Salzburg.

77
    Střídání pro RB Salzburg: Gulbrandsena nahrazuje Wolf.
    77. Žlutá karta

77
    Ten navíc za to dostal žlutou kartu.

77
    Další faul Salzburgu, Samassékou přišlápl jednoho z protihráčů.

76
    Ani ten nepředstavoval hrozbu pro hosty.

76
    Zulj jen trefil prvního obránce, nicméně tím vybojoval roh.

75
    Zajímavá pozice pro Graz. Eze vybojoval volný kop, ze kterého se dá skórovat.

74
    Pomůže toto střídání? Dokáže Graz v následujících minutách udeřit? Nechme se překvapit, jak se dnešní zápas ještě vyvine.

73
    Střídání pro SK Sturm Graz: Maresice nahrazuje Eze.

72
    Nebezpečně se snášel centr Grazu do branky, Stankovic dokázal míč vytěsnit.

71
    Domácí jsou uzavření v obranném bloku, proti Salzburgu vyrážejí jen občas.

70
    Mwepu v souboji udeřil protihráče, jasný faul.

69
    Výsledkem byla jen velice nepovedená rána Samassékoa.

68
    Na krátko rozehraný roh nepřinesl ovoce. Junuzović jej zahraje znovu.

67
    Jako právě teď. Dakův pokus skončil pro tentokrát na rohu, po teči jednoho z obránců.

66
    Salzburg svou kombinací uspává domácí hráče, v nestřeženém okamžiku ale umí zahrozit.

65
    UPC-Arena stále hlasitě podporuje své hráče, cítí, že je stále šance na srovnání stavu.

64
    Salzburg se po druhé brance uklidnil a v klidu kombinuje od zadních řad.

63
    Střídání pro SK Sturm Graz: Nevýrazného Lacknera nahrazuje Pink.

62
    Při rohu znovu zaúřadoval Stankovic.

62
    Daleký centr Grazu skončil na hlavě Samasséka, od které se odrazil na roh.

61
    To nevypadá dobře. Ramalho se jen těžce zvedá po tvrdém zákroku od jedonoho z protihráčů.

60
    Navíc měl problémy i při následném rohu, kdy mu na malý okamžik vypadl míč.
    59. Stankovic si výborně poradil se střelou Kitejšviliho

59
    Skvělý zákrok předvedl Stankovic! Ránu Kitejšviliho se štěstím vytěsnil!

57
    Oba týmy se přetahují o míč, žádná strana jej nedrží dlouho.

56
    Domácí zatím nenacházejí recept na obranu Salzburgu, postupná kombinace na ni neplatí.

55
    Pro změnu na chvíli kombinují i domácí.

54
    Tlak Salzburgu neutuchá, domácím jako by ztěžkly nohy.
    53. Stefan LAINER - 1:2

53
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Tak to byla paráda! STEFAN LAINER posílá svou nechytatelnou hlavičkou Salzburg do vedení. 1:2!
    53. Daka protáhl Siebenhandla

53
    Nebezpečnou střelu Daky vyrazil Siebenhandl na roh!

52
    Následná rozehrávka znovu jen pro Stankovice.

51
    Faul Salzburgu, provinil se Ramalho.

50
    Nicméně to bylo pěkné zakončení patičkou.

50
    Lackner dokázal vystřelit na Stankovice, ale jeho pokus neměl potřebnou razanci.

49
    Dlouhý nákop Siebenhandla skončil skoro až u druhého vápna.

48
    V Grazu je dnes dobrá návštěva, i když vyprodáno není, tak Salzburg je velkým lákadlem napříč Rakouskem.

47
    Kombinační fáze Salzburgu je opravdu vytříbená, Marco Rose vytvořil z tohoto týmu klenot.

46
    Začala nám druhá polovina zápasu, a hned útokem Salzburgu. Ten dnes rozhodně nemíní remizovat.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

Máme za sebou zajímavý, napínavý první poločas. Domácí dokázali před přestávkou srovnat proti nejtěžšímu možnému soupeři. Salzburg sice dominuje, v šancích jej ale trápí koncovka a také přesnost některých přihrávek. Postarají se domácí o překvapení, tedy přidají další branku? Nebo naopak Salzburg potvrdí svojí neporazitelnost? Sledujte se mnou i druhou půli.

45

45
    Salzburg se však nenechá jen tak zlomit. To však uvidíme až po přestávce.

44
    Graz tento gól nakopl, a je hned aktivnějším.
    43. Peter ZULJ - 1:1

43
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Ano, tak ji domácí využili, a to na sto procent! PETER ZULJ překonal Stankovice, když perfektně zahrál přímý kop, kterému do branky pomohlo břevno. 1:1!
    42. Žlutá karta

42
    Žlutá karta pro Salzburg, vysloužil si ji Daka.

42
    Graz vybojoval přímý kop hned za hranicí velkého vápna. Dokáže této příležitosti využít?

41
    Ten naštěstí pro domácí znovu končí u Sibenhandla.

40
    To by ale Avlonitis nesměl faulovat Prevljaka. Zcela zbytečný zákrok, navíc zahrozí Salzburg z blízkého volného kopu.

39
    Domácí si znovu počkali na nepřesnou rozehrávku, z které mohou jít do protiútoku.

38
    Salzburg kromě útočné síly umí také velice dobře bránit. Toto umění právě ukazuje v posledních minutách.

37
    Postupná kombinace Salzburgu skončila na kopačkách domácích, ti se snaží o protiakci.

36
    Další faul na Samasséka. Těžce předchozí střet rozdýchává.

35
    UPC-Areně teď zamrazilo, Prevljak technickou střelu jen o kus minul branku.

35
    I akce Grazu končí v rukavicích Stankovice.

34
    Nakonec akce končí odkopem od branky Siebenhandla.

33
    Navíc bude hrozit Salzburg z tohoto přímého kopu.

32
    Zulj právě sestřelil Samasséka. Jasný faul od tohoto rakouského útočníka.

31
    Míč znovu v zámezí, špatně rozehrál Samassékou. Aut pro domácí.

30
    Zajímavou standardku ale ukončuje ofsajd jednoho z nabíhajících hráčů.

29
    Hosté hned vyrazili do protiútoku.
    28. Fredrik GULBRANDSEN - 0:1

28
    Góól! Z čista jasna vypálil FREDRIK GULBRANDSEN, na jeho střelu neměl Siebenhandl nárok.

26
    Zatím sledujeme boj o střed hřiště, jedinou výraznou šancí byla tutovka Gulbrandsena z páté minuty.

25
    Trenér Salzburgu, Marco Rose, dnes šetří některé opory (Dabbur,Todorović, Wolf). Dává tak příležitost nepříliš častým hráčům, jako jsou například Daka s Prevljakem.

24
    Podařený útok Grazu. Dlouhý míč zpracoval Huspek, ale vzápětí o něj přišel v souboji s Ulmerem.

23
    Zaváhání v domácí obraně. Střílející Mwepu branku přestřelil, výkop od branky.

22
    Další rozehrávka Grazu končí v autu, přesnost dnes však chybí na obou stranách.

21
    Salzburgští v klidu kombinují, nic nebezpečného pro domácí zatím.

20
    Nejlepší střelec rakouské ligy Munas Dabbur je dnes pouze na lavičce. S největší pravděpodobností zasáhne do druhé půle, jako žolík.

19
    I Salzburg dobře napadá rozehrávku domácích, přetahovaná o balon tak pokračuje.

18
    Na zemi chvíli ležel van der Werff po jednom ze soubojů, rychle se však zvedl, a hraje se dál.

17
    Graz zkouší napadat rozehrávku hostů, díky tomu se jim daří občas získat balon.

16
    Gulbrandsen v další příležitosti trefil pouze boční síť.

14
    Slibně vypadající akci Salzburgu znovu chytil do náruče Siebenhandl.

13
    Salzburg ovládá dosavadní průběh zápasu, domácí k míči příliš nepouští.

12
    První faul v dnešním zápasu, od hostů. Volný kop pro domácí.

11
    Dnes aktivní Gulbrandsen pronikl až do pokutového území, tam si jej pohlídala domácí obrana.

10
    Až od Stankovice rozehrají hosté svůj další útok.

9
    Salzburg po úvodním náporu trochu zvolnil, pořád ale jeho hráči mají velikou kvalitu.

8
    Domácí stále drží balon, ale zase míč končí pouze u Stankovice.

7
    Graz na chvíli přikoval hosty na jejich polovinu.

6
    Pro změnu domácí vyrazili do útoku, výsledkem je ale jen odkop od branky.
    5. Gulbrandsen zahodil stoprocentní šanci

5
    Salzburg si vytvořil zajímavou příležitost, konkrétně Gulbdrandsen "zazdil" takřka stoprocentní možnost!

4
    Hra byla na chvilku pozastavena, rozhodčí si upravoval svůj dres.

3
    Stankovic podklouzl při odkopu, ani to ale nepřivedlo žádné problémy pro Salzburg.

3
    Centr v pohodě lapil Siebenhandl.

2
    Další roh vybojovali hosté.

2
    Rohový kop nevyšel podle představ, nicméně míč zůstává na kopačkách hostů.

1
    První roh pro Salzburg, z ochozů se line velký pískot.

1
    A je odstartováno. Domácí sáhli po černé kombinaci, hosté po červenobílých dresech.

1

Hráči jsou zahřátí na optimální teplotu. Nyní v kabinách dostávají poslední taktické pokyny, než je na trávník vyvede sudí Weinberger.

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Maresic, Avlonitis, Spendlhofer – Hierländer, Lovric, Lackner, Koch, Zulj – Kitejšvili, Huspek.
    Náhradníci: Schützenauer – F. Ferreira, Obermair, Grozurek, Eze, Pink, Hosiner.

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Lainer, Ramalho, van der Werff, Ulmer – Junuzović, Samassékou, Mwepu – Daka, Prevljak, Gulbrandsen.
    Náhradníci: Walke – Onguéné, Todorović, Schlager, H. Wolf, Dabbur, Minamino.

Rozhodčí: Weinberger – Heidenreich, Nemetz.

Podle bookmakerů jsou favority hosté ze Salzburgu. V uplynulých devíti kolech hned devětkrát zvítězili a nastříleli již 24 gólů. Také mají na soupisce nejlepšího střelce rakouské ligy, Munase Dabbura, jenž v osmi zápasech skóroval sedmkrát. Naposledy hosté sestřelili Wolfsberger AC 4:1, přitom Dabbur zaznamenal dva zásahy. Domácí SK Sturm Graz se aktuálně nachází na šestém místě, se skóre 13:13. V posledním kole pouze rezimovali bez branek s Linzem.

Krasný nedělní podvečer u rakouské Bundesligy. Čeká nás souboj mezi Sturmem Graz a neporaženým, stále vítězícím Salzburgem. Zápas má v UPC-Areně výkop v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.