Tychy – Bolzano 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Zug 2:3 (kon.) | Eisbären – Něman Grodno 4:1 (kon.)
Bern – Salzburg 2:1 (2:1 po s.n.) | Rouen – Norimberk 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (2:0, 0:0, 0:3)
EV Zug
Středa 10.10.2018, 18:00 • DRFG arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Ode mne to bude z jihomoravské metropole již vše. Přeji pěkný zbytek večera a u dalšího sportovního přenosu opět na shlednou. (20:17:09)

Brněnskou DRFG Arénu po selhání Komety v závěrečné části opouštějí zklamaní fanoušci. Hokejistům EV Zug se ve třetí periodě podařil dokonalý obrat, když po gólech Martschiniho, Albrechta a Suriho otočili skóre ze stavu 2:0 na 2:3. Brněnská Kometa tak stále nemá jistou vyřazovací část a musí čekat, jak dopadne zápas Grodna s Berlínem.

59:25
    Kometa v šesti!
    Reto SURI - 2:3

58:28
    Zug právě vstřelil branku!
    Hostující celek dokonává obrat! RETO SURI napřáhl na přihrávku Lina Marstchiniho a svou ranou dokázal prostřelit Karla Vejmelku. Asistence: Lino Martschini.

57:21
    Brněnským fanouškům se nelíbí poslední dvě posouzení rozhodčích a dávají to hlasitě najevo. Dožadují se přesilové hry.
    Yannick-Lennart ALBRECHT - 2:2

56:08
    Hosté necelé čtyři minuty před koncem třetí periody vyrovnávají. Střela Zryda byla sice zblokována, ale dorážka YANNICKA-LENNARTA ALBRECHTA už skončila za zády brněnského brankáře. Asistence: Miro Zryd.

56:02
    Petr Holík zahrál v obranném pásmu vysokou holí a hra je tak přerušena. Bude se vhazovat po pravici Vejmelky.

54:50
    Albrecht posunul Vejmelkovu bránu, ale i přesto se vhazuje v obranném pásmu Komety.

54:01
    Martin Zaťovič se vydal do protiútoku, pěkně si obhodil obránce, ale Aeschlimana už svou střelou překonat nedokázal!

53:27
    Reto Suri se dvakrát pokusil ohrozit Vejmelku od modré čáry. První střela byla zblokována a další byla velmi slabá.

52:14
    Klingbergovu střelu z pravého kruhu zblokoval Juraj Mikuš.

51:44
    Petr Holík ze slibné pozice na pravém kruhu vyslal projektil, jenž se otřel o tyč brány Aeschlimanna!

51:29
    Dnešní utkání sleduje 3022 diváků.

51:13
    Postavení mimo hru hokejistů Komety.

50:23
    Hosty vstřelená branka pochopitelně povzbudila a dalšími útočnými výpady se snaží vyrovnat skóre. Čeká nás zajímavých posledních deset minut třetí třetiny.
    Lino MARTSCHINI - 2:1

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 7. Němec (Dočekal), 9. Mikyska (Karabáček) – 49. Martschini (Zehnder), 57. Albrecht (Zryd), 59. Suri (Martschini)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Dostál) – Mikuš, Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Hruška, Kašpar – Horký, Zohorna, Karabáček – Dočekal, Köhler, Mallet.
    EV Zug: Aeschlimann (Stephan) – Alatalo, Schlumpf, Morant, Diaz, Zryd, Zgraggen, Thiry, Stadler – Lammer, Albrecht, Klingberg – Suri, McIntyre, Martschini – Schnyder, Senteler, Leuenberger – Haberstich, Zehnder, Wideström.

Rozhodčí: Šír (CZE), Wannersted (NOR) – Ondráček, Hanzlík (CZE)