Uničov – D. Benešov 5:0 (kon.) | Vel. Meziříčí – Vyškov 2:4 (kon.) | Vrchovina – Zlínsko 3:5 (kon.)
SK Uničov
5:0 (2:0)
FC Dolní Benešov
Neděle 07.10.2018, 10:15 • U stadionu 619, 783 91 Uničov. • Moravskoslezská fotbalová liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Dolní Benešov se vrátil do MSFL po 10 letech, když v sezoně 2007/2008 sestoupil do divize. V 9 zápasech získal 11 bodů za 3 výhry a 2 remízy a byl na 10. místě. Naposledy remizoval 2:2 v Hlučíně.

Uničov za 4 výhry a 1 remízu zapsal zatím 13 bodů a po 9 kolech byl 7. Minulé kolo zvítězil ve Valašském Meziříčí jasně 4:0. Doma se mu zatím ale moc nedaří, když ze 4 zápasů zapsal jen jedinou výhru.

Od sestupu Dolního Benešova se oba týmy utkaly dvakrát. V červenci 2014 vyhrál Uničov pohárový zápas venku 2:1 po penaltách. Naposledy se oba týmy utkaly v červenci tohoto roku v rámci přípravy a Uničov vyhrál v Dolním Benešově 3:1.

Nejlepší střelci týmů: Dolní Benešov Filip Labuda 8 branek, Uničov Aleš Krč 5 branek.

SK Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Krayzel, Purzitidis – Jeřábek, Dostál, Svoboda, Vichta – Komenda (K), Krč.
    Náhradníci: Spurný – Antl, Vejvoda, Bača, Můčka.

FC Dolní Benešov: Bolek – Romaněnko, Rubý, Moravec (K), Ronec, Gebauer, Labuda, Haas, Strakoš, Karčmář, Pecuch.
    Náhradníci: Chvěja – Večerek, Skroch, Řezníček.

Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Silný. Delegát: Wolf..

-1
    Hráči už nastupují na trávník. Uničov v červeném, Dolní Benešov v černo-zelené.

1

1
    Výkop měli hosté hrající zleva doprava.

1
    Útočný výpad hostů skončil míčem za brankovou čáru, následuje odkop od brány.

3
    Proti Uničovu dnes stojí v bráně zkušený gólman Petr Bolek, který má za sebou angažmá např. v Ostravě, Plzni nebo slovenské Senici.

6
    Uničov získal výhodu volného přímého kopu kousek od rohu velkého vápna.

6
    Na míč si naskakoval Krayzel, ale nedoskočil a centr tak proletěl až za brankovou čáru.

7
    Domácí brejk skončil nepřesnou přihrávkou do vápna.

9
    Romaněnko u půlící čáry sejmul Krče, míč pro domácí.

11
    Uničov právě vstřelil branku!

S pomocí teče dostal do sítě míč PAVEL JEŘÁBEK a posílá tak Uničov do vedení.
    11. JEŘÁBEK - 1:0

12
    Domácí se ubránili tlaku hostů odkopem Purzitidise.

13

Bolek si naběhl proti Jeřábkovi, který místo střely přihrál míč před bránu JAKUBU VICHTOVI a ten pohodlně doklepával do prázdné brány.
    13. VICHTA - 2:0

15
    To je opravdu velkolepý vstup Uničova do zápasu, když během tří minut vstřelil dvě branky a po 15 minutách vede 2:0.

16
    Teď navíc získal po faulu na Vichtu volný přímý kop.

17
    Jeřábek se s tím nemazal a zkusil to z 35 metrů rovnou na bránu, jeho pokus tečoval hlavou hráč Dolního Benešova těsně nad vlastní bránu.

19
    Nákop Bolka vyústil ve vzdušný souboj na polovině Uničova, který vyhrál domácí hráč.

21
    Přes obranný val domácích se nedokázali hráči Dolního Benešova probít.

22
    Vichta si v souboji o míč až příliš pomáhal rukama, za což mu rozhodčí odpískal faul.

27
    Hosté si kopnou první roh.

28
    Rohový kop odvrátil hlavou domácí hráč a Uničov se hnal do brejku, celou akci pokazil Krč nepřesným zpracování a následným faulem.

29
    Střela Rubého šla jen na střed brány, kde stál připravený Uvízl.

32
    Žlutou kartu dostává Seibert (SK Uničov).

36
    Pecuch získal proti dvojnásobné přesile alespoň rohový kop.

37
    Rozehraný roh šel přímo do rukavic Uvízla.

38
    Rubý zvolil při rozehrávce volného přímého kopu přímou střelu, která se sotva dostala k prvnímu hráči u vápna.

39
    Komenda přihrál za sebe na Krče, domácí útočník zvolil střelu z první, která šla 2 metry nad bránu.

43
    Komenda chtěl hlavičkou vyslat do úniku Jeřábka, míč skončil u hráče Dolního Benešova.

44
    Dvě velké šance Uničova během pár sekund! Nejprve Krč zakončil brejk střelou na Bolka, který pak chybně rozehrál a Krč mohl znovu skórovat, ale jeho střelu vykopl jeden z obránců z brankové čáry.

45
    Domácí přidávají na obrátkách. Vichta nastřelil tyč, Bolek se po míči jen ohlédl.

45
    První poločas skončil 2:0. Uvidíme, zda ve 2. půli sklapne Csaplárova past a hosté otočí zápas.

46

46
    Střídání v týmu FC Dolní Benešov: ze hřiště odchází Ronec, přichází Řezníček.

47
    Komenda dostal pěknou přihrávku na hranici vápna, ale než si stačil zpracovat míč, tak k němu doběhl bránící hráč.

49
    Po faulu na Jeřábka budou mít domácí volný přímý kop.

49
    Rozehrávky se ujal Svoboda, na jehož centr si vyskočil Komenda a poslal míč hlavou nad bránu.

50
    Seibert zavařil vlastnímu gólmanovi, když mu poslal skákavou malou domů s níž si však zkušený Uvízl poradil.

52
    Řezníček se ocitl sám před Uvízlem, než stačil vystřelil tak k němu přiběhl Bala a míč mu ukopl.

58
    Dolní Benešov má v posledních minutách více ze hry, ale nedokázal nějak výrazně ohrozit Uvízla.

60
    Útočný výpad Pecucha ukončil zdvižený praporek pomezního.

60
    Bala ukopl míč Labudovi a pak měl co dělat, aby hrací předmět dostihl ještě před brankovou čárou.

64
    Střela Komendy skončila na prvním bránícím hráči.

67
    Uvízl vyběhl proti unikajícímu Haasovi, který zůstal po souboji ležet na zemi a rozhodčí se teď radí s asistentem.

68
    Nakonec je z toho žlutá karta pro domácího gólmana.

69
    Střídání v týmu FC Dolní Benešov: ze hřiště odchází Pecuch, přichází Skroch.

70
    Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Dostál, přichází Antl.

71
    Nový muž na place Antl vyslal centr do vápna, po němž zakončoval Svoboda nad bránu.

71
    Na pokyn asistenta rozhodčí odpískal faul Haasovi a navíc mají domácí zkrácený roh.

72
    Míč vyboxoval Bolek ke Krčovi, který z první pálil nad bránu.

73
    Střídání v týmu FC Dolní Benešov: ze hřiště odchází Labuda, přichází Večerek.

77
    U nákopu Rubého byl první Uvízl.

79
    Jeřábek dlouho čekal se střelou, nakonec ji vyslal jen do Bolka.

80

JAKUB VICHTA dnes svým druhým gólem nejspíše rozhodl o vítězi zápasu.
    80. VICHTA - 3:0

81
    Dnešní utkání sleduje 162 diváků.

81
    Vichta byl tentokrát v roli nahrávače, když poslal míč do vápna na Jeřábka a ten stejně jako před chvílí pálil jen do Bolka.

83
    Krčovi stačilo jen nastavit nohu, aby tečoval míč do prázdné brány, k čemuž nedošlo.

84

Famózní akce TOMÁŠE KOMENDY. Domácí útočník se dostal do sólo úniku a když byl stíhán dvěma protihráči a vyběhl proti němu Bolek, tak dokázal zakončit a přidat 4. gól domácích.
    84. KOMENDA - 4:0