Carolina – Vancouver 5:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:8 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 2:1 (kon.) | Nashville – Calgary 0:3 (kon.) | Dallas – Toronto 4:7 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Colorado Avalanche
Středa 10.10.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:44:32)

Bodyčeky: 10:7

Je konec. Columbus po skvělé první a třetí třetině vítězí nad Coloradem 5:2.
    Už v 6. minutě měl Anderson šanci, ale jeho pokus skončil na pravé tyči. O minutu později se už Columbus radoval, když dostal Nick Foligno přihrávku zpoza brány před ní a následně z jedné vypálil prudkou střelu do svatyně soupeře. V 11. minutě to byl Werenski, který trefil tyč hostující svatyně. Ještě v té minutě se ale Blue Jackets radovali, když se Pierre-Luc Dubois dostal do zakončení před bránou a překonal ležícího Grubauera. A nakonec těsně před koncem první části si málem dal vlastní gól Matt Calvert, který hrál osm let za domácí tým, ale tentokrát trefil tyč své brány a neudělal tak radost domácím fanouškům, kteří kdysi oslavovali jeho góly a při této příležitosti by to nebylo jinak.
    Ve 24. minutě se fantasticky hrající Nathan MacKinnon dostal do úhlu, kdy domácí brankář nic neviděl a následně vypálil přesně do pravé šibenice. O čtyři minuty později mohl jít Columbus zpátky do dvoubrankového vedení, ale už po čtvrté skončila střela domácího hráče na tyči. Poté se domácí kapitán nechal vyloučit a přesně v polovině hry přišlo potrestání, když vypálil Girard na bránu, kde ještě lehce tečoval kotouč bruslí Carl Söderberg a puk skončil mezi betony Bobrovského až v bráně. V posledním minutě třetiny mohl otočit utkání opět Nathan MacKinnon, ale po skvělém sólu trefil jen tyč.
    V poslední periodě poslal domácí do vedení ve 46. minutě Panarin, který dostal skvělou přihrávku od Nutivaary a následně vystřelil proti pohybu brankáře Grubauera. V 52. minutě to byl stejně jako u první branky Wennberg, který poslal přihrávku před bránu na svého kapitána Nicka Foligna a ten vypálil přesně do levé šibenice. A přesně dvě minuty před koncem vypálil přes celé kluziště do prázdné brány Josh Anderson, který zpečetil výhru domácích na 5:2.

59:47
    Fanoušci Columbusu už tleskají za výkon svých miláčků.

59:19
    Nyní už se dohrává bezpečně na polovině domácích.

58:40
    Do této přesilové hry poslal domácí trenér hráče, kteří jí obvykle nehrají a na buly se tak postavil například český hráč Lukáš Sedlák.

58:31
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sheldon Dries – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    58:00 Josh ANDERSON - 5:2

58:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tady je rozhodnuto, jelikož JOSH ANDERSON se dostal k odraženému puku a následně ho poslal přes celé kluziště přesně do středu prázdné brány! Bez asistence.

57:45
    Hosté hrají bez brankáře!

57:45
    Ian Cole se otočil kolem soupeře a následně dostal svůj tým do pásma.

57:26

56:50
    Následně se dopředu dostalo v oslabení Colorado, ale zakončení nepřišlo.

56:37
    Philipp Grubauer nyní drží svůj tým, když si poradil s další střelou Atkinsona z pravé strany.

56:25
    Zach Werenski dostal puk na levou stranu, ale jeho pokus letěl přímo do Philippa Grubauera.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. N. Foligno (Wennberg, Duclair), 11. Dubois (Atkinson, N. Foligno), 46. Panarin (Nutivaara, R. Murray), 52. N. Foligno (Wennberg), 58. J. Anderson – 24. MacKinnon (Rantanen, E. Johnson), 30. Söderberg (Girard, Compher)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – D. Savard, Werenski, Nutivaara, R. Murray, Clendening, Kukan – Atkinson, Dubois, Panarin – Duclair, Wennberg, N. Foligno (C) – J. Anderson, Riley Nash, Jenner (A) – Bjorkstrand, Sedlák, Milano.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie, Cole, Barberio, Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Jost, Kerfoot – G. Bourque, Söderberg, Nieto – Calvert, Compher, Dries.

Rozhodčí: Jean Hebert, Dan O'Rourke – Pierre Racicot, Brian Mach