Tychy – Bolzano 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Zug 2:3 (kon.) | Eisbären – Něman Grodno 4:1 (kon.)
Bern – Salzburg 2:1 (2:1 po s.n.) | Rouen – Norimberk 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (2:0, 0:0, 0:3)
EV Zug
Středa 10.10.2018, 18:00 • DRFG arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný podvečer z města pod Špilberkem. Brněnskou Kometu čeká poslední domácí zápas v základní skupině letošního ročníku CHL. Na jih Moravy zavítal švýcarský celek EV Zug, vedoucí tým skupiny D a také osmifinálový soupeř Komety v Lize mistrů z minulé sezony. Společně se na souboj těchto celků podíváme v textovém přenosu.

Brněnští hokejisté začali svou letošní pouť v Lize mistrů překvapivou porážkou na ledě běloruského Němanu Grodno 4:2. Další venkovní ztrátu bodů už ale nepřipustili a na ledě berlínských Eisbären zvítězili díky povedené druhé třetině 2:3. O několik dní později čekaly na Kometu dva domácí zápasy. V prvním z nich modrobílí oplatili Grodnu porážku a porazili jej vysoko 6:2. V dalším utkání opět přehráli "Lední medvědy" z Berlína a připsali si třetí výhru za tři body v řadě. V tabulce skupiny D se nachází o pouhý bod za svým dnešním švýcarským soupeřem.

EV Zug

Hokejisté z menšího švýcarského města zažili povedený vstup do ročníku Ligy mistrů. První utkání odehráli v Berlíně, kde si s domácím celkem si poradil poměrem 3:5. Ani v dalším venkovním zápase Zug nezaváhal a na horké půdě Němanu zvítězil 2:4. Taktéž bezchybně zvládl i domácí odvetu proti Berlínu, který ze Švýcarska vyprovodil šestigólovou nadílkou. První zaváhání přišlo až proti Grodnu, které Švýcary překvapilo a odvezlo si dva body po výhře v prodloužení. Před dvojzápasem s Kometou drží s deseti získanými body první místo ve skupině D.

Lino Martschini – (3+3)
    Santeri Alatalo – (0+5)
    Viktor Stålberg – (2+2)

Tobias Stephan – 3 zápasy, úspěš. zákroků 92,21 %
    Sandro Aeschlimann – 1 zápas, úspěš. zákroků 85,71 %

HC Kometa Brno: Vejmelka (Dostál) – Mikuš, Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Hruška, Kašpar – Horký, Zohorna, Karabáček – Dočekal, Köhler, Mallet.

EV Zug: Aeschlimann (Stephan) – Alatalo, Schlumpf, Morant, Diaz, Zryd, Zgraggen, Thiry, Stadler – Lammer, Albrecht, Klingberg – Suri, McIntyre, Martschini – Schnyder, Senteler, Leuenberger – Habertisch, Zehnder, Wideström.

Rozhodčí: Šír (CZE), Wannersted (NOR) – Ondráček, Hanzlík (CZE).

Máme za sebou státní hymny. Utkání za chvíli začíná.

00:01

00:34
    Jako první se do útoku vydali hokejisté EVZ, Brňané po chvílí vyhodili do středního pásma a odešli střídat.

01:03
    Raphael Diaz vypálil z pravé strany nad bránu Karla Vejmelky.

02:37
    Thomas Thiry přejel modrou čáru a rychle zakončil. Jeho pokus Vejmelka jednoduše lapil do své náruče.

03:13
    Postavení mimo hru domácího týmu.

03:42
    Kotouč se v útočném pásmu Komety odrazil Petru Holíkovi, ten přistrčil na Malce, který to ale nečekal, takže nedošla ani k ohrožení branky EVZ.

04:17
    Karel Plášek prověřil Aeschlimanna od pravého mantinelu. Hostující brankář radši přerušuje hru.

04:48
    Senteler vypálil z pravého kruhu jen do vyrážečky domácího golmana.

05:25
    Radim Zohorna nabral rychlost a hnal se na Aeschlimanna z levé strany. Jeho přihrávku na spoluhráče zablokoval vracející se obránce.

06:11
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí tým se ujímá vedení. Martin Dočekal vybojoval kotouč u levého mantinelu, poslal jej na ONDŘEJE NĚMCE, který střelou po zemi překonal Aeschlimanna. Hostující brankář se nestačil vrátit do brány. Asistence: Martin Dočekal.
    Ondřej NĚMEC - 1:0

07:44
    Domácí se opět na chvíli usadili v útočném pásmu, tentokrát bez úspěchu.

08:02
    O chvíli později se však domácí radují podruhé. Mladík DALIMIL MIKYSKA se rozjel ve středním pásmu, předjel obránce a z levé strany pokořil gólmana přízemní střelou pod beton. Asistence: Václav Karabáček.
    Dalimil MIKYSKA - 2:0

09:04
    Thomas Thiry střelou zápěstím nastřelil od modré jen blokujícího Martina Zaťoviče.

10:00
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Plášek.

11:14
    Švýcaři dlouhou dobu motali domácí v útočném pásmu. Nakonec se ale vyhnali sami nepřesnou přihrávkou.

11:45
    Po dalším zákroku Karla Vejmelky vyhazují domácí až za Aeschlimanna.

12:00

12:29
    Muellerův projektil z pravého kruhu proletěl těsně mimo hostující brány.

13:19
    Vejmelka vytřepal kotouč z rukavice a rychle kotouč poslal do středního pásma.

13:42
    Hruška přebruslil obránce a poté se snažil kotouč poslat nad beton ležícího Aeschlimanna, ten se tentokrát překonat nenechal.

15:04
    Martschini rychle nahodil kotouč od pravého mantinelu, ten se odrazil od Vejmelkova betonu pryč z nebezpečné zóny.

16:35
    Lammer se snažil najít od levého mantinelu Carla Klingberga dojíždějícího před bránu. Jeho přihrávku skvěle zablokoval holí domácí obránce.

17:43
    Domácí hokejisté se chvíli drželi v útočném pásma, k nebezpečnému ohrožení Zugu však nedošlo.

18:15
    Reto Suri se efektně stahovačkou zbavil obránce a následně z levého kruhu nastřelil tyč Vejmelkovy brány.

18:33
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Mikuš – 2 min., podrážení).

18:57
    Peter Mueller získal kotouč a vyhodil jej až k Aeschilmannovi.

19:43
    Vejmelka si poradil se střelou od modré a následně i s dorážkou soupeře.

20:00

První třetina utkání brněnské Komety a švýcarského EV Zug je za námi. Domácí celek do zápasu vstoupil skvěle. Nejprve v 7. minutě překonal obránce Ondřej Němec přízemní střelou Aeschlimanna, jenž při návratu do branky upadl. O dvě minuty později se Dalimil Mikyska prosadil střelou pod beton po hezké individuální akci. V dalším průběhu třetiny jsme i přes nastřelenou tyč domácí brány branku neviděli. Uvidíme, co přinese další průběh zápasu.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:09
    Peter Mueller získal rychle po buly kotouč a hnal se sám na Aeschlimanna. V tomto případě však americký ostrostřelec neuspěl, protože nadstřelil hostující bránu.

20:25
    Další velká šance Brna v oslabení! Puk se po pokusu Muellera odrazil na hůl Zaťoviče, který ale backhandem ze skvělé pozice minul.

20:33

21:25
    S dalšími střelami domácí hokejistů si Aeschlimann poradil.

22:03
    Na druhé straně minul z prostoru před bránou horní růžek Carl Klingberg!

23:07
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

23:10
    Střela Martina Zaťoviče okamžitě po buly skončila v moci Aeschlimanna.

23:22
    Tentokrát se při rozehrávce další útočné akce nedohodli brněnští hokejisté. Icing.

24:19
    Karel Plášek po přihrávce Hrušky z úhlu nastřelil levou tyč brány Aeschlimanna.

24:31
    Kometa sice dosáhla vstřelené branky, ale již před tím rozhodčí přerušil hru kvůli hře vysokou holí Alexandra Malleta. Kanadský útočník inkasuje dvě trestné minuty.

25:26
    Brňané se dvakrát po sobě osvobodili vyhozením k Aeschlimannovi.

26:11
    Tato přesilovka Zugu zatím nevychází. Kometa opět vyhazuje.

26:31

27:07
    Karel Plášek byl držen ve vlastním obranném pásmu Fabianem Haberstichem, jenž si jde odpykat trest na lavici hanby.

28:13
    Hosté po nepřesné přihrávce Zaťoviče vyhazují k Vejmelkovi.

28:31
    Mikuš měl po své chybě co dělat, aby zatavil soupeřova útočníka.

29:07

29:17
    Haberstich se chvíli po výjezdu z trestné lavice ocitl v ofsajdu.

29:36
    Karel Vejmelka přerušuje hru přesným zásahem.

29:59
    Martin Zaťovič nadvakrát alespoň posunul kotouč do středního pásma. Mueller jej zde však nevybojoval.

30:47
    Karel Plášek se hezky zbavil obránce u levého mantinelu, následně poslal kotouč k Janu Hruškovi, jenž jej usměrnil na gólmana. Ten se zásahem však neměl problém.

31:48
    Karel Plášek podruhé v utkání trefuje tyč! Tentokrát po střele z nápřahu po přejezdu modré čáry.

33:01
    Puk po střele Martina Dočekala z první skončil na betonech Aeschlimanna.

33:25
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Karabáček – 2 min., podrážení).

33:44
    Raphael Diaz vystřelil od levého mantinelu. Vejmelka jeho pokus vyrazil ramenem.

34:38
    Reto Suri našel volného Dominika Schlumpfa na druhé tyči, jenž kotouč usměrnil na Vejmelku. Ten se rychle přesunul a skvěle zasáhl.

35:24
    Karel Vejmelka v souboji se Schlumpfem opět úspěšnější a sekundu před návratem Karabáčka přerušuje hru.

35:25

36:10
    Štencelovo prostrčení na Dočekala bylo zastaveno hostující obranou.

36:57
    Holík s Muellerem nedokázali udržet kotouč v útočné třetině Komety.

37:39
    Hruškovo zakončení z vrcholu pravého kruhu si Aeschlimann pohlídal a kotouč vyrazil.

38:47
    Zryd měl v obranném pásmu menší problémy s dotírajícím Horkým. Nakonec vše zvládl a mohl založit útočnou akci.

39:38
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Karabáček – 2+2 min, vražení na hrazení).

39:43
    Muller chvíli po vhazování vyhazuje kotouč z obranného pásma Komety.

40:00

Druhé dějství dnešního zápasu je minulostí. Žádnou branku jsem neviděli a Brňané tak stále drží dvoubrankové vedení 2:0. O šance však určitě nebyla nouze. Zejména na začátku třetiny se Kometa v oslabení ocitla ve dvou dobrých příležitostech. V dalším průběhu periody Karel Plášek hned dvakrát nastřelil brankovou konstrukci. EV Zug, jenž bude začínat poslední třetinu v dlouhé početní výhodě po vyloučení Karabáčka, zatím Karla Vejmelku překonat nedokázal.

Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:45
    Martin Zaťovič se mohl vydat do protiútoků. Místo toho však zvolil bezpečnější metodu, rozehrál na obránce a ušetřil tak čas.

41:34
    Dominik Lammer vystřelil z uhlu jen do Vejmelkova betonu.

42:23
    Další zákrok Vejmelky betonem, tentokrát zastavil nahození od modré čáry. O chvíli později Kometa vyhazuje a odjíždí střídat.

43:02
    Radim Zohorna odpálil kotouč až k Aeschlimannovi.

43:28
    Alatalo neudržel kotouč na modré čáře a hosté tak dlouhou přesilovku nevyužijí.

43:38

44:09
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

44:15
    Zehnderova střela byla ztečována, ale Vejmelka si pro kotouč, jenž směřoval vysoko nad, i přesto sáhl a lapil jej.

45:15
    Plášek hledal na Alexandra Malleta, jenže přihrávka byla pomalejší a Mallet tak kotouč nedokázal zpracovat.

46:16
    Vejmelkova brána byla vysazena ze své původní pozice. Následuje komerční přestávka

46:42
    Bedřich Köhler přejel po přihrávce Dočekala modrou čáru a rychle vyslal na Aeschlimanna střelu. Ten byl pozorný a kotouč udržel ve své náruči.

47:38
    Ofsajdu se dopustili hráči EVZ.

48:13
    Carl Klingberg našel před bránou Albrechta, jenž ale střelou z první neuspěl.

48:50
    Zug právě vstřelil branku!
    Brňanům se nevydařila rozehrávka za bránou. Yannick Zehnder poslal kotouč mezi kruhy na LINA MARTSCHINIHO, jenž potvrdil status "Top Scorera" a skvělou střelou do šibenice nedal Vejmelkovi šanci na zákrok. Asistence: Yannick Zehnder.
    Lino MARTSCHINI - 2:1

50:23
    Hosty vstřelená branka pochopitelně povzbudila a dalšími útočnými výpady se snaží vyrovnat skóre. Čeká nás zajímavých posledních deset minut třetí třetiny.

51:13
    Postavení mimo hru hokejistů Komety.

51:29
    Dnešní utkání sleduje 3022 diváků.

51:44
    Petr Holík ze slibné pozice na pravém kruhu vyslal projektil, jenž se otřel o tyč brány Aeschlimanna!

52:14
    Klingbergovu střelu z pravého kruhu zblokoval Juraj Mikuš.

53:27
    Reto Suri se dvakrát pokusil ohrozit Vejmelku od modré čáry. První střela byla zblokována a další byla velmi slabá.

54:01
    Martin Zaťovič se vydal do protiútoku, pěkně si obhodil obránce, ale Aeschlimana už svou střelou překonat nedokázal!

54:50
    Albrecht posunul Vejmelkovu bránu, ale i přesto se vhazuje v obranném pásmu Komety.

56:02
    Petr Holík zahrál v obranném pásmu vysokou holí a hra je tak přerušena. Bude se vhazovat po pravici Vejmelky.

56:08
    Hosté necelé čtyři minuty před koncem třetí periody vyrovnávají. Střela Zryda byla sice zblokována, ale dorážka YANNICKA-LENNARTA ALBRECHTA už skončila za zády brněnského brankáře. Asistence: Miro Zryd.
    Yannick-Lennart ALBRECHT - 2:2

57:21
    Brněnským fanouškům se nelíbí poslední dvě posouzení rozhodčích a dávají to hlasitě najevo. Dožadují se přesilové hry.

58:28
    Hostující celek dokonává obrat! RETO SURI napřáhl na přihrávku Lina Marstchiniho a svou ranou dokázal prostřelit Karla Vejmelku. Asistence: Lino Martschini.
    Reto SURI - 2:3

59:25
    Kometa v šesti!

Brněnskou DRFG Arénu po selhání Komety v závěrečné části opouštějí zklamaní fanoušci. Hokejistům EV Zug se ve třetí periodě podařil dokonalý obrat, když po gólech Martschiniho, Albrechta a Suriho otočili skóre ze stavu 2:0 na 2:3. Brněnská Kometa tak stále nemá jistou vyřazovací část a musí čekat, jak dopadne zápas Grodna s Berlínem.

Ode mne to bude z jihomoravské metropole již vše. Přeji pěkný zbytek večera a u dalšího sportovního přenosu opět na shlednou. (20:17:09)

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 7. Němec (Dočekal), 9. Mikyska (Karabáček) – 49. Martschini (Zehnder), 57. Albrecht (Zryd), 59. Suri (Martschini)

EV Zug: Aeschlimann (Stephan) – Alatalo, Schlumpf, Morant, Diaz, Zryd, Zgraggen, Thiry, Stadler – Lammer, Albrecht, Klingberg – Suri, McIntyre, Martschini – Schnyder, Senteler, Leuenberger – Haberstich, Zehnder, Wideström.

Rozhodčí: Šír (CZE), Wannersted (NOR) – Ondráček, Hanzlík (CZE)