Opava – Jihlava 1:0 (kon.) | Žižkov – Dukla Praha 0:1 (kon.)
0:1 (0:0)
FK Dukla Praha
Pátek 12.10.2018, 18:00 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • MOL Cup • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásné páteční odpoledne u zajímavého souboje v rámci MOL Cupu. Dnes na sebe narazí domácí Viktoria Žižkov, jež aktuálně hraje druhou nejvyšší soutěž a zástupce Fortuna ligy, Dukla Praha. Zápas má na stadionu v Seifertově ulici výkop v 18:00.

Domácí se aktuálně nenacházejí v dobré formě, ve FNL jim patří až 14. místo, pouhé tři body od sestupového pásma. Naposledy podlehli venku Varnsdorfu 1:3, ale zase předtím dokázali zvítězit na úkor Táborska. Před sezónou začal "Viktorku" trénovat Petr Mikolanda, pro něj je to první angažmá v dospělém fotbale.
    V MOL Cupu jeho svěřenci přešli přes Brandýs nad Labem a Ústí nad Orlicí, proti kterému vychytal vítězství 1:0 42letý kouč brankářů Václav Winter. "Šesti hlavním oporám týmu jsem dal volno, i gólmanu Otáhalovi, takže do brány šel od začátku Vašek Winter," řekl při rozhovoru pro klubový web tenkrát Mikolanda.
    Dokáží domácí zaskočit Duklu, která se pod novým trenérem Skuhravým výrazně zlepšila?

Ani Dukla nezačala sezónu v ideálním rozpoložení, aktuálně se ve Fortuna lize nachází na poslední příčce, ale mezi nimi a třináctými Teplicemi je rozdíl pouhé dva body. Duklu nastartoval nový trenér Roman Skuhravý, jenž nahradil před měsícem Pavla Drska. Naposledy dukelští porazili Karvinou 2:0, v MOL Cupu přetlačili třetiligový Písek stejným výsledkem. O favoritu dnešního zápasu není pochyb, pokud dnes Dukla nevyhraje, tak to bude veliké překvapení.

Poslední vzájemná střetnutí
    Žižkov – Dukla 1:1 (28.01.2017 – přátelský zápas)
    Dukla – Žižkov 7:1 (09.01.2016 – přátelský zápas)
    Dukla – Žižkov 2:2 (21.01.2015 – Tipsport liga)
    Žižkov – Dukla 2:4 (11.01.2014 – Tipsport liga)
    Žižkov – Dukla 2:2 (09.01.2013 – Tipsport liga)

Zdravím vás přímo ze stadionu v Seifertově ulici. Panuje příjemné počasí, ideální na jedny z nejlepších klobás, které mohou stadiony nabídnout. Hráči již pomalu začínají s rozcvičkou.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Stříž, Vilotič, Švejdík (C), Urbanec – Batioja, Žežulka – Bazal, Rondić, Halgoš – Musa
    Náhradníci: Otáhal – Beňo, Sintean, Podrazký, Čermák, Volek, Krivosheev
    Trenér: Mikolanda

FK Dukla Praha: Hruška – Chlumecký, Doumbia, Brandner, Bilovský, Ostojic, Miloševič (C), Duranović, Bezpalec, Schranz, Ďurica
    Náhradníci: Rada – Kott, Mentberger, Burget, Mašek, Tetour, Bezdička
    Trenér: Skuhravý

Rozhodčí: Berka – Vaňkát, Leška.

Hráči zamířili do kabin, kde obdrží poslední taktické pokyny. Za nedlouho je na skvěle připravený trávník přivede hlavní sudí Berka.

Tribuny se začínají plnit, ale vysokou návštěvu dnes očekávat nemůžeme.

Hráči už nastupují. Domácí sáhli po tradiční červenobílé kombinaci, hosté si vybrali žluté dresy.

1

1
    A je odstartováno. Hosté začínají s první kombinací.

2
    Nadějná kombinace skončila jen u Batioji (Žižkov).

3
    První faul domácích. Volný kop pro Duklu.

3
    Další útok odvrací Batioja.

4
    Navíc Viktorka se žene do protiútoku. A vybojovala roh!

4
    Roh rozehráli domácí na krátko, výsledný centr skončil v zámezí. Odkop od branky.

5
    Ani jedno z mužstev se neudrží déle na balonu, hra se přelévá ze strany na stranu.

6
    Nepřesnosti teď zabržďují tempo hry.

7
    Bazalův centr do šestnáctky nenašel ani jednoho z jeho spoluhráčů. Rozehraje Hruška.

7
    První roh i pro Duklu.

8
    S rohem si s námahou poradil Hrubeš, Dukla pokračuje v náporu.

9
    Nápor Dukly ukončuje útočný faul na Batioju, Žižkov se na chvíli osvobozuje.

9
    Žižkovští tentokrát Duklu do tlaku nepustili a sami se vrhli do útoku. Ten končí znovu u Hrušky.

10
    Batioja se znovu stal terčem faulu.

11
    Dukla poklidně kombinuje až od svých stoperů, nepřesností v rozehrávce se snaží využívat domácí.

12
    Žižkovský obranný val zatím drží dukelské nájezdníky z krátka.

13
    Ďurica se odvážil střílet, avšak jeho pokus branku neohrozil.

14
    Dukla skvěle drží míč, Žižkovu ho příliš nepůjčuje.

15
    Útok Dukly končí dalším dalekým odkopem.

16
    Skvělé kombinace, ale žádné střely. To zatím na straně Dukly opravdu chybí.

17
    Další faul Dukly, provinil se Doumbia.

19
    Zajímavou střelu vyslal aktivní Batioja, ale ani ona se neujala.

20
    Dukla pokračuje v obléhání, šance pro ni však nepřicházejí.

21
    Nastal skoro "magický okamžik", po necelých pěti letech se zde hraje pod umělým osvětletním.

21
    Vážná šance Žižkova! Hruška si připisuje první zákrok po přízemní střele.

22
    Jeden z hráčů Dukly se domáhá penalty po vzdušném souboji uvnitř vápna, rozhodčí Berka zůstává klidný.

23
    Žižkov zavírá Duklu na její obrannou polovinu. Slibný tlak je však ukončen odpískaným ofsajdem.

24
    Útočný faul skoncoval s tlakem Žižkova a případnou šancí.

25
    Dukla musí více střílet, pokud dnes chce potvrdit roli favorita.

26
    Může to povtvrdit při dalším rohovém kopu.

27
    Na krátko rozehraný roh nebyl pro domácí nebezpečný, výsledná střela Hrubešovu branku neohrozila.

28
    Dukla vstřelila branku, avšak v ofsajdovém postavení. Následuje tedy volný kop Žižkova.

28
    Na zemi leží Ostojic (Dukla), na hřiště jsou povoláni lékaři.

29
    Ostojic pokračuje v zápasu, hraje se dál.

30
    Sudí Berka teď varoval hráče Dukly, aby nepřihrávaly pády.

31
    Doumbia rozehraje útočné snažení hostů, Žižkov utvořil neprostupně vypadající obranný blok.

32
    Hosté získali třetí rohový kop.

33
    Ani tato "standardka" nebyla nebezpečná. Navíc útočí Žižkov.

34
    Gólovou šanci Žižkova rozštípnul sudí Berka odpískaným ofsajdem.

35
    Slibná šance pro domácí, i oni budou zahrávat rohový kop.

35
    Břevno! Žižkovští poprvé ohrozili branku, Dukla teď tahá za kratší provaz.

36
    Žižkovští se znovu stáhli do své ulity a vyčkávají na chyby Dukly.

37
    Útočné snažení Dukly ukončuje, jak jinak než ofsajd.

38
    Musa (Žižkov) se déle zvedal z trávníku. Domácí už rozehráli volný kop.

39
    Ach, ty fauly...Duklu to stojí velmi důležitý tlak.

40
    Žlutá karta pro Žižkov, provinil se Petar Musa, když sestřelil Michala Bezpalce.

41
    Batioja vybojoval zajímavý volný kop pro domácí, z této pozice se dá ohrozit branka.

41
    Centr se snesl jen do zámezí.

42
    V dukelském kotli je odhadem třicet nejvěrnějších fanoušků. Mnohem hlasitější jsou domácí příznivci, kteří jsou v mírné přesile.

43
    Oba týmy dohrávají poločas na plné obrátky. Žádné pomalé tempo.

44
    Nekonečný příběh dukelských útočných faulů má další díl.

45
    Balon létá více ve vzduchu, a jen velmi málo je na zemi.

45
    Rozhodčí Berka nastavuje jednu minutu.

45+1
    Ta zřejmě skončí odkopem Hrubeše.

45+1

První poločas je minulostí. Vidíme zatím velmi bojovné a vyrovnané utkání, hlavně Dukla je za očekáváním. Nebylo by žádným překvapením, pokud by se kouč Skuhravý odhodlal k poločasovému střídání. Naopak trenér Žižkova, Mikolanda musí být spokojený. Jeho svěřenci navíc mohli jít i do vedení. Otázkou je, zda vydrží takřka prvoligové tempo i ve druhém poločase. Jak dnešní malé pražské derby dopadne? Sledujte se mnou i druhou polovinu...

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

46
    Druhá půle začala, a hned nepříjemnou srážkou. Volný kop bude zahrávat Dukla.

47
    Nádhernou stahovačku provedl útočník Žižkova, jeho průnik zastavili dukelští hráči.

48
    Přímý kop za hranicí šestnáctky pro Duklu. Dokáží vstřelit potřebnou branku?

49
    Sudí Berka ještě domlouvá strkajícím se hráčům.

50
    Výborný zákrok Hrubeše! Žižkov tak stále drží bezbrankový stav.

51
    A znovu Hrubeš! Vytěsnil nebezpečný přízemní centr a stále drží Žižkov nad vodou.

52
    Dukla pokračuje v útoku, Žižkov pořádně přimáčkla.

53
    Žižkov se osvobozuje a jde do protiútoku.

53
    Útok "zazdila" velice špatná přihrávka, může tak hrát Dukla.

54
    Hrubeš vychytal dukelského hráče, jenž se řítil sám na branku! Zřejmě však zasáhl až za vápnem, sudí Berka se radí s pomezním.

55
    Nakonec se podle rozhodčích Hrubeš ničeho nedopustil, pokračuje se.

56
    Žďímání domácích dukelskou pračkou v plném proudu.

57
    Dukla se zlepšuje minutu za minutou, je jen otázkou času, než prorazí obranou domácích.

59
    Šance pro Žižkov! Ránu z bezprostřední blízkosti chytá Hruška!

60
    Domácí vybojovali rohový kop.

60
    Hlavička skončila jen u Ostojice, který odkopl míč daleko do zámezí.

61
    Střídání pro Žižkov: Bazala nahrazuje Sintean.

62
    Útočný nedovolený zákrok Dukly. Bývalý Sparťan Švejdík rozehraje volný kop.

63
    Další šance pro Žižkov, je tu znovu rohový kop.

63
    Třetí roh pro domácí, že by do třetice všeho dobrého?

64
    Skoro to domácím vyšlo! Míč překonal Hrušku a z brankové čáry jej odkopl jeden z obránců Dukly!

65
    Dukla je teď jako opařená, má težké nohy a špatně se jí kombinuje.

66
    Hrubeš! Znovu vychytal střelce Dukly. On je dnešním žižkovským hrdinou.

67
    I Dukla střídá. Nevýrazného Duranoviće vymění Bezdička.

68
    Dukle se daří kombinovat jen na její obranné polovině, v útoku ji spolupráce drhne.

69
    Znovu zasahuje Hrubeš. Poradil si i s dalším pokusem, který mířil na pravou stranu jeho branky.

70
    Batioja "zazdil" nadějnou akci a Dukla může pokračovat v náporu.

71
    Bezdičkova střela mířila blíže k domácímu kotli, než k brance.

72
    Střídání pro Duklu: Brandnera nahrazuje Tetour.

73
    Celkem 1 121 diváků sleduje dnešní mač.

74
    Tyč trefili domácí! Dorážku kryl Hruška, trenér Skuhravý nevěří vlastním očím.

75
    Žižkovu pomáhá vysoký presink a občasná nepřesnost v dukelské rozehrávce.

76
    Další nepřesnost v rozehrávce znamenala protiútok Žižkova.

77
    Hosté si tentokrát Batioju a Musu pohlídali bez potíží.

78
    Hra graduje, zřejmě se dočkáme brzy rozuzlení.

79
    Žlutá karta pro Duklu, vysloužil si jí Ostojic, který se snažil zastavit pronikajícího útočníka domácích.

80
    "Přímák" skončil jen u prvních obránců ve zdi.

80
    Střídání pro Žižkov: Halgoše nahradí Čermák.

81
    Dukla právě vstřelila branku!
    Góól! FREDERIK BILOVSKÝ posílá Duklu do vedení, pomohla mu však teč jednoho z obránců.

82
    Jak dokáže Žižkov zareagovat na tento šťastný gól Dukly?

83
    Dukle vlila tato branka krev do žil, a ještě více se útočí.

84
    Žižkov nakopává dlouhé balony, které končí u vysokých stoperů Dukly.

85
    Útočný faul domácích, Dukla je tak znovu "přivře".

86
    Hosté si zkušeně hlídají vedení, Žižkov se zatím nezmáhá na vyrovnání.

87
    Útočné snažení domácích ztroskotalo na nepřesných přihrávkách.

88
    Hruška zachránil Duklu svým akrobatickým zákrokem!

89
    Rohový kop pro Žižkov, dokáží srovnat?

90
    Nedokázali, navíc Dukla jde do protiútoku.

90
    Střídání pro Duklu: Doumbiu nahradí na poslední minuty Kott.

90+1
    Hlavní arbitr Berka nastavuje dvě minuty.

90+2
    Schranzův ofsajd končí útok Dukly.

90+2
    Ještě rohový kop pro Duklu, Žižkov zřejmě dnes nic už nepředvede.

90+3

A je hotovo. Žižkovští odehráli s favoritem vyrovnanou partii, jejímž výsledkem je výhra 1:0 pro Duklu. Domácí bude hlavně mrzet nastřelené břevno z první půle a další spousta nevyužitých šancí. Vítězný gól vstřelil Frederik Bilovský, jehož střele výrazně do branky pomohla teč žižkovských obránců. Do čtvrtého kola MOL Cupu tak podle očekávání postupuje Dukla, avšak s některými fázemi hry spokojená být nemůže.

To je ode mě ze stadionu v Seifertově ulici všechno. Brzy na shledanou! (19:52:23)