Rakousko – Sev. Irsko 1:0 (kon.)
Rakousko
1:0 (0:0)
Severní Irsko
Pátek 12.10.2018, 20:45 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký den, na programu je v tuto chvíli reprezentační přestávka, která přinese další zápasy Ligy národů. My se zaměříme na třetí skupinu Ligy B, kde se podíváme na zápas mezi Rakouskem a Severním Irskem. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

Oba tyto týmy mají za sebou jeden zápas, který také prohráli. Domácí Rakousko prohrálo v Bosně těsně 0:1. Severní Irsko přivítala Bosnu na svém trávníku. Zápas to byl velmi vyrovnaný, ale lépe dopadnul pro bosencký tým, který si odvezl vítězství 2:1. Páteční vzájemný zápas může dost napovědět o případném sestupujícím do nižší ligy.

Rakousko: Lindner – Lainer, Prödl, Hinteregger, Ulmer – Lazaro, Ilsanker, Žulj, Sabitzer – Burgstaller, Arnautović (C).
    Náhradníci: Strebinger, Stankovic – Dragović, Wimmer, Schaub, Hierländer, Kainz, Schöpf, Schlager, Wöber, Laimer, Janko.

Severní Irsko: Peacock-Farrell – McNair, Cathcart, J. Evans, Lewis – Norwood, S. Davis (C), Saville – Dallas, Magennis, Ferguson.
    Náhradníci: Carson, McGovern – C. McLaughlin, Smith, Whyte, Grigg, C. Evans, Boyce, Hughes, Jones, Vassell, T. Flanagan.

Rozhodčí: Georgi Kabakov – Martin Margaritov, Divan Valkov (všichni Bulharsko).

1

1
    Rakušané ihned po výkopu nakopli míč do pokutového území soupeře. Tam si domácí kapitán vyhlédnul Jonnyho Evanse, který zůstal ležet.

2
    Zápas opět pokračuje, Bailey Peacock-Farrell rozehrál míč z místa prohřešku. Severní Irsko postupuje do útoku.

3
    Rakouský výběr vysunul své napadání a získal míč na svou stranu. Úvodní minuty tohoto utkání jsou ovšem velmi opatrné.

4
    Stefan Ilsanker uklidnil hru přihrávkou zpět na vlastní stopery. Ti se s míčem moc nemazlí a nakopávají ho na útočnou polovinu.

5
    Hráči Severního Irska měli k dispozici sérii několika autových vhazování, které je posunuli blíž domácí brance.

6
    Heinz Lindner nechal propadnout míč až do zámezí. Po krátké chvilce ho zase uvede do hry svým odkopem.

7
    Rakušané to zkoušejí postupnou kombinací po zemi. Až do chvíli, kde letěl další nákop na domácího kapitána. Ten si míč nezpracoval.

8
    Martin Hinteregger se s tím nepáral a radši odehrál míč do zámezí před dotírajícím útočníkem. Hosté mají k dispozici autové vhazování.

9
    Severní Irsko se do ničeho nepouští, spíše čeká na vlastní polovině. Rakousko je prozatím kreativnějším týmem.

10
    Pokud náhodou se hosté dostanou k míči, tak ho ihned odevzdají zpět. Hráči Severního Irska se musí dozajista zlepšit.

11
    Shane Ferguson se ocitnul na trávníku po zákroku domácího hráče. Rozhodčí nechává hru pokračovat.

12
    Marko Arnautović to myslel dobře, ale Guido Burgstaller byl na jeho nadýchaný centr pomalý.

13
    Rakouská obrana je v úvodních minutách velmi pozorná a k ničemu svého soupeře nepouští. Nezměnil to ani průnik Georga Savilla.

14
    Valentino Lazaro vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu. Uvidíme, jak si tento tým poradí se svou první šancí tohoto typu.

15
    Z rohového kopu nebylo nic pro branku hostů nebezpečného. Naopak domácí tým se musel rychle vracet.

16
    I hosté zahráli rohový kop, ale ani tento pokus Stuarta Dallase se příliš nepovedl.

17
    Guido Burgstaller si příliš dobře nenačasoval svůj náběh za obranu, protože byl nachytán v ofsajdové pasti.

17
    Žlutou kartu dostává Bailey Peacock-Farrell (Severní Irsko).

18
    Domácí tým měl k dispozici nepřímý kop, ale z něj nic nebezpečného nakonec nebylo. Josh Magennis zablokoval střelecký pokus soupeře.

19
    Rakousko mělo k dispozici další rohový kop, domácí hráč necentroval, ale rozehrál nakrátko.

20
    Stefan Ilsanker motal hlavy svým protihráčům, ale nejdřív ale zamotal své nohy. Tyto kličky byly zbytečné.

21
    Peter Žulj má menší zdravotní komplikace, ale zdá se, že ho to nebude limitovat v dalším pokračování v zápase.

22
    Paddy McNair nakopnul míč do pokutového území soupeře, ale to bylo všechno, co tento tým na polovině soupeře dokázal.

23
    Jenže hned vzápětí se tým opět dostává na dostřel domácí branky. Heinz Lindner nakonec, ale nemusí zasahovat.

24
    Nedorozumění v ofenzívní části hostujícího týmu. Míč se zadarmo propadnul až k brankáři Rakouska, který se s míčem pomazlil.

25
    Oliver Norwood vletěl do souboje jako uragán. Rozhodčí nezvolil karetní potrestní, nýbrž domluvu.

26
    Držení míče: 66% – 34%
    Střely na branku: 2 – 0
    Střely mimo branku: 0 – 0

27
    Jonny Evans se na první pohled divil verdiktu rozhodčí, ale po další domluvě tohoto bulharského sudího uznal svou chybu.

28
    Marko Arnautović byl proti přesile a o míč nakonec přišel. Skvělým zákrokem ho zastavil pozorný Craig Cathcart.

29
    Na hrací ploše se začínají kupit fauly. V tuto chvíli jich máme na kontě sedm. Čtyři na straně Rakouska a tři u hostujícího týmu.

30
    Máme za sebou úvodních třicet minut tohoto utkání. Ve Vídni se stále hraje bez branek. Rakousko je sice aktivní, ale bez střeleckého efektu.

31
    Jak jsem psal v preview, tento zápas může napovědět, kdo by mohl s největší pravděpodobností sestoupit. Hraje se tedy o hodně.

32
    Shane Ferguson se zjevil úplně sám na zadní tyči domácí branky. Stefan Lainer na něj úplně zapomněl a může být rád, že Ferguson nepotrestal jeho chybu.

33
    Rakousko opět získalo k dispozici rohový kop v tomto utkání. Uvidíme, co z něj tentokrát tito hráči vytěží.

34
    Po rohovém kopu se k zakončení dostal Sebastian Prödl, ale ten mířil svou hlavičkou nepřesně.

35
    Paddy McNair dnes necentruje dobře. Jeho míče nachází pouze prostor, kde jsou připraveni domácí obránci.

36
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Máme před sebou necelých devět minut základní hrací doby. Padne snad úvodní branky utkání?

37
    Hráči Severního Irska se rychlou kombinací dostali na polovinu soupeře. Jenže tam narazili na pozorné obránce, kteří se dokázali ubránit.

38
    Marcel Sabitzer si skvěle naběhnul za obranu soupeře, ale jeho úmysl přečetl hostující brankář, který byl u míče dřív.

39
    Tentokrát to byl Josh Magennis, který byl nachytán v ofsajdové pasti. Akce Severního Irska byla přerušena.

40
    Peter Žulj si v hlavičkovém souboji pomohl loktem. Rozhodčí si toho všimnul a tento prohřešek odpískal.

41
    Marko Arnautović mohl zaútočit do otevřené obrany, ale Josh Magennis si skvěle splnil své povinnosti a s domácím útočníkem se vrátil.

42
    Další rakouský roh byl opět rozehrán nakrátko, ale to nikde nevedlo. Domácí hráči se k centru vůbec nedostali.

43
    Vzápětí přišel další rohový kop, ale ani tento pokus se příliš nepovedl. Rohové kopy nejsou dnes ani na jedné straně exceletní.

44
    Marko Arnautović si skvěle zpracoval míč na dlouhou nohu, ale kapitánovi Rakouska chyběla podpora spoluhráčů.

45

Rozhodčí v prvním poločase nenastavil ani minutu navíc, proto jdou hráči obou týmů do šaten za bezbrankového stavu. Právě první poločas příliš vzrušení nepřinesl, zatím sledujeme podpůrměrné utkání. Za zmínku možná stojí rakouský nepřímý kop, který zapříčinil hostující brankář. Bailey Peacock-Farrell chytil malou domů do rukavic a rozhodčí neváhal. Marko Arnautović ovšem napálil dobře postavenou zeď.

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

46

47
    Před malou chvílí jsme vstoupili do druhého poločasu. Doufám, že mluvím za všechny, když řeknu, že očekávám lepší fotbal.

48
    Stuart Dallas se dostal zpoza vápne ke střele, která měla poměrně dobré parametry. Míč prolétnul kousek nad horní tyčkou.

49
    První obrovská šance tohoto zápasu. Marko Arnautović ukázal skvělou ivndiuální akci, kterou zakončil střelou z bezprostřední blízkosti. Bailey Peacock-Farrell byl ale připraven.
    49. První velká šance domácích!

50
    Další rohový kop Rakouska, ale ani tato šance neskončila ohrožením hostující branky. Obránci Severního Irska byla připraveni.

51
    Severní Irsko je pod velkým tlakem ze strany soupeře. Pokud tyto minuty budou pokračovat, tak se máme na co těšit.

52
    Steven Davis málem využil zaváhání domácí obrany, ale do své střely vložil špatnou faleš. Míč se točil mimo branku.
    52. Zaváhání rakouské obrany.

53
    Rakousko je ve druhém poločase více aktivnější, ale i u soupeře ze Severního Irska máme nějaký progres.

54
    Hostující napadání přichází vniveč, jelikož domácí tým si poradil velmi jednoduchou kombinací na jeden dotek.

55
    Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Shane Ferguson, přichází Corry Evans.

56
    Peter Žulj rozehrál z místa prohřešku, ale jeho nákop do pokutového území odvrátila pozorná obrana.

57
    Josh Magennis si se sice vrátil do defenzivní pozice, ale fauloval. Rakousko má další standardní situaci.

58
    Corry Evans se ihned zapojil do útočné akce svého týmu, ale jeho úvodní kolmice na rozběhnutého spoluhráče nevyšla.

59
    Marcel Sabitzer zastavil rychlý protiútok soupeře a může být rád, že za své podržení dresu nedostal kartu.

60
    Fanoušci Severního Irska dnes tomuto zápasu dodávají parádní kulisu. Navíc se na začal rozcvičovat jejich miláček Will Grigg.

61
    V posledních minutách se na hřišti více fauluje, než hraje. To opravdu škodí pohlednému fotbalu, která se hrál na začátku poločasu.

62
    Až v této minutě se hosté dostali k rozehrávce rohového kopu. Ten však nikde nevedl.

63
    Severní Irsko se začíná dostávat do mírnějšího tlaku, Rakousko je více zalezlé ke svému vápnu.

64
    Corry Evans rázným zákrokem utnul rozvíjející se akci Rakouska. Ta ovšem začne zase u jejich obránců.

65
    Další faul, tentokrát se proti fotbalové etiketě provinil hostující George Saville. Tohle bude standardka pro domácí.

66
    Hosté si tento centr z přímého kopu skvěle pohlídali a míč odvrátili do bezpečí. Rakousko ale zůstává na míči i nadále.

67
    Držení míče: 64% – 36%
    Střely na branku: 2 – 1
    Střely mimo branku: 2 – 3

68
    Marko Arnautović se v pokutovém území soupeře ocitnul na trávníku, ale na penaltu to rozhodně stačit nebude. Hra pokračuje.

69
    Josh Magennis se opět ocitnul v ofsajdové pasti. Rozhodčí si toho všimnul a tento ofsajd odpískal.

70
    Rakousko rozebírá obranu soupeře krátkými přihrávkami po celé šíři hřiště. Hostující hráči se pouze přesouvají.

71
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Kdo jiný by se mohl za domácí tým trefit než MARKO ARNAUTOVIĆ. Pro dnešní utkání zvolený kapitán dostal parádní skrytou přihrávku od Petera Žulje, kterou si výborně přebral a nakonec s mírným štěstím překonal hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Peter Žulj.
    71. Marko ARNAUTOVIĆ - 1:0

73
    Utkání bylo na chvíli přerušeno, jelikož ošetření potřeboval jeden z domácích hráčů.

74
    Hra opět začala standardní situací před hostující brankou. Druhý gól jsme ovšem zatím neviděli.

75
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Alessandro Schöpf.

76
    Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází George Saville, přichází Kyle Vassell.

77
    Rakousko rozehrávalo další rohový kop, který se sice povedl, ale ani tato šance gól nepřinesla. Stefan Lainer si skvěle naběhnul, ale branku přestřelil.

78
    Závěr utkání se pomalu, ale jistě blíží. Rakousko se bude snažit o pojišťovací branku, která by zajistila dnešní vítězství.

79
    Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Josh Magennis, přichází Will Grigg.

80
    Musíme ještě připomenout, že Severní Irsko už čtyři zápasy nedalo na hřišti soupeře branku. Před sebou má v následujících minutách velmi těžký úkol.

81
    Hostující tým se snaží dostat do tlaku, ale nepomohl jim ani tento rohový kop, který rozehrál Paddy McNair.

82
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Guido Burgstaller, přichází Florian Kainz.

83
    Stuart Dallas se dostal ke střele, ale ta byla hned vzápětí zablokována. Domácí brankář byl tentokrát bez práce.

84
    Will Grigg mohl být za hrdinu, protože svou střelou orazítkoval tyč domácí branky. Tohle byla velmi zajímavá příležitost.

85
    Utkání se blíží ke svému konci. Rakousko i nadále drží svůj hubený náskok zásluhou svého kapitána.

86
    Hosté měli k dispozici další rohový kop, ale ten nevyšel. Rakouská obrana se dokázala ubránit.

87
    Jonny Evans se jako obránce překvapivě dostal do ofsajdu. Tlak tohoto týmu je zatím u konce.

88
    V ofsajdu na druhé straně se objevil také jediný střelec tohoto utkání Marko Arnautović.

89
    Severní Irsko mělo k dispozici autového vhazování, kterého se ujal Stuart Dallas. Ten vhodil dlouhý aut do pokutového území.

90
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Aleksandar Dragović.

90+1
    Heinz Lindner si v tomto zápase připsal jeden zákrok.

90+1
    Rozhodčí tohoto utkání, pan Georgi Kabakov nastavil ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Bailey Peacock-Farrell si v tomto zápase připsal dva zákroky.

90+2
    Heinz Lindner se snažil krátit nastavený čas tím, že si lehne na trávník. Tomu ale neprošlo, rozhodčí ho popohání k rozehrávce.

90+3
    Veliká škoda pro hostující tým, který se připravil zřejmě o finální tlak zbytečným útočným faulem.

90+4

Je dobojováno! Rakousko ve velmi zajímavém zápase těsně poráží výběr Severního Irska a připisuje si tři body za vítězství 1:0. O jedinou branku tohoto utkání se v 71. minutě postaral domácí Marko Arnautović. Na druhé straně můžou být hosté velmi zklamení, protože prodloužili nepříznivou sérii pěti venkovních zápasů bez vstřelené branky.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:13.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek tohoto večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (22:40:02)