Boavista – Aves 1:0 (kon.) | Benfica – Porto 1:0 (kon.) | Portimonense – Sporting 4:2 (kon.)
Portimonense SC
4:2 (2:0)
Sporting Lisabon
Neděle 07.10.2018, 21:00 • Estádio Municipal de Portimão (Portimão) • Portugalská Primeira Liga • 7. kolo

Ode mne to je již pro toto utkání již vše, přeju Vám příjemný zbytek nedělního večera a u dalších textových přenosů se budu tešit na počtenou. (23:04:13)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:9. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 22:14.

Domácí se dnešní výhrou vyšplhali o 5 míst nahoru na 13. místo tabulky. Sporting se po prohře nachází na 5. místě s odstupem 4 bodů na vedoucí Benficu.

Máme tu konec dnešního utkání. Domácí si připisují hlavně zásluhou Šoja Nakadžimy všechny tři veledůležité body, kyž vstřelil dvě branky a dvě branky pro své spoluhráče připravil. Ve druhém poločase snížil na 2:1 po kombinaci s Nanim FREDY MONTERO. V 82. minutě to vypadalo, že je rozhodnuto, když se nádherně trefil ŠOJA NAKADŽIMA. V 88. minutě snížil na rozdíl jedné branky po centru Naniho SEBASTIAN COATES. Tečku za dnešním utkáním dal v 93. minutě JOAO CARLOS, který využil přihrávky Nakadžimy.

90+6

90+5
    Ofsajd Naniho, který se tomu hodně divý.

90+4
    Bruno Fernandes málem vstřelil branku, Leonardo vyrazil míč na rohový kop.
    90+3. João CARLOS - 4:2

90+3
    Portimonense právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Šoja Nakadžima je hrdinou tohoto zápasu a byl u všech branek svého týmu. Japonský útočník poslal přihrávkou dopředu JOAA CARLOSE, který uklidil míč přesně vedle nohy Ribeira.

90+3
    Lucas Fernandes zastavil faulem Acuňu.

90+2
    Centr Bruno Fernandese našla opět hlavičku Coatese, ten tentokrát zamířil vedle branky.

90+2
    Sporting stupňuje tlak.

90+1
    Žlutou kartu dostává Marcel (Portimonense SC).

90+1
    Rozhodčí nastaví 5 minut.

90
    Coates se snažil vybojoval rohový kop, rozhodčí ukazuje odkop od branky.

89
    Manafá odzbrojil Ristovskiho.
    88. Sebastián COATES - 3:2

88
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Máme tu zápletku. Centr Naniho si našel na malém vápně SEBASTIAN COATES a koníčkem ještě dává Sportingu naději pro dnešní utkání.

88
    Joao Carlos ve vápně klouzl jinak by střílel v dobré pozici.

87
    Žlutou kartu dostává Vítor Tormena (Portimonense SC).

87
    Diaby nedokázal na Manafárovy vybojovat rohový kop.

86
    Nakadžima si mohl připsat hattrick, jeho rána nakonec zamířila do míst, kde stál Ribeiro.

85
    Centr Tabaty našel hlavu Joao Carlose, který poslal míč mimo tři tyče.

84
    Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Jackson Martínez, přichází João Carlos.

83
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Jovane Cabral, přichází Abdoulay Diaby.
    82. Šoja NAKADŽIMA - 3:1

82
    ŠOJA NAKADŽIMA dává nádhernou branku a vypadá to, že zajištuje touto trefou pro domácí všechny tři body.

82
    Tečovaná rána Tabaty málem skončila za zády Ribeira. Následuje rohový kop.

81
    Martínez byl nyní zbrklý a daroval tím míč na kopačky Sportingu.

81
    Hosté chystají poslední střídání.

80
    Centr Bruno Fernandese na jeho konci bylo zakončení Coatese z leže, Leonardo si jeho pokus pohlídal.

80
    Montero vybojoval rohový kop.

79
    Nani si rozehrávce trefil nohy hlavního rozhodčí a proto se útok valí na druhou stranu.

78
    Na centr si naběhl Martínez, který však hlavou nezamířil přesně.

78
    Rozhový kop nedorozumnění mezi Acuňou a André Pintem.

77
    Acuňa fauloval Lucase Fernandese. Domácí zůstávají u balónu.

76
    Lucas Fernandes si předpokl míč, vhazování pro Sporting.

75
    Na obou stranách jsme byly svědky nepřesné rozehrávky.

74
    Střela Gudelja zamířila hodně nepřesně.

74
    Nakadžima hledal přihrávkou Martíneze, který na míč nemohl došáhnout, vše vyřešil Ribeiro.

73
    A další po zákroku jednoho z obránců.

73
    Rohový kop pro Sporting.

72
    Martínez zahnal dlouhou přihrávkou na pravé straně Tabatu.

71
    Vypadá to, že domácí brankář dopadl lépe než ten hostující v prvním poločase a můžeme tak pokračovat.

69
    Velmi lacino se dostal do velké šance Gudelj, který využil nedorozumnění v domácí defenzívě a Leonardo odvrátil nebezpečí zákrokem obličejem a musí být ošetřován.

68
    Rána Bruno Fernandese zamířila hodně mimo branku.

67
    Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Dener.

66
    Paulinho trefil do obličeje Bruno Fernandese.

66
    Domácí chystají druhé střídání.

65
    Jackson Martínez se snažil o třetí branku svého týmu na poslední chvíli zasáhl Coates.
    63. Fredy MONTERO - 2:1

63
    Hosté dávají kontaktní branku po rychlém brejku Acuňi ten našel Naniho, který ještě vybídl ke skórování FREDYHO MONTERA, ten se již zblízka nemýlil.

62
    Cabral vybídl ke sprintu Ristovského, ten míč nemohl v žádném případě dostihnout.

61
    Žlutou kartu dostává Leonardo (Portimonense SC).

61
    Na zadní tyči nabíhal na centr Bruno Fernandese Carbal, který z první minul branku domácích.

60
    Tabata nedokázal dobře naložit s přihrávkou Jacksona Martíneze.

59
    Ostrý zákrok na Nakadžimu od Ristovského.

58
    Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Pedro Sá, přichází Marcel.

58
    Nani ve vápně uklouzl proto se nemohl dostal k centru Ristovského.

57
    Domácí chystají první změnu v zápase.

56
    Centr Marcose Acuňi již přešel brankovou čáru, hostujícímu hráči se to ovšem nelíbí.

55
    Hosté se snaží o vstřelení kontaktní branky, domácí tým zatím pracuje výborně.

54
    Montero si nezpracoval míč na velkém vápně a proto se dostal lacino k míči Leonardo.

53
    Nakadžima byl poslán nešetrně k zemi po zákroku Naniho.

52
    Na druhé straně výborně zamířil Bruno Fernandes, který o kousek minul tyčku.

52
    Hostům začínají téct nervy a projevu se to hlavně u Acuňi, kterého musí uklidňovat vlastní spoluhráči.

51
    Žlutou kartu dostává Tabata (Portimonense SC).
    Žlutou kartu dostává Marcos Acuňa (Sporting Lisabon).

50
    K menší roztržce došlo u rohového praporku, vše začal hostující Acuňa.

50
    Coates fauloval Jacksona Martíneze na půlce hřiště. Tabata následně hledal ve vápně spoluhráče, hostující obrana měla co dělat.

49
    Naniho centr byl odvrácen do bezpečí.

48
    Nepřesnou kombinaci Sportingu domácí nepotrestali, Tabata se dral ke vápnu tam o míč nakonec přišel ke smůle domácích.

47
    Tabata hledal ve vápně Martíneze našel pouze nohu Coatese. Následně vybojoval faul Nani na Pedro Sá, který si musí dávat pozor, protože již jednu kartu má.

46
    Acuňa sestřelil Tabatu, obešlo se to bez karty.

46
    Výkop měli hosté z Lisabonu.

46
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Nani.

46

Hosté do druhé půle pošlou na hřiště Naniho.

Druhý poločas začne přibližně v 22:08.

Máme za sebou první poločas po kterém vedou domácí zaslouženě 2:0. Nejprve se trefil v 30. minutě po nahrávce Nakadžimy WILSON MANAFÁ. V 38. minutě měl na hlavě vyrovnání Coates, ovšem o kousek minul branku. Ve 44. minutě poslal domácí o dvoubrankového vedení ŠOJA NAKADŽIMA, který zužitkoval přihrávku Manafy. Při druhé brance se ke smůle hostů zranil jejich první brankář Salin, který se při zákroku praštil hlavou o tyčku a musel vystřídat. Uvidíme jestli se hostům podaří ve druhém poločase udělat něco s výsledkem a nebo si domácí připíší veledůležitou výhru a odpoutají se z posledního místa tabulky.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+6

45+4
    Ristovski si pomohl rukama proti Nakadžimovi.

45+3
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Romain Salin, přichází Renan Ribeiro.

45+3
    Romain Salin je již v péči lékařů a bude muset být odnesen na nosítkách. Domácí fandové sportovně tleskají.

45
    Hosté budou muset vystřídat brankáře. Salin nemůže pokračovat.
    44. Šoja NAKADŽIMA - 2:0

44
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení. Role se nyní obrátili Manafá našel ve vápně ŠOJA NAKADŽIMU, který poslal míč za záda Salina, ten se při zákroku prašil hlavou o tyč.

43
    Žlutou kartu dostává Pedro Sá (Portimonense SC).

43
    Hostující kombinace je zatím na náhodu, nákop Ristovského Bruna Fernandese nenašel, odkopávat může Leonardo.

41
    Cabral vybojoval faul na Pedro Sá. Následná rozehrávka našla znovu hlavu Coatese, ale tentokrát jeho pokus zamířil hodně vedle branky.

40
    Domácí si chtějí pohlídat do poločasu vedení. Hosté se nemohou dostat do souvislejší kombinace.

39
    Montero se snažil vybojoval rohový kop, nakonec je z toho pouze odkop od branky.
    38. Coates hlavou těsně minul branku

38
    Mohlo být vyrovnáno. Bruno Fernandes našel ve vápně hlavu Sebastiana Coatese, který o kousek minul domácí branku.

37
    Acuňa nedoběhl přihrávku od Andrého Pinta, vhazování pro domácí.

36
    Hostující obrana nyní neví kde jim hlava stojí, následovala střela Nakadžimy doprostřed branky.

35
    Rychlý brejk domácích zazdil nepřesnou nahrávkou Tabata.

34
    Cabral vybojoval faul a hosté se mohou drát za vyrovnáním.

33
    Tvrdý zákrok Battaglii se obešel bez karty.

31
    Coates to udělal chytře a vybojoval faul na Martínezovi.
    30. Wilson MANAFÁ - 1:0

30
    Výborná kombinace domácích končí brankou. Souhra Nakadžima Manafá vyšla výborně a WILSON MANAFÁ posílá svůj tým do vedení, když si na ve vápně rychle zasekl míč a Coates a hlavně Salin byli bez šance.

29
    Nakadžima opět předržel míč a byl za to potrestán jeho ztrátou.

28
    Domácí jsou zatím více na balónu, žádnou velkou šanci ani střelu na branku jsme ještě neviděli.

27
    Coates na druhé straně zahrál raději na rohový kop. Sním si následně porazil André Pinto.

26
    Nákop Coatese se snažil zpracoval ve vápně Ristovski, u míče byl dříve Leonardo, který rychle rozehrává.

25
    Nepřesná kombinace domácích. Manafá si neporozumněl s Martínezem. Salin může rozehrávat.

24
    Nakadžima předržel míč a nakonec o něj na hranici velkého vápna přišel po zákroku Coatese.

23
    Battaglia zlikvidoval centr na přední tyči a následoval faul Paulinha, který od rozhodčí dostává poslední varování.

22
    Rohový kop domácích.

21
    Rychlý brejk Bruna Fernandese nakonec končí u rohového praporku u domácí branky, rozhodčí viděl jeho faul, čemuž se hostující kapitán divý.

20
    Nakadžima našel centrem na levé straně Manafáta, ten si míč nezpracoval a utekl mu do autu. Následně Battaglia sestřelil Nakadžimu, obešlo se to ještě bez žlutého napomenutí.

19
    Nákop André Silvy mířil na Montera, ten na míč nedosáhl a odkopávat může Leonardo.

18
    Cabral byl faulován Tabatou.

17
    Manafá se dral do slibné šance, míč si posledním dotikem příliš ukodl a ten skončil v zámezí.

16
    Montero vybojoval zajímavou standartní situaci. Z ostrého úhlu to vyzkoušel Bruno Fernandes, ale pouze rozvlnil boční síť.

15
    Rozehrávka domácích byla strašidelná, vše na poslední chvíli hasil Tormena.

15
    Acuňa fauloval Jacksona Martineze.

14
    Montero opět nachytán v ofsajdu. Hostující útočník tomu nemůže uvěřit.

13
    Útočný faul na Fredyho Montera, faulem si pomohl Jackson Martinez.

13
    Rohový kop pro domácí.

12
    Jackson Martinez si to šteloval na velkém vápně ke střele, míč mu v poslední chvilku utekl od kopaček.

11
    Coates hledal nákopem Montera a nebo Cabrala, míč si však našel cestu do k nohám Leonarda.

10
    Hostující kombince na vlastní polovině, domácí je nikterak nenapadají.

9
    Domácí udělali chybu v rozehrávce, ovšem Bruno Fernandes se svými spoluhráči o míč zase rychle přišli.

8
    Bruno Fernandes poslal míč do uličky na Montera, ten však byl nachytán v ofsajdu.

7
    Sražená střela Gudelja na Leonarda vůbec neprošla.

6
    Sporting kombinuje na plovině hřiště a hledá skulinky v domácí obraně.

5
    Lucas Fernandes poslal k zemi Bruno Fernandese a tomu se to vůbec nelíbilo.

4
    Martinez měl šanci na zakončení, ovšem netrefil branku a vyhnal se do rohu k rohovému praporku.

3
    Centr se s kopačky Bruna Fernandese točil do branky, ale Andé Pinto si počínal nedovoleně proto rozehrává z klidu Leonardo.

3
    Ristovski vybojoval rohový kop.

2
    Nyní jsou na míči hosté a také kombinují na středu hřiště.

1
    Domácí drží míč na kopačkách, ale pohybují se sním uprostřed hřiště, takže žádné nebezpečí pro Sporting nehrozí.

1
    Úvodní výkop měli domácí.

1

Domácí dnes nastoupí v oranžových a hosté v tradičních zelenobílých dresech.

Portimonense SC: Leonardo – Vítor Tormena, Possignolo, Rú. Fernandes, Manafá – Fernandes, Pedro Sá, Paulinho – Tabata, Jackson Martínez (C), Nakadžima.
    Náhradníci: Ri. Ferreira – da Silva Pereira da Silva, João Carlos, Ewerton, Dener, Hackman, Marcel.

Sporting Lisabon: Salin – Ristovski, Coates, A. Pinto, Acuňa – Gudelj, Battaglia, B. Fernandes (C), Raphinha – Cabral, Montero.
    Náhradníci: Ribeiro – Marcelo, Jefferson, Nani, Mané, Diaby, Petrović.

Rozhodčí: Miguel H. – Santos R., Trindade B..

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy z loňské sezony

Portimonense – Sporting 1:2
    Sporting – Portimonense 2:0

tým se po 6. kolech nachází na 4. místě z 18. Sporting si zatím připsal bilanci 4-1-1 při skóre 9:4. Nejlepším střelcem týmu je portugalský útočník Nani s 3 brankami. Na venkovních hřištích si Sporting Lisabon připsal z 3 zápasů bilanci 1-1-1 při skóre 4:3. Sporting hraje také základní skupinu Evropské ligy. Ve skupině E se po 2. kolech nachází na 2. místě, když na úvod porazili na domácím trávníku Karabach 2:0. Ve druhém utkání cestovali na hřiště ukrajinské Poltavy, kde nakonec zvítězili 2:1.

Absence: brankář Luis Maximiano, brankář Emiliano Viviano (zranění krku), obránce Jeremy Mathieu (poranění lýtka), záložník Rodrigo Battaglia, záložník Wendel (poranění stehna), útočník Bas Dost (poranění stehna).

Portimonense

tým se po 6. kolech nachází na 17. místě z 18. Portimonense si zatím připsalo bilanci 1-1-4 při skóre 6:13. Nejlepším střelcem týmu je japonský útočník Shoya Nakajima s 2 brankami. Na domácím hřišti si Portimonense SC připsalo z 3 zápasů bilanci 1-1-1 při skóre 5:6.

Absence: nikdo

Příjemný nedělní večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze 7. kola Portugalské Primeira Ligy mezi týmy Portimonense SC vs. Sporting Lisabon. Výkop je stanoven na 21:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jan Přikryl

Branky: 30. Manafá, 44. Nakadžima, 82. Nakadžima, 90+3. João Carlos – 63. Montero, 88. Coates

Karty:   43. Pedro Sá (POO), 51. Tabata (POO), 61. Leonardo (POO), 87. Vítor Tormena (POO), 90+1. Marcel (POO) – 51. Acuňa (SPL)

Portimonense SC: Leonardo – Vítor Tormena, Possignolo, Rú. Fernandes, Manafá – Fernandes, Pedro Sá (58. Marcel), Paulinho (67. Dener) – Tabata, Jackson Martínez (C) (84. João Carlos), Nakadžima.

Sporting Lisabon: Salin (45+3. Ribeiro) – Ristovski, Coates, A. Pinto, Acuňa – Gudelj, Battaglia, B. Fernandes (C), Raphinha (46. Nani) – Cabral (83. Diaby), Montero.

Rozhodčí: Miguel H. – Santos R., Trindade B.