Carolina – Vancouver 5:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:8 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 2:1 (kon.) | Nashville – Calgary 0:3 (kon.) | Dallas – Toronto 4:7 (kon.)
Nashville Predators
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Calgary Flames
Středa 10.10.2018, 02:15 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (04:54:34)

3. Sean Monahan (CGY) 2+0

Nashville sice přestřílel své soupeře jednoznačně 42-27, ale na góly prohrál 0:3. Narazil totiž na fenomenální výkon Mika Smithe, který zastavil přinejmenším deset vyložených šancí soupeře a podržel svůj tým zejména ve dvojnásobném oslabení v průběhu druhé třetiny. Hosté vyhráli po brankách Lindholma a Monahana, jenž se trefil dvakrát. Hned tři asistence zaznamenal Johnny Gaudreau.

59:45
    Ještě jeden útok domácích, ale zastaven ofsajdem.

59:01
    Probíhá poslední minuta utkání. V Bridgestone Areně je hrobové ticho. Takovou premiéru na domácím ledě si Predators nepředstavovali.

58:48
    Smith nadvakrát zlikvidoval zakončení z pravé strany brankoviště.

58:15
    Nevypadá to, že by Predators zkoušeli hru bez brankáře. Spíše zápas dohrávají a snaží se alespoň o čestný úspěch.

57:51
    Forsberg si najel do levého kruhu a dostal pěknou křižnou přihrávku. Jeho rána ale skončila mimo.

57:09
    Gaudreau vyrazil do přečíslení s Monahanem, ale druhý jmenovaný nastřelil jen Rinneho beton!

56:57
    Calgary dostalo puk ze svého pásma a spěchá prostřídat.

56:26
    Smith má puk ukrytý v lapačce a přerušuje hru. Už jen jeden zákrok ho dělí od pokoření hranice 40 zásahů.

55:50
    Hosté si posílali puk podél mantinelu v útočném pásmu a následně napadli rozehrávku soupeřku. Další ušetřený čas.

55:18
    Jarnkrokova střela byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

55:09
    Útok Nashvillu je odražen.

54:40
    Hosté pronikli do útočného pásma a v pravém rohu šetří čas.

53:47
    Calgary hraje v plném počtu.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 17. E. Lindholm (J. Gaudreau), 26. Monahan (Tkachuk, J. Gaudreau), 41. Monahan (J. Gaudreau, Brodie)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Bitetto – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg (A) – C. Smith, Turris, Fiala – Hartman, Bonino, Järnkrok – F. Gaudreau, Sissons, Rinaldo.
    Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Mi. Stone, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Czarnik, Backlund (A), Tkachuk – Neal, Dubé, S. Bennett – D. Ryan, Frolík, Peluso.

Rozhodčí: O'Halloran, South – MacPherson, Pancich

Diváci: 17209