Třinec – Sparta 4:5 (2:3 po s.n.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 5:2 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 12.10.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 9. kolo

60:00
    Conor Jay Allen (PLZ) se po buly vrhl na Jaroměřského a ze zápasu si tak odnese ještě dvouminutový trest za napadení.

53:59
    Síly na ledě se ovšem vyrovnají. Dvě minuty za pozdní dohrání si odpyká Jiří Ondrušek (OLO).

53:28
    Hosté teď tvrdě doráželi na Knotka na hranici faulu, ale rozhodčí zůstali klidní. Teprve, když se Jaroslav Kracík (PLZ) provinil podrážením, vylétla pravice jednoho z nich vzhůru.

47:39
    Síly na ledě se velmi rychle vyrovnají. Po buly se pokusil vézt puk za branku Vyrůbalík, kterého zahákoval Jaroslav Kracík (PLZ).

47:33
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Jan Švrček (OLO).

39:48
    Plzeň čeká v závěru druhé třetiny ještě přesilovka. Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Jan Jaroměřský (OLO).

31:25
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Conor Allen – 2 min., držení).

24:00
    Plzeň si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Zbyněk Irgl (OLO).

20:59
    Petr Kolouch (OLO) si však odpyká dvouminutový trest, protože podle soudu rozhodčích posunul branku úmyslně.

15:58
    Domácí čeká minutu a třicet osm vteřin přesilovky pět na tři! Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Roman Vráblík (PLZ).

15:36
    Branka neplatí! Dominik Frodl (PLZ) si však musí odpykat dvouminutový trest za zdržování hry (posunutí branky). Trest za něj odpyká Lukáš Pulpán.

12:20
    Na trestnou lavici putují současně Tomáš Dujsík (OLO) za krosček a Miroslav Preisinger (PLZ) za hrubost. Pokračovat se bude ve čtyřech hráčích na obou stranách. Vhazovat se bude před Konrádem, kde byla hra přerušena.

06:58
    Nakonec Vyrůbalík vyvezl puk a poslal ho za branku soupeře. Poté odešel střídat. Vzápětí je hra přerušena a Denis Kindl (PLZ) se vrátí na trestnou lavici, poté co se provinil podrážením.

04:14
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za vyhození puku si odpyká Denis Kindl (PLZ).

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 6. Jaroměřský (Strapáč, Skladaný), 28. Ondrušek (Holec), 60. Irgl – 14. Gulaš (Straka, J. Kindl)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Jaroměřský, Švrček, Dujsík – Ostřížek (A), J. Knotek, V. Tomeček – Burian, Kolouch, Irgl – Strapáč, Nahodil, Skladaný – Laš, Holec, Jergl.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Vráblík, Jones, Pulpán – Kantner, Nedorost, Gulaš (C) – Stach, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík (A), V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Pražák, Obadal – Jindra, Zíka